Внески до пенсійного фонду. Сплачувати чи ні ?

Тема в разделе "Работа, бизнес и сотрудничество", создана пользователем luckyrov, 26 окт 2010.

  1. luckyrov

    luckyrov

    Регистрация:
    26 сен 2009
    Публикации:
    9
    Симпатии:
    12
    Мой город:
    Канев
    17.07.2010 року був опублікований (вступив у силу) Закон України від 08.07.2010 р. №2461-VІ "Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»"

    Цим Законом вносяться зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно до яких фізичні особи – підприємці, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), повинні сплачувати пенсійні внески у розмірі не меншому за мінімальний (із урахуванням частини єдиного податку, що перераховується в пенсійний фонд місцевими органами).

    Для прикладу наведемо порядок розрахунку суми, яку повинен сплатити до пенсійного фонду підприємець – платник єдиного та фіксованого (торгівцям на ринках) податку за ставкою 100 грн за серпень:
    1) Мінімальний розмір пенсійного внеску за серпень, розраховується наступним чином :
    33,2%*888грн=294,82 грн.
    де 888грн – мінімальна зарплата для періоду з 1.07 до 30.09
    2) Сума, яка відраховується до ПФУ
    - із сплачуваної щомісячно суми єдиного податку (42% з суми єдиного податку відраховується до пенсійного фонду): 100 грн* 42% = 42 грн.
    - із сплачуваної щомісячно суми фіксованого податку (10% з суми фіксованого податку відраховується до пенсійного фонду): 100 грн* 10% = 10 грн.
    3) сума яка підлягає доплаті в пенсійний фонд за серпень:
    - єдиний податок: 294,82-42=252,82 грн.
    - фіксований податок: 294,82-10=284,82 грн.
    Тобто разом зі сплаченими податками в серпні місяці підприємець повинен сплати:
    - єдиний податок: 252,82+100 = 352,82 грн.
    - фіксований податок: 294,82+100=394,84 грн.


    З наведених розрахунків відразу вбачається що фінансовий тиск на підприємців, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування виріс практично в 4 рази.

    Також вважаємо за необхідність роз’яснити, що для фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності в п. 6 ст. 20 Закону України від 09.07.2003 г. № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначений порядок сплати пенсійних внесків. за базовим звітним періодом визначений квартал, та внески сплачуються за відповідний базовий податковий період протягом 20 календарних днів, від дня закінчення цього періоду. Таким чином, якщо додатково не з'являться які-небудь порядки або роз'яснення, то згідно із Законом підприємці-спрощенці перший раз провадити доплату повинні будуть із 1-го по 20-е жовтня 2010 року. Тобто, зобов’язання виникнуть у підприємців лише з 1.10.2010 р., яке необхідно буде сплатити до 20.10.2010 р., та до цього часу ніяких претензій пенсійний фонд до спрощенців не може мати, а вимогу сплачувати уже зараз це вимогу які не ґрунтуються на законі.

    Зміни, внесені в Закон № 1058, стосуються тільки розміру сплати внесків, тому ніяких додаткових звітів представляти не потрібно. Підприємці в загальному порядку повинні будуть представити звіт у Пенсійний фонд за підсумками 2010 року в строк до 1 квітня 2011 року.


    Прийняття вказаного Закону призвело до чисельних обурень та запитань. Підприємці питають: - Чи необхідно сплачувати ці додаткові платежі чи ні?

    - Відповідає це збільшення фінансового навантаження вже існуючим Законам та Конституції?

    Відповідь на перше запитання, начебто само собою зрозуміла. Якщо прийнято Закон то його всі повинні виконувати. Тобто сплачувати необхідно.

    Але під час відповіді на друге запитання, напрошується інша відповідь. Але все по порядку.

    Спрощена система оподаткування була ведена на підставі Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” (№ 746/99 від 28.06.99), який згідно діючого на той час законодавства мав силу Закону, та він діє по теперішній час поки не буде прийнято Закон який буде врегульовувати аналогічні правовідносини, або яким його скасують. В п. 6. цього Указу вказано - Суб’єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником таких видів податків і зборів (обов’язкових платежів): ... - збору на обов’язкове соціальне страхування; - збору на обов’язкове державне пенсійне страхування; - внесків до Фонду України соціального захисту інвалідів; - внесків до Державного фонду сприяння зайнятості населення. Тобто вбачається розбіжність між цим Указом та прийнятим Законом щодо сплати збору на обов’язкове пенсійне страхування підприємцями які перебувають на спрощеній системі оподаткування, тому що Указ передбачає повне звільнення таких осіб від сплати цього збору. Аналізуємо діюче законодавство далі.

