Русский язык & Українська мова

Тема в разделе "Общение на разные темы", создана пользователем Starpom, 11 фев 2008.

 1. татарин

  татарин

  Регистрация:
  23 сен 2010
  Публикации:
  105
  Симпатии:
  10
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Мистецтво
  Мой город:
  Канів
  Ответ: Русский язык = Українська мова

  Не менше підстав вважати що усі ми коли-небудь помремо.

  Багато в чому згоден з вами. Єдине що мене дратує, так це фанатичне відношення до своєї культури, яке частенько демонструє свою невихованість. Не розумію таких захисників культури які чекають і радіють можливій погибелі чиєїсь культури, це елементарне неуцтво!
 2. LITI

  LITI

  Регистрация:
  8 фев 2011
  Публикации:
  121
  Симпатии:
  12
  Мой город:
  Украина
  Ответ: Русский язык = Українська мова

  Больше десяти лет назад преподаватель дисциплины ""ділова українська мова" принесла нам -студентам выписку из ново утвержденных изменений на государственном уровне, где черным по белому был написан официальный перевод: рус. акушерка - укр. пупорізка; рус. лифт - укр. міжповерховий дрітоліт; рус. укол - укр. штрикалка.
  А год назад я столкнулась с учебником "Зарубіжна література 6 клас" из школьной программы на тот момент действующей. Кому интересно - прочитайте украинский перевод Шарль Перро "Красная шапочка" - Украинский детский детектив. Мне стыдно "это" цитировать.

  Для нашего народа русский язык и українська мова - это единое целое. Для государства - очередной заполитизированный способ бизнеса и манипулирования людьми.
 3. Wels

  Wels

  Регистрация:
  8 мар 2011
  Публикации:
  5
  Симпатии:
  3
  Род занятий:
  радіофізик
  Мой город:
  Канів
  Відповідь: Русский язык = Українська мова

  Шановний "татарин." Кожного дня помирають люди, але ви цим не дуже переймаєтесь, поки смерть не постукає у двері вашої родини, чи родину ваших близьких, знайомих. Так і з культурою, мовою. Тож кожна родина (а відтак - держава) має перейматися своєю культурою, мовою. І саме родина (держава) має дбати про свою сім"ю (мову, культуру). Ви бачили, щоб наші "старші" брати, на відміну від українців, переймалися нашим духовним надбанням?
 4. Wels

  Wels

  Регистрация:
  8 мар 2011
  Публикации:
  5
  Симпатии:
  3
  Род занятий:
  радіофізик
  Мой город:
  Канів
  Відповідь: Русский язык = Українська мова

  Шановний Liti. Українська мова не менш милозвучна, аніж російська. Просто треба її досконало вивчати. І тоді ви зможете без емоціної напруги відрізнити "акушера" від "пупоріза".
  Хороший український словник має вдічі-втричі більше відповідників, ніж російський. У цьому вас може переконати словниковий об"єм комп"ютерної пам"яті.
 5. чиж

  чиж В бане

  Регистрация:
  21 фев 2010
  Публикации:
  918
  Симпатии:
  43
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Tallinn
  Ответ: Русский язык = Українська мова

  "пупоріза" А это кто.
 6. LITI

  LITI

  Регистрация:
  8 фев 2011
  Публикации:
  121
  Симпатии:
  12
  Мой город:
  Украина
  Ответ: Русский язык = Українська мова

  Шановний Wels, щодо милозвучності української мови мною не було порушено жодного питання. Навіть сперечатися не буду, літературна українська мова – дуже лірична, мелодійна та співуча. З іншого боку чи багато регіонів України на сьогоднішній день можуть пишатися справжнім українським мовленням? Адже більшість з нас переконані, що мову знають і досконало нею володіють. А насправді – вздовж та в поперек – банальний суржик та сленг.

  З теоретичної точки зору в сьогоденні мовознавства існують ДВІ проблеми – проблема мови і проблема мовлення. Дихотомія «мова – мовлення»
  визнається більшістю авторитетних мовознавців чи не найбільшим досягненням лінгвістики 20 - 21 століття.
  З практичної точки зору, на превеликий жаль, в Україні чи не кожний вважає себе мовознавцем, і через одного – авторитетним, які вважають за потрібне «повчати», «нав’язувати». В останні часи ще й з присмаком бунтарства та фанатичного знущання з мови. Взагалі то, на території України мешкають не тільки Україно – Російсько Мовні громадяни……І не треба вивчати досконало всі мови, щоб відрізнити милозвучність від нововведеної дурості. Дозвольте також зауважити, що такого поняття як «хороший» словник в професійній лінгвістиці не існує. Порушене нами питання докладно розглядається у Лінгвістичному енциклопедичному словнику України тощо.
  Сьогоднішні події щодо мови - треба створити проблеми і героїчно потім долати перешкоди та вирішувати ці проблеми. І щоб масштаби були національними – бо інакше не цікаво. Переконувати, боротися – це національна маніакальна залежність наша… Мій пост перш за все був направлений на інформативність того, що в сьогоденні мову більше потворять, а ніж відроджують! Потворять не з низу (з народу), а згори (з держави). Прикладів наводити можна багато, люди, які мають ТВ всі знають, що мається на увазі.
  Але головне та першочергове те – що наша держава Україна!; наша державна мова – Українська! Думаю, на сьогоднішньому етапі розвитку країни вона повинна бути і єдиною державною мовою. Можливо згодом при зміні і ментальності і керівництва, буде і друга державна, може й не одна. Українці зобов’язані знати свою мову – це факт! Але і поважати будь-яку іншу мову світу, і людей, які користуються ціми мовами! Особливо, коли ці інші мови дуже тісно, близько пов’язані історично, лексично, граматично…. Не забувайте, Мова — явище психічне, а Мовлення — психо¬фізичне. З історичного погляду мовлення первинне, а мова вто¬ринна. Спершу виникали в мовленні окремі слова, фрази тощо, а згодом із фактів мовлення склалася мова. Моя мама – росіянка, папа – українець, діти – громадяни інших європейських держав. Це НІЯК не заважає нам знати як мінімум по 5 мов, спілкуватися ними, і з повагою відноситися до кожної, при цьому не бути вівцями, яким спекулятивно нав’язують якісь політичні проблеми мови.
  Шануймося!
  p/s/ liti – ж.р.:)
  SEVER нравится это.
 7. LITI

