Відкритість мiсцевої влади. Канів!

Тема в разделе "Открытый диалог с чиновниками и депутатами", создана пользователем Suhobrus, 29 апр 2011.

 1. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.829
  Симпатии:
  162
  Мой город:
  Бобрица
  В УКРАЇНІ ЗАВЕРШЕНО ПЕРШИЙ ЕТАП ПОДАННЯ Е-ДЕКЛАРАЦІЙ – НАЗК
  https://public.nazk.gov.ua/search

  31 жовтня 2016
  ***
  [​IMG]
  У понеділок, 31 жовтня о 00:00 завершився перший етап подання електронних декларацій для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Про це повідомила прес-служба НАЗК .

  ***​

  Е-ДЕКЛАРАЦІЯ за 2015 рік - міського голови Канева.
  https://public.nazk.gov.ua/declaration/93b869d1-0258-4887-b634-ba0b61eeb0c6

  ***
 2. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.829
  Симпатии:
  162
  Мой город:
  Бобрица
  ***

  ГОНЧАРЕНКО: БАГАТО ПОСАДОВЦІВ ВВАЖАЮТЬ, ЩО НИНІШНЄ Е-ДЕКЛАРУВАННЯ – ЦЕ "НУЛЬОВА" ДЕКЛАРАЦІЯ.
  4 листопада 2016

  [​IMG]

  Якщо нардеп не має підґрунтя для пояснення своїх статків, йому рано чи пізно доведеться за це відповідати – Гончаренко.

  Деякі посадовці вважають, що нинішнє електронне декларування – це легалізація корупційних статків, але насправді це не так. Про таке в ефірі "5 каналу" в програмі "підсумки дня" заявив заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко.

  "Деякі люди вирішили, що це як "нульова" декларація, тобто легалізація. Але це велика помилка цих людей, вони не розуміють, що це не може піти в нікуди. Якщо ти не маєш підґрунтя, тобі рано чи пізно доведеться за це відповідати", – заявив він.
 3. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.829
  Симпатии:
  162
  Мой город:
  Бобрица
  ***

  У ЧЕРКАСАХ АКТИВІСТИ ШТУРМОМ ЗАХОПИЛИ ПРИМІЩЕННЯ ОБЛПОЛІЦІЇ
  4 листопада 2016

  [​IMG]

  Активісти намагаються перешкодити призначенню начальником обласної поліції Валерія Лютого

  У п’ятницю, 4 листопада, у Черкасах близько 70 активістів "Азову", "Автомайдану" та "Самооборони" прорвались у приміщення обласної поліції. Про це повідомляє місцеве видання "Дзвін", зазначаючи, що їх не змогли втримати кілька кордонів поліцейських, які вишикувались перед дверима.

  Активісти намагаються перешкодити призначенню начальником обласної поліції Валерія Лютого. Повідомляється, що ввечері у актовому залі зібралися кілька десятків офіцерів, які чекають представлення новопризначеного начальника. Час представлення Лютого всіляко приховували від широкого загалу, однак активістам вдалося про це дізнатися.

  Зараз все начальство обласної поліції, включно з Лютим, замкнулося у приміщенні бухгалтерії, яке посилено охороняють. Вони радяться, що робити далі, адже, як повідомляють в "Автомайдані", міністр МВС Арсен Аваков на вимогу народних депутатів таки призупинив скандальне призначення.

  Валерія Лютого звинувачують у тому, що він свого часу був радником мера Харкова Геннадія Кернеса, а донедавна очолював поліцію Кривого Рогу, де його звинувачували у кришуванні фальсифікацій виборів та побитті помічника народного депутата Єгора Соболєва.


  ***
 4. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.829
  Симпатии:
  162
  Мой город:
  Бобрица
 5. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.829
  Симпатии:
  162
  Мой город:
  Бобрица
  ***

  На сайті Канівської міськради прибрали рекламу.

  03.11.2016

  [​IMG]
  фото з відкритих джерел​

  Відтепер сайт Канівської міської ради виконує свої функції саме так, як цього вимагає Постанова Кабміну «Про порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади». Після публікації «Ні корупції!» «Для кого і як працює сайт Канівської міськради» на офіційному веб-порталі міської влади усунули виявлені недоліки та порушення. Зокрема, прибрали комерційну рекламу.

