ВАЖНО Все про невиконання владою взятих на себе зобов'язань перед народом України.

Тема в разделе "Новости Украины и всего мира", создана пользователем ozon, 3 дек 2015.

 1. ozon

  ozon Модератор

  Регистрация:
  27 янв 2008
  Публикации:
  1.276
  Симпатии:
  96
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Полтава
  «Я думав, що вони зрадники, а вони ж просто ідіоти»


  Саме з таким виразом один з європейських дипломатів вийшов із засідання одного українського колегіального державного органу.


  Коли я вперше, як представник Товариства Ветеранів АТО, потрапив у «високі кабінети», то, чесно, пожалкував про свої дев'ять років адвокатського стажу, бо краще було б не володіти тим досвідом і знанням, які дали усвідомлення реального професійного рівня людей, які керують нашою державою. Я п'ять разів був роботодавцем юристів, і коли спілкувався з нашими чиновниками - юристами, то усвідомлював, що жоден з них у мене співбесіду би не пройшов.


  Ви чекаєте від них реформ, а провальні реформи списуєте на корупцію. Та, насправді, все набагато гірше. Вони не роблять реформ не тому, що жадібні, а тому, що просто їх не розуміють.  Частіше за все вони закриваються: «що ви прийшли нас вчити», «і без вас розберемось», «у нас інша культура» і таке інше.


  Смішно виглядає картина, коли когось з них примушують зробити так, як каже експерт. Це стає чимось схожим на урок письма для дорослої людини - розгублене обличчя, повне нерозуміння термінів і взагалі того, про що кажуть, безуспішні спроби усвідомити, що саме він має робити, а головне - навіщо? Інколи виникає враження, що ще ось-ось і цей чиновник просто почне плакати.


  Трохи по-іншому, але теж невесело виглядають випадки, коли вони опиняються в умовах суперечки з експертами там, де не можуть просто їх вигнати (круглі столи, конференції, особливо міжнародні, інше). Тут дуже часто вони дивують експертів примітивними знаннями, або починають агресивно доводити вашу неправоту, інколи навіть вдаючись до погроз. Це схоже на розмову ботанів з гопником, де на уточнення принципу роботи андронного колайдера гопник робить невдалу спробу зробити розумний вираз обличчя та ізрікає: «Зараз вдарю!»


  Найбільшим шоком для нас стало те, як саме у нас приймаються закони та реформи. У-у-у-ух, який це був холодний душ. Аналіз законодавства? Дослідження наслідків? Аналіз світових норм і досвід інших країн? - Пустощі тупої професури. Головний метод законотворчості: «Придумав! Помічник, пиши!». На неодноразові спроби переконати нардепів, керівників юрдепартаментів міністерств, хоча би проаналізувати правовідносини, які вони зібрались змінювати, завжди зводились до: «Це не потрібно!». Раніше я багато чув анекдотів про примітивність методів прийняття рішень українськими політиками, але, коли зіштовхнувся з цими процесами в реальності, то виявилось, що найфантастичніший анекдот і близько не відповідає примітивності чиновників, які там перебувають насправді.


  Ми читаємо у ЗМІ, як журналісти аналізують те чи інше рішення політиків, ломають голову над питанням: «Що ж саме вони задумали?». А насправді 90 % рішень там приймаються через «придумав!» без всякої логіки і пояснень.


  Ви скажете, що там є експерти? Вже немає, точніше то не експерти, а мажори, які козиряють корочками ВР або КабМіну, і з захоленням розповідають історії, про те, як купували іспити в університеті, вважаючи, що це додає їм крутості. Саме розмахуючи дипломами цих університетів, вони і роблять, начебто, експертні висновки.


  Є, звичайно, ще і інститут права при ВР, висновки якого обов'язкові, але ставлення до них у депутатів, як до формальності. Ці висновки стосовно законопроектів майже ніхто не читає, а просто чекають, поки він прийде, після чого вшивають його в справу і продовжують розглядати проект в попередньому вигляді. Якщо зазирнете в архіви Ради, то побачите, що більшість з цих висновків залишаються з досить рівненькими, не зім'ятими сторінками, бо їх просто не відкривали. Зазвичай, їх читають тільки там, де стосовно проекту закону є суперечка, тоді опоненти закону шукають у висновках зачепки, щоби роздавити його прибічників.