  LITI

  Регистрация:
  8 фев 2011
  Публикации:
  121
  Симпатии:
  12
  Мой город:
  Украина
  Ответ: Русский язык = Українська мова

  в переводе на рус. - акушер:) мелодично звучит???:)
 8. трактомировец

  трактомировец

  Регистрация:
  23 ноя 2010
  Публикации:
  49
  Симпатии:
  6
  Мой город:
  москва
  Ответ: Русский язык = Українська мова

  LITI,
  Пупорызка - смешно только поначалу, потом привыкаем. Привыкли же мы к слову "акушерка", заимствованному из хранцуського. А когда-то мы пользовались родным словом повитуха. Но не прижилось. Вернее - умерло:(
 9. Starpom

  Starpom Модератор

  Регистрация:
  20 дек 2007
  Публикации:
  2.380
  Симпатии:
  286
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Созидание
  Мой город:
  Канев
  Ответ: Русский язык = Українська мова

  Министерство образования и науки, молодежи и спорта обнародовало отчет о выполнении Государственной программы развития украинского языка в 2004-2010 годах. В министерстве утверждают, что вследствие ее эффективного выполнения значительно расширилась сфера использования украинского языка среди молодежи. Но, по данным социологов, количество молодежи, говорящей на украинском языке, не менялось с 1992 года,
  пишет “Коммерсант-Украина”.

  Ожидалось, что в результате реализации госпрограммы вырастет число украиноязычных детских садов, школ и вузов, украинский язык будет широко применяться в компьютерной, научной, культурной и информационной сферах. Исполнителями выступили Минобразования, Минкульт, Госкомтелерадио, Главгосслужба, Национальная академия наук и местные органы власти.

  Бюджетное финансирование программы изначально оценивалось в 90 миллиона гривен, однако фактическая стоимость мероприятий составила 2,6 миллиарда гривен.
  При этом некоторые пункты проекта не были профинансированы, а затраты по другим в десятки раз превысили запланированные суммы. Так, на “углубление знания украинского языка” для госслужащих было затрачено 2,2 миллиона гривен вместо предусмотренных 270 тысяч гривен. Незапланированными оказались затраты на оборудование фондохранилищ в Шевченковском национальном заповеднике в Каневе и на покупку Минкультом художественных и справочных изданий на украинском языке для библиотек. Не получили финансирования мероприятия по тиражированию украинских фильмов и озвучиванию на украинский язык произведений мирового киноискусства, улучшению качества украинского перевода и постановок произведений мировой драматургии. На освещение вопросов развития украинского языка в государственных СМИ и популяризацию языка в частных изданиях средства также не выделялись.

  В Минобразования считают реализацию программы “вполне эффективной”. “На всех образовательных уровнях количество учеников, воспитанников и студентов, обучающихся на украинском языке, выросло. В 2003 году на украинском обучалось 75% школьников, а в 2011 – 82,3%”, – заявил главный специалист департамента общего, среднего и дошкольного образования МОН Юрий Кононенко.

  Данные Минобразования противоречат информации Института социологии Национальной академии наук. “Образование не способствует расширению сферы применения украинского языка, – пояснил заместитель директора института Евгений Головаха.– Процент молодежи до 29 лет, использующей украинский в повседневном общении, не меняется с 1992 года и составляет 35%, при этом 40% молодежи говорит по-русски, хотя они получали образование на украинском”.

  Одной из главных проблем практического применения украинского языка в Минобразовании считают его недостаточную популярность в теле- и радиоэфире. “Чтобы население пользовалось языком в повседневной жизни, нужно, чтобы в СМИ язык был красивым и эстетичным, – отмечают специалисты министерства. – К сожалению, речь, которую можно слышать в выпусках новостей, насыщена элементами суржика, что создает у граждан стереотип “несолидности’ украинского языка”.
 10. татарин

  татарин

  Регистрация:
  23 сен 2010
  Публикации:
  105
  Симпатии:
  10
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Мистецтво
  Мой город:
  Канів
  Ответ: Русский язык = Українська мова

  Ви не можете знати моє відношення до цього.

  Не правда. Досі це слово використовується.
  ---------------------------------------------------------------------

  Під час вручення Шевченківських премій у Каневі президент Віктор Янукович сказав, що в Україні розвиватиметься українська мова як єдина державна, але він вимагатиме, щоб дотримувалися вимог Європейської хартії регіональних або міноритарних мов.
  Ця хартія, з подачі Леоніда Кучми, була ратифікована 15 травня 2003 року, 249-ма голосами депутатів Верховної Ради з такими зобов’язаннями з боку України, які перекреслюють сподівання українців на ліквідацію фактичного колоніального статусу, що в ньому й понині перебуває українська мова. На очах всієї Європи було вчинено акт відвертого асиміляторства, а численні вимоги до президента багатьох видатних українських діячів (учених, письменників, працівників мистецтва, народних депутатів) накласти вето на закон про ратифікацію були проігноровані.

Загрузка...