Відкритість мiсцевої влади. Канів!

Тема в разделе "Открытый диалог с чиновниками и депутатами", создана пользователем Suhobrus, 29 апр 2011.

 1. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.880
  Симпатии:
  163
  Мой город:
  Бобрица
  Ответ: Відкритість мiсцевої влади.

  <center>Мер Канева 10 жовтня оголосить про свою відставку?
  03 Октябрь 2013.

  [​IMG]
  </center>

  Сьогодні мер Канева Віктор Ніколенко вивіз зі свого службового кабінету особисті речі.

  Про це повідомили депутати Канівської міськради. Останнім часом проти нього черкаський губернатор оголосив справжню війну. Навіть перебуваючи на лікарняному Ніколенка не залишали у спокої. Усі заступники також сидять «на валізах». Очікується, що на сесії міської ради, яка відбудеться 10 жовтня, Віктор Ніколенко оголосить про відставку. Причину, імовірно, вкаже за станом здоров’я.
  Як ми повідомляли раніше, через війну Тулуба і мера Канева 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка опилилося під загрозою. Так само у вкрай критичній ситуації перебуває комунальне господарство Канева.

  Канів «лихоманить». 200-річчя Шевченка під загрозою зриву?

  У кулуарах говорять про те, що на місце в.о. мера Канева Тулуб «мостить» керівника місцевої податкової Богдана Умриша. Той начебто погодився на таку роль, хоча й не виявляв великого бажання. Однак кандидатуру податківця не підтримують депутати міськради. За нього, імовірно, не проголосує необхідна кількість обранців.

  Людмила Коваленко (проголовне.чк.уа)
 2. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.880
  Симпатии:
  163
  Мой город:
  Бобрица
  Ответ: Відкритість мiсцевої влади.

  <center>***

  Не витримав наруги над святинею і звільнився гендиректор Шевченківського заповідника у Каневі.
  04/10/2013.

  [​IMG]

  </center>
  Другий пішов: тулубівський “бульдозер” зім’яв генерального директора Шевченківського заповідника у Каневі, екс-мера райцентру Василя Коломійця – за інформацією наших джерел сьогодні він оголосив про свою відставку.

  Симптоматично, що на 10 жовтня на Чернечій горі у Каневі запланована велика колегія міністерства культури по підготовці до святкування 200-річчя з дня народження Шевченка, на якій буде віце-прем’єр Костянтин Грищенко і губернатор Черкащини Сергій Тулуб, і саме на цей день збирають сесію Канівської міської ради, щоб прийняти “зречення” від посади мера Віктора Ніколенка, якого безуспішно намагались скинути за допомогою депутатів, а тоді залякали кримінальними справами.

  Кажуть, що думка про відставку прийшла в голову Василя Коломійця після того, як він побачив церкву, яку збираються збудувати у заповіднику на останньому шляху Кобзаря. За проектом це мав бути дерев’яний трибанний храм у козацькому стилі. Всі складові його мали виготовити у Західній Україні, а тут лише зібрати. Роботи проплатили спонсори, з яких два мільйони гривень нібито виділив екс-нардеп Сергій Терещук. Однак гроші по дорозі від спонсорів до виробників, як писав Остап Вишня, “усушились”, тож від трибанної церкви залишилась маленька капличка. ЇЇ вже приправили в Канів і до Покрови мають відкрить.

  Коли обман викрила наукова рада заповідника, зчинився неймовірний скандал, бо наукові співробітники могли ще якось змиритись із порушенням місця вічного спочинку Шевченка через храм, який хоч якось був би співзвучним із добою, коли він жив. А науково вмотивувати зведення пересічної каплички не змогли навіть найзапекліші прихильники “тулубівсь-скориківського” “дизайну” Могили Кобзаря. Навіть місце під каплицю обрали із якимсь особливим цинізмом – на місці старого кладовища, де ховали козаків, що доживали віку у монастирі на горі поруч із Чернечою.