  Не менш неприємним є і спроби спілкування з високими чиновниками про загальні політичні питання. Тут ви дізнаєтесь, що в Україні все добре, всі закони працюють, економіка на підйомі, і є лише одна проблема - неправильний менталітет у народу. Під час таких розмов можна спробувати логікою швидко довести, що не народ, а саме вони, чиновники, тупо неправильно зробили систему, а народ реагує на неї адекватно, так, як реагував би на таку фігню і будь-який інший народ, незалежно від менталітету. Так ось, на таку позицію, зазвичай, відбудеться емоційний вибух і купа звинувачень у ваш бік. Вони дуже не люблять, коли їм аргументовано доводять, що вони ідіоти. Бо ще однією їх особливісттю є те, що вони дуже сильно вірять у свою інтелектуальну виключність. Особливо білявки-коханки з купленими правами і дипломами майже через слово будуть відмічати, що у них вища освіта, а інші недостатньо освідчені, і саме тому вона займає таку високу посаду і їздить на такій дорогій машині, бо це не через силікон, а саме завдяки освіті і надмірній праці, яку вона щовихідних продовжує в Мілані та Венеції. Тому, коли ви аргументовано доведете їй, що вона дура, яка насправді не знає навіть програми першого курсу за своєю спеціальністю, то зруйнуєте всю її систему цінностей, яку вона почне дуже агресивно захищати.


  Ви скажете: «Ну добре, вони крадуть, але навіть для корупційних схем потрібні мізки?!» Я теж так думав, поки не побачив ці схеми, якщо їх взагалі можна назвати схемами. Все дуже примітивно - перегнав кошти з бюджету на рахунок, прокурор за хабар написав, що все законо. І чим далі від Києва, тим примітивнішими стають схеми. Доводилось бачити і як розкрадаються державні підприємства. Більшість із них працює і досить успішно, тільки 90-100 % коштів крадуться. Тож, держава кидає їм гроші, за які вони виробляють товари, а потім передають товар місцевим князькам, які його і продають. Таких підприємств в Україні тисячі, і не складно порахувати, як щороку в бюджет України не надходять не те щоб мільярди, а десятки мільярдів доларів. Це одна з речей, яку відмічають іноземні дипломати, які спочатку не можуть зрозуміти, чому Україна бідна, бо за всіма їх розрахунками і формулами ми маємо бути дуже заможною державою. Лише з часом вони усвідомлюють об'єми розкрадання. Хоча вирішити цю проблему не складно. Якщо махнути чарівною паличкою, і у нас з'явиться нормальна, не ідеальна, а просто нормальна правоохорона і судова система, ці гроші одразу опиняться в бюджеті. Оскільки схеми розкрадання примітивні, їх дуже легко виявляти, і побудовані вони виключно на кришуванні місцевих прокурорів і суддів. Реформуйте прокуратуру і буде вам щастя, але саме тому її і не реформують, бо дуже багато чиновників щастя хочуть виключно собі.


  Та як же сталось таке отупіння наших чиновників? Все почалось ще з періоду, коли совкові чиновники змішались з кримінальними кланами 90-х, утворивши найгіршу професійну суміш. Ще тоді, прорвавшись до владних кабінетів, перші олігархи з числа криміналу і комсомольців, які вже навчились пиляти бюджет, почали запроваджувати перші закони, спрямовані не на регулювання суспільних відносин, а на легалізацію корупційних схем. На заваді таких законів почали ставати експерти, що зумовило необхідність позбавлятись від принципових профі, замінюючи їх малограмотними, але покірними мажорами, з такими ж дипломами, хоч і купленими. Мажори почали дорослішати і підійматись по кар'єрним сходам, садити на посади вже своїх дітей. Вони стали роботодавцями і тепер вони проводили відбір нових кадрів, де обирали рівних собі за знаннями, досвідом і культурою. Багато з них, опинившись в цих елітних колах, потрапили до партійних списків, стали депутатами, міністрами, чиновниками середньої і вищої ланки. Варто усвідомити, що той мажор, якого найняли на роботу на початку 90-х, зараз вже виходить на пенсію. Він створив собі ціле покоління приємників, які також встигли вже створити нових приємників і так декілька поколінь. За 25 років і відбулась ця повна окупація високих кабінетів влади повними ідіотами. Така собі ідіократія. Бо кожна розумна людина тут сприймалась, як біла ворона і одразу викидалась. На початкових етапах всі ці компанії були контрольовані їх босами. Але час йшов, боси зникали, а посади залишались, і нездатні до самостійного плавання мажори опинялись в умовах, де рішення треба було приймати самим. Тож і приймали найпримітивніші. Також 25 років ними знижувалась планка відповідальності, аж допоки схожі процеси з кадрами не відбулись і в судовій та правоохоронній системі, коли вони опинились повністю недієздатними, і для мажорів загроза відповідальності зникла взагалі. Тут і схеми ще більше спростились, і красти почали ще безбожніше.