  Днями на сайті у розділі «Громадянам» у підрозділі «Доступ до публічної інформації» додали усі необхідні контакти для охочих подати інформаційний запит владцям та відповідну форму, яку можна тут же завантажити для заповнення чи для того, щоб роздрукувати.

  cherk-kaniv-formzap-renew.jpg
  Оновлена сторінка для запитів на публічну інформацію на сайті Канівської міськради, вже без реклами.​

  Нагадаємо, нещодавно у відповідь на інформаційний запит видання “Ні корупції!” про отримання доступу до публічної інформації у Канівській міськраді журналіста відіслали шукати і заповнювати відповідну форму, попри те, що запит, відповідно до закону, може подаватися у довільній формі. Знайшовши відповідний розділ на сайті Канівської міськради, окремо форму на запит ми не побачили. Вона була лише як зразок, поданий серед іншої інформації у Наказі Мінюсту “Про затвердження форм для подання запиту на отримання публічної інформації”.

  cherk-kaniv-zaput-site.jpg
  Так виглядала сторінка сайту Канівської міськради для охочих подати запит на інформацію.​

  Як писав “Ні корупції!”, на сайт, який донедавна не виконував однієї з основних функцій – зв’язку місцевої влади з громадою, у Каневі витратили 16 тисяч гривень.

  Також, у порушення пункту 13 Постанови Кабміну «Про порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади», яка забороняє розміщення на офіційному веб-сайті реклами (за винятком соціальної), на головному офіційному сайті міста на чільному місці красувалася комерційна реклама.

  Нині вона вже не відволікає уваги користувачів сайту, її прибрали.

  Джерело:
  http://nikorupciji.org/2016/11/03/na-sajti-kanivskoji-miskrady-prybraly-reklamu/

  ***

  Для кого і як працює сайт Канівської міськради.
  http://nikorupciji.org/2016/10/28/dlya-koho-i-yak-pratsyuje-sajt-kanivskoji-miskrady/


  ***
 6. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.829
  Симпатии:
  162
  Мой город:
  Бобрица
 7. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.829
  Симпатии:
  162
  Мой город:
  Бобрица
 8. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.829
  Симпатии:
  162
  Мой город:
  Бобрица
  Названо найдемократичніше місто України
  17 листопада 2016

  [​IMG]
  Чернівці здобули перемогу у національному рейтингу відкритості та прозорості міської влади​

  В Україні завершили дослідження "Індексу демократичності міст" у рамках проекту USAID "Громадяни в дії" та презентували результати. 48 найбільших міст України змагалися за звання міста, яке найбільше відповідає європейським стандартам відкритості, прозорості та підзвітності міської влади.

  Десятку найкращих очолили:

  1. Чернівці з індексом демократичності 78%,

  2. Чернігів – 61%,

  3. Івано-Франківськ – 56%,

  4. Суми – 49%,

  5. Краматорськ – 48%,

  6. Тернопіль – 48%,

  7. Черкаси – 48%,

  8. Ужгород – 47%,

  9. Луцьк – 47%,

  10. Кропивницький – 44%.

  Про це у ефірі "5-го каналу" розказали керівник програми розвитку громадянського суспільства УНЦПД Максим Лациба та менеджер проекту "Громадяни в дії" Іван Лукеря. Як відбувалося дослідження та чому українська столиця не потрапила до десятки кращих – дивіться у повній версії програми "Інормаційний ранок":

  Зазначимо, що для складення рейтингу було досліджено регламенти міських рад, статути територіальних громад, нормативно-правові акти, які регулюють порядок роботи з місцевими ініціативами, нормативно-правові акти, які регулюють порядок організації та проведення загальних зборів. Перевірено звітування міських голів та депутатів міських рад, розвиток і дієвість електронних петицій та взаємодію влади і громади.
 9. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.829
  Симпатии:
  162
  Мой город:
  Бобрица
  ***
  ПОЗИЦІЯ «СТРАУС З ГОЛОВОЮ В ПІСКУ», АБО Ж ОСОБЛИВОСТІ ДЕЯКИХ ПРОЦЕСІВ У КАНЕВІ.

  [​IMG]
  • 17.11.2016​
  Не попаду в тренд останніх декількох інформаційних днів, коли у всіх на вустах міфічний «Шатун», «кремлівська зозуля».., адже цей матеріал дещо про інше.​

  А саме, про позиції. Політичні, державницькі, демократичні і, що найголовніше, ті, які замість того, щоб консолідувати, роз'єднують.