  У заповіднику вхопились за голову, коли усвідомили наслідки будівельних “покращень” нової влади, адже, окрім можливості для окремих чиновників вкрасти мільйони, вони нічим не виправдані і навіть шкідливі.

  Отож, Коломієць умив руки, бо йому в Каневі жити, тож ганьбити ім’я руйнуванням набільшої святині українства йому не захотілось. Та й напевне, з ним теж, як і з Ніколенком, було проведено кілька “душевних” розмов, адже коли на Чернечу гору підуть гроші з Держбюджету, дерибанити їх поставлять довіреного кадра Тулуба. Кажуть, що на це місце вже давно мостять екс-голову Канівської РДА Олексія Гику.

  Тетяна Воронцова
  http://dzvin.org/ne-vytrymav-naruhy...rektor-shevchenkivskoho-zapovidnyka-u-kanevi/

  <center>
  ***

  Тема "ВЫБОРЫ МЭРА / голосование"

  Сегодня, Николенко, в роли нового мера города, провел первую сессию с новоизбранными депутатами городского совета.
  12.11.2010.
  http://kanev.info/showthread.php?t=1300&page=6


  ***
  </center>
 3. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.880
  Симпатии:
  163
  Мой город:
  Бобрица
  Ответ: Відкритість мiсцевої влади.

  Чего боится Тулуб С.Б. ?

  Направлено 08.10.13 , в 14.42 (с уведомлением о получении)

  korzhov.v@i.ua
  oiskor@bigmir.net
  v56r@mail.ru

  Здравствуйте, уважаемые депутаты и редактор еженедельника.

  Может, у вас будет возможность и желание - спросить у Тубула С.Б. - чего он боится ?

  Подробности :
  http://kanev.info/showpost.php?p=19212&postcount=70

  C уважением, канев.инфо.


  ***
  Последнее редактирование: 8 окт 2013
 4. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.880
  Симпатии:
  163
  Мой город:
  Бобрица
  Ответ: Відкритість мiсцевої влади.

  <center>
  ***

  “Я проситиму вибачення у громади”, – мер Канева Віктор Ніколенко.
  09.10.2013

  [​IMG]

  Про канівського мера Віктора Ніколенка що тільки не писали і не говорили упродовж останнього часу. Викликано це було його тривалою відсутністю на робочому місці через лікарняний. Порталу “Про все” вдалось поставити декілька запитань особисто міському голові.</center>

  - Вікторе Володимировичу, кажуть, Ви нещодавно перенесли операцію, як Ви зараз себе почуваєте?

  - Ви знаєте, як у анекдоті – “краще, ніж до аварії”. Так, протягом місяця я переніс дві операції, можливо буде й третя – зараз відбуваються консультації. Це мене насторожило, бо до перших двох я, можна сказати, поставився з гумором. Думаю, повикидають зайві органи з організму, я стану молодшим, стану міцнішим і, як кажуть, фігура матиме кращий вигляд. Але те, що буде третя операція – вона буде набагато складніша – змушує подумати про майбутнє.

  - І ось на цьому фоні вперто ходять чутки, що 10 жовтня Ви маєте написати заяву про складання повноважень міського голови. Наскільки ці чутки відповідають дійсності?

  - На цю тему я мав кілька розмов із Сергієм Борисовичем. Я брав у нього консультацію, як це правильно зробити, тому що містом треба займатися, особливо в осінньо-зимовий період по 16 годин на добу, а іноді й по 24 години. А тим більше – у переддень 200-річчя Шевченка. У Каневі досить багато роботи треба робити, а я в такому стані, що не маю можливості продуктивно працювати. Тому я в нього питаю, що мені робити, як вийти з положення. Це не рядове місто і не рядовий рік. І, звичайно, він мені говорив – якщо можеш, то залишайся, щоб допомагати, будем разом працювати. Я спробував цей місяць вийти на роботу, але це неправильно, бо я все-таки не можу продуктивно працювати. А якщо мене дійсно через місяць покладуть ще на одну операцію, то я, фактично, прийду весною на роботу. Я не вмію так працювати. Я краще буду допомагати з-поза меж кабінету. Я думаю, що нічого складного тут не буде, я братиму на себе багато відповідальності, бо я знаю слабкі місця, де можна застосувати себе, свої можливості.