  Схожі зміни відбулись і в суспільстві. Один європейський дипломат якось сказав: «У нас звикли, що хорошого адвоката характеризують його статки, а в Україні все навпаки - на дорогих машинах і у великих будинках живуть адвокати-нездари, які просто товаришують із суддями і прокурорами, заробляючи на хабарах. А ось дійсного професіонала треба шукати в метро в потертому костюмі. Саме він виявиться прекрасним аналітиком і профі в питаннях правового аналізу». Особливістю цього ефекту є сутність корупційного суспільства, де корупція стає єдиною гарантією результату. За таких умов той, хто не дає хабарів, не цікавий ані клієнтам, ані суддям. В той же час сутністю професіонала є його потреба у самореалізації. Хабар для нього - це нецікавий, легкий шлях. Професіоналу потрібні справжні перемоги, у складних справах і умовах, побудованих на битві розуму, а не примітивного підкупу. Така ж сама ситуація, як з юристами, зараз спостерігається у всіх сферах - науці, де деребанщики наукового майна виживають вчених професіоналів, на фінансовому ринку і у менеджменті, всюди. Звичайно, що є міжнародні компанії, де можна себе реалізувати, та таких вакансій пару сотень на декілька тисяч професійних кадрів. Тож, ідіократія тримає Україну в заручниках.


  Та в останній рік з'явилась надія. Багато профі виявили себе у волонтерстві, на війні і громадському секторі. Не мавши можливості реалізації, багато з них кинулись в ті сфери, де не було корупції, там вони і засвітились. Деяки з них навіть потрапили до владних посад. Хоча їх там настільки мало, що казати про якісь суттєві зміни не доводиться. Як сказав один волонтер: «У владі вже з'явились професіонали, і їх обох я знаю». Та й складно їм, майже постійно доводиться воювати з ідіотизмом еліт, їх нелогічністю і жадібністю. Більшість їхніх рішень блокують, деяких змішують з лайном через підконтрольні ЗМІ, деякі вже почали і відверто звільнятись, втрачаючи надію щось вирішити. Бо загальна когорта влади залишається синами ідіократії.


  Чекати від цього політичного покоління реформ - марно, так само, як і сподіватись на них натиснути або переконати побороти корупцію. Єдиний шлях - це їх повна заміна. Звичайно, питання не з простих. Оскільки і виборчий процес, і ЗМІ, і сам порядок приходу на посади ними приватизовані та створені системи з їх занадтого здорожчення, так, щоб пробитись могли тільки свої.


  Та в тому то і особливість професіонала, що чим складніша задача, тим цікавіше її вирішити. А перемога, здобута в складному бою, цінується врази вище, ніж щось, що отримане легко. Тому успішної боротьби, колеги, бо ціна питання - наша Україна!

