Пассажирская навигация по Днепру через Канев

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем Starpom, 20 мар 2011.

 1. Starpom

  Starpom Модератор

  Регистрация:
  20 дек 2007
  Публикации:
  2.357
  Симпатии:
  278
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Созидание
  Мой город:
  Канев
  В Каневе состоялось совещание по подготовке причала к ЕВРО-2012

  В Каневе состоялось выездное совещание по поводу строительства комплекса с автовокзалом и пассажирским причалом.

  заседание в Каневе.jpg

  Как сообщает пресс-служба Министерства инфраструктуры Украины к Евро-2012, в Каневе будет построен новый комплекс, который будет включать в себя новый автовокзал и капитально отремонтированный пассажирский причал.

  каневский речпорт.jpg

  Совместную работу по возведению комплекса начали Национальное агентство по вопросам подготовки и проведения финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу и Государственная служба морского и речного транспорта.

  пристань канева.jpg

  В настоящее время строительство наземной части комплекса ведется государственным предприятием "Ледовые арены", а определением условий реконструкции подводной части гидротехнического сооружения причала занимается государственное предприятие "Администрация речных портов".

  речной вокзал канев.jpg

  "Когда в строительстве объектов задействованы несколько служб и ведомств, всегда требуется четкая и согласованная работа. Сегодня мы удостоверились в том, что конструктивное сотрудничество есть - поэтому комплекс будет готов принять пассажиров вовремя" - отметил на совещании председатель Укрморречфлота Борис Козыр.

  речной причал канев.jpg

  Следует отметить что осуществление капитального ремонта и реконструкции пассажирского причала будет проведено в рамках выполнения мероприятия "реконструкция и строительство объектов Шевченковского национального заповедника и инфраструктуры г. Канева".

  Напомним, Укрморречфлот уже разрабатывает перечень пассажирских судов на государственных предприятиях, которые могут быть использованы для пассажирских перевозок по Днепру. Одним из первых для перевозки пассажиров к отмеченным городам будет судно "Крымская стрела" которое находится на балансе Ялтинского порта. Кроме того, к перевозке пассажиров будут привлечены суда типа "Восход". Основным маршрутом для большинства судов станет маршрут Киева-Тарасова гора (Канев).
 2. zorro

  zorro

  Регистрация:
  7 мар 2011
  Публикации:
  108
  Симпатии:
  20
  15 березня на Дніпрі відкриють навігацію

  20100303183443Thames_gravel_barge-300x203[1].jpg

  Дата відкриття цьогорічного навігаційного сезону запланована на 15 березня. Найчастіше на Черкащині водою перевозять зерно й пісок. Для інших суден навігацію відкриють у травні. Про це інформують в управлінні транспорту, дорожнього господарства та оборонно-промислового комплексу Черкаської ОДА.

  Нагадаємо, в Україні навігація цього року розпочалась з 16 лютого.

  Міністерство інфраструктури України відкрило навігацію на деяких судноплавних гідротехнічних спорудах і внутрішніх водних шляхах річки Дніпро майже на 3 тижні раніше звичайного терміну. За інформацією фахівців Укргідрометцентру погодні умови на сьогодні сприяють зазначеному рішенню. Відповідний наказ від 12 лютого 2016 року №36 щодо відкриття навігації по Дніпру видано Державною службою України з безпеки на транспорті.

  Крім погодних умов, дострокове відкриття навігації стало можливим завдяки оперативному виконанню державним підприємством «Укрводшлях» відповідних міжнавігаційних робіт із технічного обслуговування та ремонту судноплавних гідротехнічних споруд на р. Дніпро. Міністерство інфраструктури й надалі буде здійснювати заходи для максимального збільшення термінів навігації.

  Зокрема, навігація по річці Дніпро розпочалась з 8:00 16 лютого на ділянці від Херсона до Каховської ГЕС (Каховський шлюз), 17 лютого навігація по Дніпру буде відкрита на ділянці від Каховської ГЕС до Дніпровської ГЕС (Запорізький РГС), 18 лютого – на ділянці від Дніпровської ГЕС до Дніпродзержинської ГЕС (Дніпродзержинський шлюз), 10-11 березня – на двох ділянках від Дніпродзержинської ГЕС до Кременчуцької ГЕС і від Кременчуцької до Канівської ГЕС (Кременчуцький і Канівський шлюзи), 16 березня – на ділянці від Канівської ГЕС до Київської ГЕС (Київський шлюз).

  Такий крок Міністерство здійснило на прохання вітчизняних судноплавних компаній з метою розширити логістичні можливості перевізників та зменшити навантаження на автомобільні шляхи України. Так, наприклад, тільки компанія «Нібулон» протягом 15.02-10.03.2016 планує загальний обсяг перевезень річковим транспортом близько 34 тис. т. вантажів.

  За даними Річкової інформаційної служби водних шляхів України кількість суднопроходів (рейсів) по річці Дніпро в період навігації 2015 року збільшилася, порівняно з аналогічним періодом 2014 року, на 14% – до 6280 суден.