  Якби я на когось образився, як говорять, що мене хтось виганяв, то чого б я зустрічав скульпторів із Кривого Рогу? Вони приїдуть у місто, і ми подивимось, як правильно все спланувати. Ми хочемо встигнути зробити до 200-річчя Шевченка декілька бронзових скульптур, ми знайшли спонсорів, які допоможуть це втілити. Розмова з міським головою Кривого Рогу в нас вібулася ще минулого року. Ми знайшли фінанси і ось приїжджають люди, які будуть це виконувати. Тобто, я думаю, робота полягає не тільки в мерському кріслі, можна працювати і за його межами, тим більше – мені до цього не звикати, я вже цим займався до того як стати міським головою.

  - Тобто, питання про Вашу відставку практично вирішене?

  - Я думаю, що воно буде вирішене 10 жовтня на сесії. Я дійсно зачитаю заяву, попрошу вибачення в громади, подякую за все громаді і депутатському корпусу. Але я вам сказав, які обставини змушують мене на це піти. Я хочу кращого для громади і розвитку нашого краю. Я не хочу бути тим, хто збоку, а потім прийде квіти покладе, якому будуть аплодисменти. Я не вмію робити так, щоб здобувати незаслужені почесті.

  - Опозиція проте наполягає, що губернатор тисне на Вас і, зокрема, тиск пов’язаний із проведенням повторних виборів на 197-му окрузі у Каневі.


  - Давайте ми відділимо мух від котлет. Ось візьмемо вибори. Який вплив міського голови на ці вибори може бути? З досвіду попередніх виборів, можу сказати – міська рада, команда, на своєму рівні жодних фальсифікацій не допускала і не могла допустити. Вони робилися поза межами міста, поза нашою компетенцією – це по-перше. По-друге, це не вигідно ані владі, ані мені особисто. Я думаю, що вибори 15 грудня пройдуть на найвищому рівні, без задоринки. Причому, я переконаний, і можу припустити, що якщо 15 грудня – це голосування, то вже наступного дня з мокрими печатками у ЦВК лежатимуть усі документи і буде названо переможця цих виборів. Можливо, це буде переможець від опозиції – хто може це сказати?! Навіщо наперед панікувати? Я думаю, чим менше ми будемо про ці вибори говорити, тим краще вони пройдуть. Депутатів у ВР, Слава Богу, вистачає від усіх політичних сил, і вони мають можливість приїхати на будь-яку виборчу дільницю. І дільниць не так багато буде на цих 5-ти виборчих округах. Але, я думаю, це робити не варто, громадяни самі прийдуть і проголосують, так як хочуть.

  - А щодо тиску з боку губернатора…

  - Ви розумієте, якщо чесно, нещодавно я зустрівся з Сергієм Борисовичем і в нас була розмова не про те, що я маю піти, а про те, як треба працювати, як треба розвивати Черкащину, зокрема канівську громаду. Я сказав, що я зараз не можу, я сам прошу мене відпустити тому, що я дійсно не можу фізично зараз віддатись роботі так, як я це робив 2,5 роки. І я йому дякую, що він іде мені назустріч, і не буде чинити ніякого супротиву. Звичайно, щоб я залишався, то до нього не було б жодних питань, а так я йду, тому будуть люди говорити, що він на мене тисне.

  - Хто виконуватиме Ваші обов’язки, обов’язки міського голови?

  - Згідно закону і згідно регламенту, секретар міської ради перебирає на себе обов’язки поки не відбудуться вибори. Така буде ситуація.

  - Про що Ви говорили з Сергієм Борисовичем?