  Кирило Сергеєв

  Голова ВГО "Товариство Ветеранів АТО"
  http://censor.net.ua/blogs/1794/ya_dumav_scho_voni_zradniki_a_voni_j_prosto_doti
 2. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.824
  Симпатии:
  162
  Мой город:
  Бобрица
  Який саме дипломат та якого саме органу ?!:Lol:
 3. ozon

  ozon Модератор

  Регистрация:
  27 янв 2008
  Публикации:
  1.276
  Симпатии:
  96
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Полтава
  Що P.S., не подобається про що кажуть воїни АТО, які втрачають життя і здоровя, поки ти (ну і я інколи) клацаємо по клавіатурі? Пропонуєш всим дивитись 5 канал і слухати Яценюка? Думаєш людям подобається бути ідіотами? Сам перерахуєш обіцянки влади до майдану та до виборів чи мені повторювати?
  До речі, чому така тиша на рахунок блокування російських фур на Закарпатті? Може ти просвітиш нас темних? Чому не можна блокувати фури з російськими номерами? Путін нападе, як каже 5 канал (скупчення військ і все таке?) Так може влада на Путіна вже працює давно, а ми й не помітили цього? Взагалі, як змогли проїхати через всю Україну фури країни-агресора? Просте питання до тебе. Хотілось би побачить таку ж просту відповідь.
  [​IMG]
  м. Стрий

  Мирослав Гай
  23 ч ·
  Турция закрыла грузопереревозки для РФ.
  Польша закрыла грузоперевозкидля РФ.
  Украина, в которой россияне убили тысячи ее граждан - нет.
  Я, гражданин Украины требую ответа от Президента и Главнокомандуещего по ситуации.
  Вы, вообще, понимаете, что данная ситуация наносит прямые угрозы государственной безопасности, не говоря уже о репутационных потерях?
  Вы понимаете, что терпение украинцев не бесконечно?
  Ситуация требует немедленного вмешательства Президента, Кабмина и ВР. Пора заканчивать этот беспредел.

  Щоб не було дурних питань опублікую інформацію про Мирослава Гая.

  Гай Мирослав Олександрович
  (народився 5 січня 1982 року) — актор, волонтер, керівник благодійної організації Фонд «Мир і Ко»

  [​IMG]


  https://uk.wikipedia.org/wiki/Мирослав_Гай#/media/File:Мирослав_Гай.jpg
 4. Starpom

  Starpom Модератор

  Регистрация:
  20 дек 2007
  Публикации:
  2.364
  Симпатии:
  279
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Созидание
  Мой город:
  Канев
  Только на основе этой лжи, уже надо посадить их за решетку.
 5. ozon

  ozon Модератор

  Регистрация:
  27 янв 2008
  Публикации:
  1.276
  Симпатии:
  96
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Полтава
  А P.S. нужно садить за распространение этой лжи? Или сразу расстрелять? :Biggrin:
 6. Starpom

  Starpom Модератор

  Регистрация:
  20 дек 2007
  Публикации:
  2.364
  Симпатии:
  279
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Созидание
  Мой город:
  Канев
  Думаешь нельзя таких вылечить? :Biggrin:
  На самом деле, P.S. хороший человек, поэтому с ним произошло примерно то же, что и со многими россиянами - их обманывают, а они продолжают верить.

  Чем абсурдней ложь, тем больше она смахивает на правду. Многие ведутся.
  ozon нравится это.
 7. ozon

  ozon Модератор

  Регистрация:
  27 янв 2008
  Публикации:
  1.276
  Симпатии:
  96
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Полтава
  Аваков працює (с)

 8. Starpom

  Starpom Модератор

  Регистрация:
  20 дек 2007
  Публикации:
  2.364
  Симпатии:
  279
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Созидание
  Мой город:
  Канев
  Украина продолжает обслуживать российских военных

  b-00415886-a-00038172[1].jpg

  Государственный концерн «Укроборонпром» продолжает работать на российских военных. Как стало известно «Главкому», предприятия украинского госконцерна участвуют в выполнение крупного контракта для Министерства обороны РФ.

  Речь идет о сотрудничестве со страной-агрессором в авиастроительной отрасли. ГП «Антонов», входящее в состав украинского оборонного концерна, по-прежнему поставляет в Россию комплектующие для Ан-148, которые предназначены для военного ведомства РФ. Напомним, минобороны России возглавляет ближайший соратник Владимира Путина Сергей Шойгу.