    Відповідно до Закону України „Про систему оподаткування” до системи оподаткування входить і збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (ст.14). Та відповідно до ст.3 цього Закону держава забезпечує незмінності податків і зборів (обов'язкових платежів) і їх ставок, а також податкових пільг протягом бюджетного року. Також ст.1 Закону України „Про систему оподаткування” передбачено, що зміни і доповнення до цього Закону, інших законів України про оподаткування стосовно надання пільг, зміни податків, зборів (обов'язкових платежів), механізму їх сплати вносяться до цього Закону, інших законів України про оподаткування не пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року і набирають чинності з початку нового бюджетного року. Це правило не застосовується у випадках зменшення розміру ставок податків, зборів (обов'язкових платежів)... . Тобто держава гарантує що податки та збори, в тому числі і збір на обов’язкове державне пенсійне страхування не повинен змінюватися протягом поточного року та можуть водитися лише через 6 місяців після їх прийняття. А у випадку прийняття Закону, яким зобов’язуються спрощенці сплачувати збір до пенсійного фонду з 01.07.2010 р., ми бачимо явне порушення вимог Закону України „Про систему оподаткування”, при тому що сама держава гарантувала неприпустимість з її боку таких змін на протязі року, тобто зміни мали право вводитися але з лише з наступного року тобто з 01.01.2011 р., а не минулими числами ( Закон прийнято 08.07.2010, про те що необхідно було платити збір з 01.07.2010 р.).

    З наведеного вбачається що прийнятий Закон України суперечить іншим спеціальним законом про оподаткування.

    В свою чергу, відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року, законодавцем було визначено, що у випадку якщо норма закону або іншого нормативно-правового акту, виданого відповідно до закону, допускає неоднозначне тлумачення прав і обов'язків суб'єкта господарювання або органа державного нагляду (контролю) і його посадових осіб, рішення приймається на користь суб'єкта господарювання.

    Крім того, у п.4.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, згідно преамбулі якого цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, зазначено що у разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

    Із викладеного аналізу Законів України які регламентують відносин держави та платників податків та зборів, вбачається що Закон України від 08.07.2010 р. №2461-VІ "Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»" прийнятий з порушеннями вимог до таких законів та суперечить іншим спеціальним законом в частині сплати приватнимі підприємцями додатково збору до пенсійного фонду. Але цей Закон прийнятий та дії, та може бути скасований лише Верховною радою або Конституційним судом. Однак якщо, стане питання про примусове стягнення з підприємця який знаходиться на спрощеній системі оподаткування цих зборів у примусовому порядку, або оскарження до суду дій Пенсійного фонду по донарахуванням зборів, суди з урахуванням суперечності норм повинні прийняти рішення на користь господарського суб’єкта та платника податків, як то вимагають вищевказані закони.

    Після наведеного аналізу кожен сам повинен вирішувати як йому поступати, як законослухняному громадянину сплачувати додаткові збори, або відстоювати свої інтересу у суді. Хоча необхідно зауважити, що останній шлях, по відстоюванні любих своїх прав у нашій державі є не з легких, але не захищаючи себе та свою права жити та працювати буде не можливо.
  2. татарин

    татарин

    Регистрация:
    23 сен 2010
    Публикации:
    105
    Симпатии:
    10
    Пол:
    Мужской
    Род занятий:
    Мистецтво
    Мой город:
    Канів
    Ответ: Внески до пенсійного фонду. Сплачувати чи ні ?

    Чим складніші умови нам створять і чим суворіше буде податковий кодекс, тим швидше ми:
    1 - отримуючи нормальне наповнення бюджету, виліземо з сраки
    2 - народ під тяжкістю непідйомного тягаря податків нарешті перестане бути бидлом і сірою біомасою і почне протестувати
    3 - наш народ продовжуватиме тягнути жебрацький стан і скиглити на кухнях про те як їх бідних у своїй країні усі кривдять і що немає на світі справедливості

    Ці 3 пункти будуть гідним показником того що насправді заслуговує наш народ!
  3. SEVER

    SEVER

    Регистрация:
    17 янв 2008
    Публикации:
    170
    Симпатии:
    2
    Мой город:
    KANEV
    Ответ: Внески до пенсійного фонду. Сплачувати чи ні ?

    Пора морально готовиться к обеспеченной старости. :D
  4. татарин

    татарин

    Регистрация:
    23 сен 2010
    Публикации:
    105
    Симпатии:
    10
    Пол:
    Мужской
    Род занятий:
    Мистецтво
    Мой город:
    Канів
    Ответ: Внески до пенсійного фонду. Сплачувати чи ні ?

    Навіщо готуватися? Нехай це буде приємною несподіванкою :D

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
  1. psysidorenko
    Ответов:
    0
    Просмотров:
    96
  2. Laduwka
    Ответов:
    1
    Просмотров:
    494
  3. akela969
    Ответов:
    0
    Просмотров:
    110
  4. Laduwka
    Ответов:
    0
    Просмотров:
    151
  5. Oktokot
    Ответов:
    0
    Просмотров:
    131
  6. Oktokot
    Ответов:
    0
    Просмотров:
    106
  7. Сытник Елена
    Ответов:
    0
    Просмотров:
    122
  8. Laduwka
    Ответов:
    1
    Просмотров:
    123
  9. Вікторія1995
    Ответов:
    1
    Просмотров:
    270
  10. uccc30
    Ответов:
    0
    Просмотров:
    244