  - У нас була розмова про ситуацію, яка сьогодні склалася в державі, зокрема і в місті. Ми говорили про деякі позиції – які об’єкти закінчені, а які ще ні, що можна зробити. говорили, що я буду допомагати команді, яка залишається, в якості радника чи по-іншому. Якщо команда матиме потребу в моїх порадах, допомозі, то, звичайно, вона все це отримає. А не матиме – то все одно отримає, бо я буду приїжджати і це говорити, бо є така домовленість. Я думаю, що все буде нормально. Нема жодних протиріч.

  Катерина ЛЕБЄДЄВА

  Джерело:
  http://provce.ck.ua/ya-prosytymu-vybachennya-u-hromady-mer-kaneva-viktor-nikolenko/

  <center>
  ***

  "2011 рiк для Канева можна вважати роком втрачених можливостей."
  Володимир Коржов.

  [​IMG]
  http://fotkidepo.ru/photo/893538/41698W6v9kEnJey/pbIDLjD3pL/938078.jpg

  Чому я вважаю роботу міського голови незадовільною?
  Володимир КОРЖОВ, депутат Канівської міської ради.

  [​IMG]
  http://fotkidepo.ru/photo/893538/41698W6v9kEnJey/pbIDLjD3pL/938079.jpg

  ***</center>
 5. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.880
  Симпатии:
  163
  Мой город:
  Бобрица
  Ответ: Відкритість мiсцевої влади.

  <center>
  ***
  Віктор Ніколенко: Я йду з посади мера, але тиску на мене ніхто не чинив.


  [​IMG]

  </center>
  Як ми уже повідомляли (ВІКА №40, жовтень 2013), остання сесія Канівської міської ради, яка відбулась 26 вересня, була якоюсь загадковою — все складалось так, ніби ведуться якісь закулісні ігри стосовно міського голови. Ми ознайомили читачів з думкою депутатів міської ради стосовно тієї сесії.

  У неділю, 6 жовтня, я зателефонував на мобільний Віктора Ніколенка і домовився з ним про зустріч — вирішив почути його думку стосовно тієї сесії і, як кажуть, з перших уст почути коментарі щодо розмов навколо його персони. Ми зустрілись увечері понеділка, 7 жовтня...

  — На останній сесії чиновники з області були присутні в сесійній залі, як ніколи, до закінчення роботи сесії. Потім була незрозуміла перерва в роботі сесії, коли всі питання порядку денного були вже розглянуті. Ряд депутатів переконані, що це була спроба відправити вас у відставку. Як ви прокоментуєте ці події?

  — Мені це важко коментувати, оскільки я не був присутній на тій сесії. Я теж був здивований тими подіями, коли про них узнав. Після сесії я спілкувався і з Івакіним, і з Касяном (представники облдержадміністрації та обласної ради, які були присутній на згаданій сесії, - авт.). У них не стояло таке завдання. Раніше мова йшла про заміну секретаря міської ради і люди приїхали подивитись на реальний стан речей, на те, як проводиться сесія. Це те, що я почув від обласних представників, які були на тій сесії. Що стосується мене, то на тій сесії питання про мою відставку не могло стояти, оскільки це було б не реально, і питання не було підготовлене. І без мене, коли я на лікарняному, як можна було його вирішувати? Я думаю, що це було просто вивчення ситуації в міській раді.

  — Ви хочете сказати, що на вас не було тиску чи “коректної” пропозиції написати заяву про вашу відставку?

  — Ніяких конкретних пропозицій написати заяву не було. Дійсно, у мене було дві зустрічі з Сергієм Борисовичем (Тулубом, - авт.), після того, як я переніс одну операцію, а потім потрібно було робити другу. Я розумів, що я, як міський голова, у зв’язку з цими операціями “випадаю” на кілька місяців і питав у нього поради з цього приводу. А зараз мені хірурги пропонують ще одну операцію зробити протягом найближчого місяця-двох. А це ще як мінімум півроку на післяопераційну реабілітацію. А в цей час потрібно містом керувати. Ось і сьогодні я мав тривалу розмову з губернатором з цього приводу...

  — Як ви можете прокоментувати переговори обласних чиновників з рядом канівських депутатів стосовно того, кого б вони хотіли бачити в кріслах міського голови та секретаря міської ради?