  Информация о том, что Украина по-прежнему привлекается для выполнения заказа российских силовиков, даже появилась на сайте Министерства обороны РФ. На прошлой неделе ведомство сообщило, что получит в этом году пять самолетов Ан-148, в создании которых на долю украинских предприятий приходится 30% работ.

  «Зависимость от Украины хотя и присутствует, но срыва поставок и графиков сдачи самолета для Минобороны России не наблюдается», - цитирует сайт Минобороны РФ Юрия Борисова, заместителя российского министра обороны.

  В «Укроборонпроме» эту информацию не комментируют. Однако источники «Главкома» в авиастроительной отрасли подтвердили – Украина продолжает поставлять комплектующие, необходимые для выполнения заказа министерства Шойгу. ГП «Антонов» поставляет крыло и элементы фюзеляжа, а «Мотор Сич» - двигатели.

  «Ан-148 – пассажирский самолет, поэтому было решено, что подобное сотрудничество не противоречит политике государства о прекращении военного сотрудничества с Россией», - пояснил «Главкому» источник. Еще одним аргументом в пользу сотрудничества со страной-агрессором стала его форма. «Антовнов» и «Мотор Сич» не выполняют прямого контракта с Минобороны России, а являются лишь поставщиками комплектующих для российской авиастроительной госкомпании ВАСО, которая и собирает самолеты для российских военных.

  С чего все начиналось
  Российские военные заказали 15 самолетов разработки «Антонова» еще до войны на Донбассе и оккупации Крыма – в мае 2013 года. Окончательную сборку машины проходят на заводе ВАСО (Воронежское акционерное самолетостроительное общество). Но по соглашению о кооперации часть работ взяла на себя Украина. «Антонов» пообещал делать крыло, часть фюзеляжа и некоторые другие комплектующие. Двигатели обязалась поставлять «Мотор Сич», подконтрольная запорожскому бизнесмену, бывшему регионалу Вячеславу Богуслаеву.

  Кто делает Ан-148
  o-00415890-a-00038172[1].jpg
  Данные ВАСО, ГП «Антонов»
  До начала российской агрессии к кооперации Украины и России в авиастроении не было вопросов. Более того, она выглядела вполне оправдано – ни одна из стран не может самостоятельно выпускать самолеты семейства «Ан». А значит, сотрудничество давало работу как российским, так и украинским заводам.

  Но после аннексии Крыма и начала войны на Донбассе, сотрудничество с Россией в военной и смежных отраслях перестало выглядеть логичным, и уже не оправдывалось никакими экономическими интересами.

  В правительстве пообещали отказаться от военного партнерства. И в ноябре 2014-го Валентин Наливайченко, возглавлявший тогда СБУ, отчитался о результатах: ни одно украинское оборонное предприятие и ни одно предприятие, которое производит продукцию двойного назначения, уже не сотрудничает с российской стороной. А в мае 2015 года уже глава правительства Арсений Яценюк официально объявил о том, что Украина прекращает военно-техническое сотрудничество с Россией.

  Двойные стандарты
  Решение правительства, прекратить сотрудничество с Россией в военной и смежных отраслях теоретически должно было исключать и партнерство с россиянами «Антонова» и «Мотор Сичи». Ведь самолеты «Ан» и запорожские двигатели используют, как в гражданской, так и в военной авиации. Собственно, именно поэтому эти заводы всегда относили к предприятиям, которые выпускают продукцию двойного назначения, о которой говорил Наливайченко.

  Их «двойственность» подтверждает и факт передачи авиастроительного концерна в управление «Укроборонпрома», государственного концерна, который заведует исключительно предприятиями оборонно-промышленного комплекса.

  Тем не менее, это не помешало ни «Антонову», ни «Мотор Сич» остаться в проекте для российского министерства, которое фактически и отвечало за операцию аннексии Крыма и ведение гибридной войны на Донбассе на одном простом основании: Ан-148 – гражданский самолет. И неважно, что его заказчик – армия России.

  Источник «Главкома» уверяет, что обе стороны работают над локализацией производства самолетов Ан-148/158. Например, Россия освоила производство шасси в Нижнем Новгороде на предприятии «Гидромаш». Хотя раньше эту часть самолета производили на «Южмаше». «Сейчас ситуация на днепропетровском заводе печальная. Поэтому от сотрудничества с ним пришлось отказаться», - поясняет собеседник.