  Довідково

  Міністерство інфраструктури формує державну політику в галузі річкового транспорту. Ключовими завданнями відомства в цьому напрямку є відновлення судноплавства по Дніпру та підвищення конкурентоспроможності внутрішніх водних шляхів у порівнянні з іншими видами транспорту. З цією метою в Міністерстві розробили проект Закону «Про внутрішній водний транспорт», який вже зареєстровано у ВРУ. Новий закон забезпечить ефективне утримання річкової інфраструктури та рівний доступ до неї всіх операторів. Він також спростить процедури контролю суден на внутрішніх водних шляхах і приведе українське законодавство у відповідність до європейських норм. Створена наказом Міністерства робоча група працює над розробкою концептуальних підходів до обчислення річкового збору, який планується спрямувати на утримання річкових водних шляхів, будівництво, реконструкцію, модернізацію і ремонт стратегічних об’єктів інфраструктури, підтримання гарантованих габаритів суднового ходу на річкових водних шляхах тощо.

  Пересування річкою стало досить популярним в Україні. За даними минулого року, кількість рейсів по Дніпру, порівняно із 2014 роком, збільшилась на 14% – до 6280 суден.
 3. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  На Дніпрі знову почне працювати річковий пасажирський транспорт.

  157109720[1].jpg

  На Дніпрі відновлять пасажирські перевезення. Швидкісні катери курсуватимуть із Києва до Черкас, Кременчука й Полтави.
  Так, за допомогою швидкісних катерів можна буде добиратися до Канева.

  — Цю ідею запропонували аграрії з різних областей на зустрічі в Миколаєві. Хочуть збільшити вантажні перевезення свого товару. Також знайшли інвесторів, які придбали кілька човнів на підводних крилах для пасажирського руху. Їх привезли з Чехії. Хочуть відродити такий вид транспорту, — каже Олександр Біленький, голова Полтавської облдержадміністрації.

  Річковий транспорт рухатиметься за графіком. Ціну на проїзд ще не встановили. На полтавських форумах пишуть — рейси до Полтави неможливі.

  "Ворскла (річка, яка тече Полтавою. — ГПУ) — не призначена для судноплавства. У багатьох місцях мілка. Чимало чагарників і хащ. Катери просто не зможуть тут плавати без великих пригод", — написала користувач Юлія Андріївна.

  Річкові рейси планують запустити і з Канева Черкаської області до Києва. Курсуватиме катер з підводними крилами "Полісся-1". Вміщує 53 пасажири. Орієнтовна ціна квитка — 800 грн.

  154115[1].jpg
  Полісся-1​
 4. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Мер Черкас промчав на "ракеті" (фото)

  навігація на дніпрі.jpg

  Черкаський мер Анатолій Бондаренко випробовував "ракети" у Миколаєві. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

  "Маю гарні новини з Миколаєва. Сьогодні у рамках робочої поїздки мав нагоду разом із директором «Нібулону» Героєм України Олексієм Вадатурським особисто перевірити хід випробувань ракет, які вже навесні курсуватимуть Дніпром. Випробування проходять успішно! Але це не єдина приємна новина. Зараз спільно вивчаємо можливість запустити ракети по маршруту з Черкас до Канева та Києва. Вірогідність досить велика. Тож, якщо все складеться, черкащани вже навесні зможуть ракетою дістатися з обласного центру до столиці за ціною, не вищою, ніж на маршрутці. Проте, переконаний, з більшою приємністю".

  навігація на дніпрі 1.jpg навігація на дніпрі 2.jpg навігація на дніпрі 3.jpg навігація на дніпрі 4.jpg
 5. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Відродження водного транспорту: на кого працюватимуть ріки країни?
  Четвер, 12 січня 2017
  [​IMG]
  Роман Семенуха, народний депутат, "Самопоміч".​

  Після маніпуляцій з національними монополіями підприємці Пінчук, Ахметов, Новинський та Коломойський стали олігархами. Не повторімо цієї помилки.

  Україна володіє унікальними географічними умовами для розвитку індустрії водного транспорту, проте держава їх не використовує.

  Ми маємо 12 річкових та 19 морських портів, три великі судноплавні річки: Південний Буг, Дунай і Дніпро, чиї акваторії ведуть до Чорного моря.

  Тим не менш, показник річкових вантажоперевезень у загальній структурі вантажоперевезень в Україні мізерно малий і становить всього 0,2%. Це найнижчий показник порівняно з будь-якою державою Євросоюзу.

  Європейським лідером з використання суднових вантажоперевезень ще два роки тому були Нідерланди, друге місце посідала Румунія з показником 20,7%.

  У 2009 році Румунія, розуміючи наші можливості у цій сфері, відчула у нас конкурента. Тоді Україна почала перші днопоглиблювальні роботи в дельті Дунаю, які супроводжувалися незадоволенням і тиском румунської сторони.

  Проте тільки за першу половину 2010 року після проведених процесів було зроблено на 47% проводок суден більше, ніж роком раніше.