  Ще зі студентських років і лекцій з політичної науки у мене в пам'яті досить чітко закарбувалась концепція знаного у всьому світі італійського інженера, економіста і соціолога Вільфредо Паретто. Її назва - концепція еліт, а суть полягала у тому, що всі еліти поділяються на дві категорії: той тип, у яких переважає вміння переконувати, мають назву «лисів». Ті ж, хто діє силою – «леви».

  Однак, Паретто не жив в Україні, а тим більше у Каневі. Бо якби машина часу таки існувала і він опинився в нинішніх міських реаліях, то, вочевидь, переписав би власну концепцію, доповнивши її як мінімум ще одним типом керівників – «страусів». До того ж страусів, які сховавши свою голову в пісок, думають, що ані їх самих, ані їх дій ніхто не бачить.

  Про що йде мова?

  За останні два тижні у Каневі на слуху було одразу декілька тем, що викликали жваве обговорення серед звичайних містян. Відкину перший сніг і як з ним впорались місцеві комунальники, адже це питання окремого матеріалу, який ви матимете нагоду прочитати на сторінках нашого порталу уже найближчим часом.

  Натомість, не менш дискусійними виявились і ще два аспекти міського життя: питання голосування за проекти Громадського бюджету 2017 та зйомки проморолика про Канів.

  І, що саме найцікавіше, як в першому, так і другому випадках, нажаль, у всій красі проявилась владна позиція «страуса з головою в піску».

  Адже як назвати інакше поведінку міських чиновників та особисто Ігоря Ренькаса, який попри збори ініціаторів проектів Громадського бюджету і позицію більшості, все ж таки зупинити електронне голосування, виправити помилки і розпочати процес по новій, вирішив просто відсидітись і відмовчатись.

  Простіше кажучи, заплющити очі, зробити вигляд, що проблеми немає й нічого не змінювати в кінцевому результаті.

  І плювати всім на те, що частина авторів проектів має намір завтра відкликати свої ініціативи з конкурсу. Що частина голосів реально має сумнівне походження, а на окремих голосуючих відверто тиснули при спробі віддати голос за той чи інший проект.

  Прикро це констатувати, але ситуація з Громадським бюджетом вчергове довела, що політична доцільність і кулуарщина в нашій країні не мають нічого святого та можуть переступити, навіть, через здоровий глузд.

  Те ж саме стосується і питання проморолика, про ідею зйомок якого йшлося в попередніх матеріалах «Kanos».

  Хто не знає, минулої п'ятниці в комплексі «Авто-ріка» відбулось відкрите обговорення, яке мало на меті підняти більш ширше питання промоції міста. Однак, в більшості своїй, весь фокус дискусії обмежився саме на питанні проморолика.

  Точніше, навіть не його самого, адже зі слів усіх присутніх на заході, подібний ролик дійсно має бути. Ключове питання, яку ідею він має переслідувати та на яких умовах створюватись.

  Зі слів самого міського голови, який і виступив ініціатором відповідної ідеї, він не хотів би, щоб Канів сприймали тільки як могилу Шевченка чи Шевченківський національний заповідник.

  «Я хотів би, щоб Канів сприймали як унікальне і історичне місто, і місто, яке має унікальний ландшафт та унікальну природу, дякуючи його розташуванню. Тому я запропонував ідею проморолика Канева, не як історичного міста, а з точки зору, як унікальний природний центр України», - зауважив в ході круглого столу Ігор Олександрович.

  [​IMG]


  Але під час свого виступу міський голова так і не презентував якоїсь предметної концепції своєї ідеї, обмежившись лише її загальною характеристикою та словами «якби мені в голову можна було вставити флешку, то ми б усі побачили те, що я прагну відобразити на відео».

  Трохи більше пролили світла на ідею ролика консультанти мера у відповідному процесі, Олег Коляда та Ілля Труфанов. Останні, до речі, за задумом міської влади, вочевидь, і мають стати авторами відео.
  [​IMG]


  «Це проморолик не одного дня. Це проморолик про всі чотири сезони у Каневі. Тобто сюди будуть входити відео про Канів восени, взимку, весною та влітку.... До того ж, ми не хочемо зосереджуватись виключно на Каневі. Адже у нас є і підводна рибалка, і Дніпро, на якому можуть відпочивати туристи, і Трахтемирів. Тому наше завдання показати туристам, що все це у нас є і зав'язане воно саме на Каневі», - поділився під час свого виступу Ілля Труфанов.

