Всеукраїнській Шевченківській форум пройде з 19 по 22 травня

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем OBOZREVATEL, 6 май 2014.

 1. OBOZREVATEL

  OBOZREVATEL

  Регистрация:
  24 янв 2008
  Публикации:
  154
  Симпатии:
  14
  Мой город:
  kanev
  Всеукраїнській Шевченківській форум «Свою Україну любіть» пройде з 19 по 22 травня

  [​IMG]

  На Шевченківські урочистості, присвячені 153-річниці від дня перепоховання Великого українського Пророка на Чернечій горі, на Черкащину, як завжди, з’їдуться гости, зокрема: 70 представників із різних регіонів України, п’ять закордонних відвідувачів.

  У рік двохвікового ювілею Кобзаря це свято обіцяє бути цікавим, адже його організаторами виступають не тільки Черкаська обласна держадміністрація та обласна рада, вкупі з Черкаським Національним університетом ім. Богдана Хмельницького, а й Міністерство культури України, Національна академія наук, та інститут літератури. Про це повідомив заступник начальника Управління культури ОДА Микола Суховий.

  Розпочнеться Всеукраїнський Шевченківській форум «Свою Україну любіть» 19 травня з покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченка на Театральній площі міста Черкаси. Далі урочистості перемістяться в приміщення обласної філармонії, де відбудеться пленарне засідання разом із учасниками Міжнародного свята «В сім’ї вольній, новій», організованого Національною спілкою письменників України, Черкаською обласною організацією письменників, облдержадміністрацією та обласною радою.

  Цього дня Черкащину відвідають із виступами відомі науковці та письменники України. Учасники форуму переглянуть фільм «Експедиція» про маловідомі сторінки перебування Тараса Шевченка на Кос-Аралі; зустрінуться з відомими літераторами, митцями, творчою громадськістю міста та області в музеї «Кобзаря», якому, до речі, у 2014 році виповнюється 25 років.

  Завершиться день концертною тематичною програмою «Зоре моя вечірняя» в обласній філармонії.

  20 травня свято продовжиться на батьківщині Шевченка, у Звенигородському районі. Гості Черкащини матимуть змогу ознайомитися з історичними місцями, пов’язаними з ім’ям поета, в селах Моринці, Шевченкове, Будище.

  21 травня форум зустрічатиме Чигиринщина. А ввечері в обласному художньому музеї відкриється виставка «Мальовнича Україна», яка презентуватиме 300 найкращих робіт переможців Всеукраїнського Шевченківського конкурсу.

  Основні ж державні заходи Шевченківських свят пройдуть, звичайно, на Чернечій горі у Каневі, в день перепоховання Великого Кобзаря – 22 травня. Спочатку відбудеться молебень в Успенському соборі, звідти хода попрямує на гору. Там, на могилі поета, звершиться ще один молебень, після чого представники Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, інші посадові особи покладуть квіти до підніжжя монументу та відвідають музей Тараса Шевченка. Далі відбудеться нагородження переможців дитячого Всеукраїнського конкурсу «Обіймемося ж, брати мої…», організованого Міністерствами культури та освіти і науки України.

  Закінчиться свято на території Нижнього парку Шевченківського Національного заповідника фестивалем хорового співу «Чернеча гора», на якому професійні та аматорські колективи зі всієї України продемонструють свою майстерність. Серед учасників – Національний заслужений академічний народний хор України ім. Гр. Верьовки, відомі діячі культури та мистецтва України, артисти театрів. Наразі сценарій готує Міністерство культури України.

  За інформацією Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
  Джерело: http://oda.ck.ua