  Впрочем, пока о полном прекращении сотрудничества речь не идет. В частности, не определены даже сроки, когда Украина сможет отказаться от совместного с Россией строительства самолетов.

  Виталий Ермаков, «Главком»
 9. Starpom

  Starpom Модератор

  Регистрация:
  20 дек 2007
  Публикации:
  2.364
  Симпатии:
  279
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Созидание
  Мой город:
  Канев
  У науковому журналі київського університету, Порошенка назвали «баригою»

  У київському науково-методичному журналі для вчителів «Історія в школах», який видає Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, професор історії назвав президента України Петра Порошенка «баригою», а українську владу — сіоністською. Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

  У номері журналу «Історія в школі» за вересень 2015 року була опублікована стаття «Пам’ятки історії України: минуле і сучасне». Її автор, доктор історичних наук, професор Віктор Король не лише описує проблему збереження історичних пам’яток, але й називає Петра Порошенка «баригою», вказує, що його прізвище – «Вальцман», та висуває твердження, що «влада в Україні під контролем сіоністів».

  На це звернув увагу блогер Іван Оберемко, який опублікував фото журналу на своїй сторінці у Facebook. Натомість головний редактор журналу Юрій Войцеховський заявив ZAXID.NET, що ці вислови є особистою думкою професора, а сама редакція в них толерантна.

  jurnal-pro-poroshenka2[1].jpg

  «У нас толерантна редакція. Це особиста думка професора Короля. Я її можу поділяти або не поділяти. У нас є розуміння свободи преси? Є. Прізвище „Вальцман“ фігурувало в пресі?», — риторично питає Юрій Войцеховський.

  jurnal-pro-poroshenka3[1].jpg

  «У нас толерантна редакція. Це особиста думка професора Короля. Я її можу поділяти або не поділяти. У нас є розуміння свободи преси? Є. Прізвище „Вальцман“ фігурувало в пресі?», — риторично питає Юрій Войцеховський.

  «Ця стаття присвячена не цій проблемі, а збереженню пам’яток України. Виділяти такий невеличкий фрагмент – це, я думаю, не зовсім коректно. Але якби я його викинув як редактор – я можу це зробити, це поставило б мене в конфлікт з нашим постійним дописувачем, до якого я відношусь з повагою. Це тонкі внутрішні редакційні речі, які важко зрозуміти ззовні», — вважає Юрій Войцеховський.

  Також головний редактор журналу додав, що Віктор Король вже на пенсії, і тому «йому втрачати нічого, він може казати те, що каже».

  jurnal-pro-poroshenka4[1].jpg

  Згідно вихідних даних, видавцем журналу «Історія в школі» є Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова. Войцеховський стверджує, що фактично журнал є незалежним і фінансується виключно за рахунок передплатників.

  В журналі також вказано, що його виданню сприяють: Інститут історії України НАН України, Інститу педагогіки АПН України, КНУ ім. Тараса Шевченка, Київський міський педагогічний університет ім. Б.Д.Грінченка, Творча спілка вчителів України та Міжетнічна педагогічна асоціація.
 10. ozon

  ozon Модератор

  Регистрация:
  27 янв 2008
  Публикации:
  1.276
  Симпатии:
  96
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Полтава
  Відставка Яценюка. Всі вже зацінили красу гри наперсточників з ВР, Кабміну, Адміністрації президента? Влада нічому не навчилась. Так як і попередня вважає людей за дурнів і покірне тупе бидло.

  лукашенко об украине.jpg 212039[1].jpg

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
 1. gustav
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  389
 2. Лора
  Ответов:
  2
  Просмотров:
  1.959
 3. Starpom
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  1.370
 4. OBOZREVATEL
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  4.420
 5. Shelli
  Ответов:
  3
  Просмотров:
  4.524
 6. OBOZREVATEL
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  3.132
 7. Swowan
  Ответов:
  7
  Просмотров:
  20.195
 8. Mobik
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  5.918
 9. mirovayareklama
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  228
 10. Parma
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  565