  Однак детального режисерського плану, судячи з його слів, в потенційних авторів проморолика про Канів, наразі немає. Так як і немає чіткої відповіді, а чи є в авторського колективу на чолі з Колядою та Труфановим, досвід зйомки подібного роду роликів і де їх можна побачити? І чи звучало під час голосування за виділення відповідних коштів питання наявності можливого конфлікту інтересів? Оскільки, як відомо, Ілля Труфанов є сином очільниці міського відділу культури Оксани Труфанової, а Олег Коляда є одним із засновників громадської організації «КАНІВФЕСТ», в числі яких значиться також і Оксана Труфанова та дочка міського голови Тетяна Ренькас.

  Проте, і це не головне. Ключове в цій історії результат п'ятничного обговорення. А він, предметно простий.

  Всі учасники круглого столу розподілились приблизно на два табори. Одна частина, на чолі з міським головою, відстоювала позицію надати право Коляді і Труфанову таки відзняти ролик і нести повну відповідальність за його виготовлення. Інша ж, наголошувала на практиці інших міст, в тому числі й обласних центрів, де виконавці подібного роду робіт визначаються не пальцем, а конкурсом.

  І оцінку цій роботі дає не лише мер чи депутати, але й прості громадяни під час рейтингового голосування за той чи інший проморолик міста.

  Але, нажаль, це не про Канів. Бо у нас міський голова переконаний, що конкурси і конкурентна боротьба ні до чого не приводять і ладен закривати очі на неконкурентні умови, не визнаючи і не виправляючи власні помилки.

  «Я вам скажу чесно. Скільки я був учасником конкурсів, сам проводив конкурси, по архітектурі чи інших якихось об'єктах, зачасту, всі вони ні до чого не приводять. Це просто, якщо тобі заговорити тему треба, якийсь там об'єкт «похєрити», я вибачаюсь, тоді треба провести конкурс. Сказати, хлопці ви молодці, але йдіть звідси», - відзначив під час одного зі своїх виступів на круглому столі Ігор Олександрович.

  Тому, прикро констатувати, але факт, що історію з промороликом чекає така ж участь, як і з Громадським бюджетом.

  Всі поговорили, отримали чергову порцію адреналіну та емоцій, завдяки яким міська влада тепер може сміливо звітувати про консультації з громадськістю. Але по факту, нас чекає все та ж позиція влади у вигляді «страуса з головою в піску». Який буде робити по-своєму і чи то реально не здатен зрозуміти, чи немає жодного бажання розуміти, що зміни в країні - це не ефемерне поняття. Це інші підходи, інші настрої і погляди людей.

  Звичайно, можна й надалі ховати голову в пісок. Проте одного разу її можна висунути та опинитись у зовсім іншій реальності.
  Спеціально для «Kanos», Євген Заїка.

  Джерело, обговорення:
  http://kanos.com.ua/NewsOpen/id_news_145066

  ***

  Src03.jpg
 10. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.829
  Симпатии:
  162
  Мой город:
  Бобрица
  [​IMG]

  Взагалі, ця історія з наданням без конкурсу 150 тис.грн. на відео про Канів - це продовження скандальної історії 2011 року - щодо поїздки дітей до Германії.

  [​IMG]

  Пам'ятаєте, як Ніколенко та його заступник Чиж - відправили своїх родичів, а місцева преса нам брехала про існування підстав щодо цієї поїздки - особистого запрошення ?!
  Докладніше:
  http://kaniv.info/theme/kanev-info-prodolzhaet-publikaciju-cekretnyx-materialov-2011-god.1429/page-6


  [​IMG]

  Так ось - зараз така саме історія - нічого не змінилося !

  Хтось з подачи міського голови, за рахунок бюджету - не погано себе почуває.
  Іншим - пиво на пляжах, та якась там культурна програма від місцевого відділу культури.

  Дійсно талановита місцева молодь за таких обставин має якійсь шанс щодо реалізації ?!
  Відповідь - ні.