  — Я про ці перемовини знаю тільки з преси. Дійсно, по кандидатурі секретаря міської ради розмови ведуться вже давно. Можливо, у зв’язку з цим і “прощупували” ситуацію після того, як я піду... А я заявив, що хочу піти з посади, бо не хочу бути гальмом у розвитку міста, не займаючись роботою, а тривалим лікуванням...

  — Отже, 10 жовтня на черговій сесії стоятиме кадрове питання по меру міста і секретарю міської ради? Без вашої присутності зачитають вашу заяву про відставку?

  — Чому без мене? Я сам буду на сесії і зачитаю заяву про свою відставку за станом здоров’я.

  — Після оприлюднення заяви депутати голосують, і з сесійної зали ви виходите уже не мером Канева?

  — Саме так. Потім іде процес передачі справ тому, хто буде виконувати до позачергових виборів обов’язки мера.

  — І кого ви бачите в мерському кріслі після вашої відставки?

  — Обов’язки мера в таких випадках згідно із законодавством покладаються на секретаря міської ради.

  — Тобто на Калніболоцького. Але ж і над ним зависла перспектива відставки. І ця відставка може статися саме на цій сесії, 10 жовтня.

  — В цьому випадку є сесійний зал, є депутати, які більшістю голосів мають вирішити, хто тимчасово керуватиме містом — до позачергових виборів міського голови. Але я не думаю, що на найближчій сесії стоятиме питання про відставку секретаря Калніболоцького. Хоча, хіба що депутати ініціюватимуть це питання...

  — Якщо взяти до уваги вашу відставку, можливу відставку секретаря міської ради, якщо врахувати те, що ви буваєте у “високих” кабінетах і знаєте думку обласних чиновників — у зв’язку з вашою відставкою склад виконавчого комітету теж буде мінятися?

  — Я думаю, що потреби в такій заміні немає.

  — На одній з весняних прес-конференцій ви говорили про грандіозні плани щодо облаштування центральної площі міста до 200-річчя Кобзаря, зокрема й про роботи на місці, де зараз знаходиться так званий “хитрий ринок”. Уже зима на носі, а нічого в цьому плані не робиться. Це пов’язано з відсутністю фінансування?

  — Я б сказав, більше зв’язано з відсутністю міського голови. У нас є проект, у нас є все для того, щоб ми розпочали там роботи. В нас навіть на рахунку є кошти на цю площу. Це не кошти міської ради, це кошти інвесторів. Один із інвесторів — Рівненська міська рада — 99 тисяч прислала. І таких коштів у нас досить багато буде, є домовленості з підприємствами і підприємцями, які готові вкладати кошти в цю площу. А немає міського голови — служби ухиляються аби нічого не робити. Ось, наприклад, в КП “Місто” другий місяць лежить готова автобусна зупинка, яку ми плануємо поставити поблизу афганського будинку. А роботи-то всього: завантажити на машину, привезти і встановити. Так ні, лежить другий місяць... Зараз є можливість розпочати роботи на місці “хитрого ринку”, але всі розслабились, бо немає на роботі головного, хто “гайки має закручувати”...

  — Від кого залежить початок цих робіт, коли, як ви кажете, є і проект, і гроші для початку робіт?

  — Від заступників, керівників відділів та будівельників...


  Валерій РЕВА, газета ВІКА №41, жовтень 2013

  <center>
  ***

  Напевно, людина не зрозуміла - громада тиснула , щоб він та ті, кого він особисто привів до влади, якнайшвидше пішли з займаних посад.

  Як вважаєте ?

  ***
  </center>
 6. hb,fr

  hb,fr Гость

  Ответ: Відкритість мiсцевої влади.

  Вже всі передвиборчі обіцянки виконала молода команда-хай беруть байдарки та пливуть в світ казок.
 7. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.880
  Симпатии:
  163
  Мой город:
  Бобрица
  Ответ: Відкритість мiсцевої влади.

