Проблеми довкілля Канівщини

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем Maister, 29 апр 2013.

 1. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  HTML:
  
  
  Сьогодні, 29 квітня 2013 р. в Будинку культури (кінотеатр) з 10-00 до 13-30 (приблизно) відбувалися депутатські слухання (спільні для депутатів Канівської міської та Канівської районної рад). Слухання були відкритими. Кожен громадянин міг прийти і висловити свої думки.

  В основному, слухали представників підприємств, які вже працюють в Канівському районі та тим чи іншим чином впливають на стан довкілля та на здоров"я населення. Присутні депутати виявили розуміння ситуації, і є надія, що вони надалі не будуть голосувати за абсолютно дикі і безперспективні для Канівщини інвестиційні проекти надалі.
  Велика вдячність влаштовувачам слухань - депутатам пану В. Коржову та пану М. Фесенку!

  Свої враження про слухання напишу трохи пізніше.

  Зараз наведу лише перелік нагальних проблем довкілля м. Канева та Канівського району, які озвучив представник Всеукраїнської екологічної ліги Микола Черняк:
  - радіоактивне забруднення нижньої частини Канівського водосховища;
  - негативний вплив "Нашої Ряби" на водні ресурси (значний забір води з підземних водоносних горизонтів, що спричиняє їх виснаження) та негативний вплив стічних вод;
  - проблеми, пов"язані з діяльністю "Укршампіньйону";
  - проблеми пов"язані з діяльністю Ергопак (переробка вторсировини та виробництво упаковки);
  - розорювання земель поблизу Канева (у зв"язку з їх радіоактивним забрудненням та пов"язаною з ним міграцією радіонуклідів через повітря);
  - забруднення атмосферного повітря через збільшення кількості авто;
  - перспектива побудови Канівської ГАЕС та пов"язані з цим небезпеки для населення.

  Хто має що сказати на цю тему, пишіть сюди, будь-ласка!
 2. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Відповідь: Проблеми довкілля Канівщини

  Мені також дозволили трохи виступити, і тому розповім про що я говорив.
  Говорив про те, що кожен інвестиційний проект, який може теоретично сприяти регіональному розвитку має завжди розглядатися по трьох складових:

  - економічну (гроші, економічні вигоди для регіону, міста, району);

  - соціальна (наскільки впровадження того чи іншого проекту покращить чи погіршить умови проживання населення в цій місцнвості, включаючи яким повітрям дихати, яку воду пити, де її брати, які є небезпеки, які можуть бути компенсаційні заходи і як їх вимагати від інвесторів тощо);

  - екологічна (що буде з довкіллям регіону через 15-25-50 років, що залишиться дітям і онукам).

  Усе питання в тому, яка ціна того чи іншого проекту по усіх трьох складових? А це можна виявити лише коли є незалежні думки. І не просто думки, а думки незалежних фахівців.

  Громадські природоохоронні організації у Києві дуже уважно спостерігають за подіями на Канівщині. Наша думка така - розвиток Канівщини має бути лише в туристичному, історико-культурному, природно-заповідному плані. І розвиток Канівщини має відбуватися комплексно. А не в тому вузькогалузевому (енергетика, заводи тощо) контексті, який району та місту можуть нав"язувати з Києва.

  У цьому плані можна згадати про Закон ВРУ щодо Програми формування національної екологічної мережі до 2015 р., де Канівсько-Бучацькі дислокації мали увійти до Трахтемирівського Національного природного парку. Потім ця ідея розвинулася ще далі - були укази Президента щодо створення взагалі не Національного природного парку на базі Трахтемирівського РЛП та Канівського природного заповідника, а Дніпровського біосферного заповідника. І такі рішення зовсім не означають, що в сільрад будуть забирати території. Там просто буде трохи інший режим природокористування.

  У 2007 році, коли постало питання побудови Канівської ГАЕС, у 2009 році, коли постало питання побудови зернового терміналу ТОВ "Нібулон" місцеві депутати поставилися до цих питань дуже виважено, і не дали згоди на будівництво і того і іншого. ТОВ "Нібулон" забрався геть з Канівщини! І це була перемога. Європейський банк реконструкції та розвитку, відчувши, що місцеві громади проти, і місцева влада також, не став у 2007 році давати кредит на побудову Канівської ГАЕС. Потім з"явилися китайці, які хотіли мати там територію на років 50, вкласти свої кошти, мати своїх робітників (до речі, про робочі місця...), привезти власне обладнання, мати контрольний пакет акцій ГАЕС, всі прибутки від ГАЕС (якщо вони будуть) - собі тощо. Такі умови (коли не буде навіть "відкатів") не сподобалися ні Азарову, ні Клюєву, ні Бойку, ні Ставицькому, ні Тулубу... Тому, таке враження, що китайців післали ще у Києві... Але, ось, нещодавно в Києві був представник Світового банку, і він заявив, що вони готові розглянути проект побудови Канівської ГАЕС (щодо кредитування). Зараз ми цю інформацію перевіряємо.

  Свій виступ я закінчив тим, що в Україні є досить нормальне законодавство, територіальні громади, ради мають певні немаленькі повноваження. Є громадські організації. Все залежить від того, що скажуть пересічні громадяни. Може бути тиск на чиновників, на громадян, можуть бути звільнення. Але, є вже і позитивний досвід (з тим же "Нібулоном"), коли громади говорили "НІ!", бо розуміли справжню ціну тим інвестиційним проектам, інвестиціям, кредитам...

  Не можна дозволяти собі нікому боятися влади з Києва (які зараз не є, власне, киянами, і українцями, а є донецькими, макіївськими, єнакієвськими бандитами), яким, по суті до України байдуже, бо гроші важливіше! Вони все купують і все продають. Територіальні громади з тих проектів не будуть мати нічого!

  На депутатському рівні потрібно приймати лише дуже виважені і обгрунтовані рішення. Канівські депутати це вміють, ми вже впевнилися!
  Последнее редактирование: 29 апр 2013

Загрузка...