Перелік релігійних громад в Україні

Тема в разделе "Религия, философия, эзотерика", создана пользователем Верес, 28 авг 2008.

 1. Верес

  Верес

  Регистрация:
  24 май 2008
  Публикации:
  2
  Симпатии:
  0
  Мой город:
  Канів
  Довідкова інформація:
  Більше 97% зареєстрованих на сьогодні релігійних громад в Україні є християнськими. Приблизно половина з них належать до православної традиції. Решту майже порівну поділяють католики та протестанти. До категорії "традиційних" (за неофіційною термінологією) церков належать три основні суб'єкти православної юрисдикції, Українська греко-католицька та римо-католицька церкви, вірменські громади, також сюди можна віднести деякі протестантські конфесії - лютеран, реформатів-кальвіністів, баптистів, п'ятидесятників, адвентистів.

  Трьома основними суб'єктами православної юрисдикції є:

  [​IMG]
  Українська Православна Церква Московського Патріархату - УПЦ (МП);

  [​IMG]
  Українська православна церква Київського Патріархату - УПЦ (КП);

  [​IMG]
  Українська автокефальна православна церква - УАПЦ.

  Окрім того, в Україні наявні інші церкви православної традиції: старообрядники, спадкоємці катакомбної церкви та інші православні юрисдикції.

  Сьогодні в Україні існують три конфесії католицької церкви:
  - Українська греко-католицька церква - УГКЦ;
  - Римо-католицька церква в Україні - РКЦ;
  - Вірменська католицька церква - ВКЦ.

  В Україні представлена також одна з «дохалкедонських» Церков - вірменська апостольська церква - ВАЦ.

  Частина християн належить до протестантських церков.

  В Україні проживають також представники юдейства та мусульманства.

  Наприкінці 80-х рр. ХХ ст. в Україні з'явилися неоязичницькі громади. Динамічно зростає кількість спільнот інших релігійних та релігійно-філософських течій (буддизм), зокрема нетрадиційних та новітніх релігійних рухів.

  З грудня 1996 року діє Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, яка об'єднує близько 90% релігійних громад України. З кінця 2002 паралельно з ВРЦіРО діє Нарада представників християнських церков України, до якої входять представники декількох провідних християнських конфесій.

  При укладенні цього розділу використані матеріали з друкованих та електронних видань релігійних конфесій, Державного комітету у справах релігій, довідника “Християнські Церкви і релігійні організації в Україні” (гол. ред. В.Бондаренко. – Київ: ViP, 2001), “Релігієзнавчого словника” (за ред. А.Колодний і Б.Лобовик. – Київ: Четверта хвиля, 1996), книг архиєп. Ігора Ісіченка “Історія Христової Церкви в Україні (Харків: Акта, 2003), Олександра Драбинко “Православие в посттоталитарной Украине (вехи истории)”, релігієзнавчих конференцій тощо.
  Последнее редактирование: 28 авг 2008