  <center>***

  Втеча з тонучого пароплава ?!

  [​IMG]

  На Черкащині вже третє місто залишилося без мера
  10.10.2013</center>

  Мер міста Канева Черкаської області Віктор Ніколенко оголосив свою заяву про відставку. Мотивував тим, що має проблеми зі здоров'ям.
  Про це він заявив на позачерговій сесії міської ради, повідомляє кореспондент Gazeta.ua.

  "Рішення піти з посади я прийняв після того, як мені зробили другу операцію. Я два місяці був на лікарняному, не міг працювати. Коли йшов на зустріч із губернатором, рішення вже мав. Ми все обговорили, я по можливості буду допомагати у підготовці святкувань до 200-річчя Тараса Шевченка. Перед сесією приходили і депутати і представники громадських організацій, просили щоб залишився. Родина ж навпаки просила, щоб повернувся додому. Сьогодні сім'я влаштовує мені свято. Кажуть, що тато повернувся. Тепер зможу приймати участь у їхньому житті, на вихідних буду з ними, а не на роботі. Хто поширював чутки, що на мене тиснуть не знаю і не розумію кому це вигідно", - сказав Ніколенко.

  Із 45 присутніх депутатів "за" проголосували" 35, "проти" - 3, "утрималося" - 6. Обов'язки мера тимчасово виконуватиме секретар міської ради регіонал Олег Калніболовцький.

  "Ми не могли проголосувати по-іншому, коли людина йде у відставку через стан здоров'я, - каже голова фракції "Батьківщина" у Канівській міській раді Сергій Ткаченко. - Кажуть, що він сам написав заяву і тиску не було. Сам він не коментує це і сказати чому пішов насправді не каже".
  Це вже третє місто місто в області, яке залишилося без обраного міського голови. Першими стали Черкаси, де депутати оголосили імпічмент меру Сергію Одаричу, наступною Кам'янка - проти мера Володимира Тірона відкрили кримінальне провадження і він подав у відставку.

  Источник :
  http://gazeta.ua/articles/politics/_na-cherkaschini-vzhe-trete-misto-zalishilosya-bez-mera/520529


  ***
 8. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.880
  Симпатии:
  163
  Мой город:
  Бобрица
  Ответ: Відкритість мiсцевої влади.

  Щось - головну новину тижня, місяцю, року, та пятилітки - не поспішають розмістити на офіційному сайті канівської міської ради...

  Вложения:

  • Src01.jpg
   Src01.jpg
   Размер файла:
   442,8 КБ
   Просмотров:
   1.088
 9. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.880
  Симпатии:
  163
  Мой город:
  Бобрица
  Ответ: Відкритість мiсцевої влади.

  ***

  Чомусь захотілось цю новину помістити у цю тему...

  Экс-мэр Детройта получил 28 лет тюрьмы
  11 октября 2013

  <embed src="http://podrobnosti.ua/img/player.swf" height="288" width="360" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" flashvars="controlbar=over&amp;image=http://podrobnosti.ua/upload/news/2013/10/11/935590_3.jpg&amp;file=http://podrobnosti.ua/upload/news/2013/10/11/935590_4.mp4&amp;logo=http://podrobnosti.ua/img/logo_video.png&amp;plugins=viral-1&viral.link=http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2013/10/11/935590.html"></embed>

  28 лет проведет в тюрьме бывший мэр американского Детройта.
  Квейма Килпатрика обвинили в вымогательстве, взяточничестве и налоговых преступлениях.
  По оценкам аналитиков, именно его семилетняя деятельность на посту градоначальника привела Детройт к глубочайшему кризису.
  Автомобильную столицу США, не так давно процветающий город, сейчас готовят к банкротству, ввели чрезвычайное финансовое положение.
  Анти-коррупционный процесс, названный "делом Килпатрика" длился несколько лет. На скамье подсудимых оказались более двадцати соучастников экс-мера. В том числе и его отец.
  Подробности-ТВ
 10. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.880
  Симпатии:
  163
  Мой город:
  Бобрица
  Ответ: Відкритість мiсцевої влади.