  Зараз у сфері вантажоперевезень ми стикаємося з двома проблемами: щорічним погіршенням стану автомобільних доріг та їх перевантаженням, а також з монополізацією залізничних вантажоперевезень "Укрзалізницею".

  Компанія перевозить 60% одних лише зернових культур. Вона самостійно встановлює тарифікацію, а клієнт, який користується її послугами, закладає ці витрати у вартість зерна, тож його ціна зростає на 30%.

  Якщо ж розвинути індустрію водних перевезень, це дозволить знизити собівартість українських товарів, збільшити об'єм перевезень і надходження до бюджету. Наприклад, тільки від збільшення перевезень продукції аграрного сектору держава може додатково отримувати до 4 млрд грн на рік.

  Економія очевидна: перевезення тонни вантажу за автотранспортом коштує 11,5 дол, залізницею — 7,8 дол, водним транспортом — 4,5 дол.

  Нинішня галузева законодавча структура неоднозначна і суперечлива. Вона потребує внесення коректив та додатків за кількома напрямками. Зокрема, вона не проходить експертизу Антикорупційного комітету України.

  Влада хоче сформувати новий керівний орган у сфері річкового транспорту — Адміністрацію внутрішніх водних шляхів України.

  Також є ініціативи із запровадження уніфікованого річкового збору замість численних зборів, скасування тимчасових дозволів на перевезення і впровадження єдиного тарифу на каботажні перевезення. Проте яким буде розмір збору і як його платитимуть, незрозуміло. Ці положення ніде не прописані.

  Реформатори також говорять про впровадження акцизного збору на пальне. Бізнес готовий його сплачувати, але лише за умови, що ці кошти підуть лише на розвиток річкової інфраструктури, а не в єдиний дорожній фонд.

  Який сенс віддавати гроші з цього акцизу на розвиток залізниці й автотранспорту, коли більшість річкових шлюзів держави — у плачевному стані? Чи зможуть Адміністрація внутрішніх водних шляхів та ГЕС Дніпровського каскаду утримувати шлюзи у належному стані за умови скасування статті зборів на річкові шлюзи?

  Якщо покласти відповідальність за утримання шлюзів на ГЕС, електростанції підвищать плату за електроенергію. Тоді ціна кіловата для споживача за зросте до 1,6 грн. Це при тому, що Міністерство інфраструктури вже отримувало одноразову допомогу на утримання шлюзів від європейських інституцій.

  У тих частинах законодавства, які намагаються реформувати, не передбачені чіткі повноваження та функції новоствореного керівного органу.

  Є питання щодо взаємодії приватизованих підприємств річкової інфраструктури з державними. Приватизовані річкові порти де-факто перестали бути портами. Їх можна віднести до стивідорних компаній, які завантажують і розвантажують судна. Вони не мають законних підстав для користування державним майном.

  Крім того, приватний "Укррічфлот" за ініціативою влади може отримати у власність державні гідротехнічні споруди, а фінансувати їх буде держава.

  Якщо зараз буде введений річковий збір, то залишається невідомим, хто є його суб'єктом-платником та суб'єктом-отримувачем. Якщо отримувачем є Міністерство інфраструктури, воно не повинне розподіляти отримані кошти на свій розсуд. Треба чітко визначити статті витрат, зробити певні економічні розрахунки і прописати ці норми у реформованому законодавстві.

  Реформування у сфері водного транспорту потрібне Україні, однак пропоновані владою ідеї треба доопрацьовувати. Вони не проходять навіть елементарних антикорупційних експертиз. Однак головне ідея реформи — створюється надпотужний суб'єкт ринку — Адміністрація внутрішніх водних шляхів України.

  Фактично це державна монополія. Історія України вже знає приклади, коли після певних маніпуляцій національні монополії та холдинги частинами переходили до приватних рук. Саме після розподілу державного "Укррудпрому" просто великі підприємці Пінчук, Ахметов, Новинський та Коломойський стали олігархами.

  Ми не повинні допустити повторення цих прикрих помилок, щоб одного дня ресурси новоствореної Адміністрації внутрішніх водних шляхів України не перейшли до приватних рук. Перший крок в інноваційне майбутнє України у сфері водного транспорту ми мусимо зробити правильно.
 6. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Коли вже ми побачимо на Дніпрі у Каневі обіцяне "полісся" ?
  метеор полісся канів-київ.jpg
  Starpom нравится это.
 7. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Киев-Канев-Запорожье
  Кадры из кинофильма "Без году неделя" (1982 год)
 8. sfedorencko

  sfedorencko

  Регистрация:
  29 май 2017
  Публикации:
  10
  Симпатии:
  0
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Минск
  Так запустили или нет? Было бы супер!
  В детстве постоянно к тетке в Черкассы гонял на метеорах и ракетах. Одни из самых ярких детских воспоминаний!
 9. Starpom

  Starpom Модератор

  Регистрация:
  20 дек 2007
  Публикации:
  2.357
  Симпатии:
  278
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Созидание
  Мой город:
  Канев
  Не вижу сейчас ни ракет ни метеоров. Видимо так и останутся они только в нашей памяти.
  После распада СССР, дегенераты распилили всё на металлолом.