  ***

  Канівського мера "відставили".Що далі ?


  [​IMG]
  Сталося те, про що гомонів Канів останніх кілька місяців. 10 жовтня 2013 р. на позачерговій сесії Канівської міської ради депутати прийняли відставку міського голови Віктора Ніколенка...

  На цій сесії зареєструвалося 45 депутатів із 46-ти, обраних до міської ради, — черговий рекорд відвідин депутатами сесійних засідань. Порядок денний сесії складався з одного питання: “Про дострокове припинення повноважень Канівського міського голови Ніколенка В.В.”. За власним бажанням. Віктор Ніколенко зачитав свою заяву про відставку з трибуни сесійної зали. Мотивація — за станом здоров’я. Було проведено таємне голосування, яке мало визначити, приймають депутати відставку мера чи ні. За результатами таємного голосування за відставку проголосувало 35 депутатів, 3 депутати були проти, 6 — утримались. Не брав участі в голосуванні один депутат із присутніх на сесії.

  Сесія також прийняла рішення, згідно з яким виконуючий обов’язки міського голови секретар міської ради Олег Калніболоцький в 15-денний термін має звернутися до Верховної Ради України з поданням стосовно призначення позачергових виборів міського голови Канева.

  Що далі? А далі, скоріш за все, позачергових виборів міського голови у Каневі не буде. Причина банальна — не знайдеться у держави коштів на проведення позачергових виборів. Прикладів таких достатньо: з березня 2011 року Чернівцями після відставки міського голови керує секретар міської ради; в Києві така ж історія з червня 2012 року, у Херсоні — з листопада 2012 року, в Миколаєві — з березня 2013-го, в Черкасах — з квітня 2013-го, Кам’янка, Саки, Конотоп...

  Чи відбудуться чергові вибори міського голови Канева у 2014 чи 2015 році — теж питання...

  Кожен кандидат, який претендує на ту чи іншу високу посаду, зрозуміло, заздалегідь готує свою команду заступників, помічників, консультантів — з тих людей, яким він довіряє, на яких може покластися в своїй майбутній роботі. Віктор Ніколенко три роки тому йшов на посаду мера зі своєю командою. Не будемо зараз оцінювати, як спрацювала ця команда, мова зараз не про те. Мова йде про те, чи залишиться в тому ж складі працювати в міськвиконкомі команда екс-мера, і як кадрові питання позначаться на життєдіяльності міста. Обов’язки мера віднині виконуватиме секретар міської ради Олег Калніболоцький. Скільки триватимуть ці його повноваження — прогнозувати ніхто не береться. Існує думка, що тривалість перебування Калніболоцького на посаді в.о. мера залежатиме від “правильності” результатів повторних виборів по 197 округу до Верховної Ради 15 грудня.

  Як би там не було, але з кого зараз має питати громада міста за вирішення міських проблем? З Калніболоцького? Він тільки приступив до виконання обов’язків мера і, як зараз жартують в кулуарних розмовах, “нікому нічого не обіцяв, а отже і спитати про виконання обіцянок “папєрєдніка” з нього не можна”. Команда Віктора Ніколенка, якщо й залишиться працювати тепер уже з іншим мером, хоча й тимчасовим, — теж, видається, не відповідатиме за нажиті в місті проблеми, адже працюватиме не зі своїм шефом, який давав передвиборні обіцянки, а з учорашнім колегою з команди екс-мера. Чи можна чекати в такій ситуації продуктивної роботи міської влади? Сумніваюсь. Ці сумніви підсилились, коли з трибуни сесійної зали 10 жовтня, в день своєї відставки, Віктор Ніколенко заявив, що “уже лежить більше шести заяв на звільнення”...

  Як вирішуватимуться кадрові питання в міській владі і, як наслідок, — міські проблеми, покаже час. Хоча очікування, на жаль, песимістичні...  Валерій РЕВА, газета ВІКА №42, жовтень 2013