Новий керівник у "Канівському лісгоспі".

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем ЛЕШИК, 20 фев 2010.

 1. ЛЕШИК

  ЛЕШИК

  Регистрация:
  20 апр 2009
  Публикации:
  146
  Симпатии:
  7
  Род занятий:
  хакер
  Мой город:
  канев
  Олександр Ігнатюк працює на цій посаді лише кілька місяців. Це час природою відведений на адаптацію в нових умовах, на притирання, ознайомлення з колективом. Час розгадки загадки, якою є ДП „Канівський лісгосп”. Його попередник, здається так і не розгадав до кінця цієї загадки. Правда, йому не дали це зробити, злякалися... Хоч він був близьким до розгадки, навіть дуже близьким...


  *************************


  - Олександре Васильовичу, я гадаю, доречно буде вам хоч заочно познайомитися з Канівською громадою. Коротенько розкажіть про себе.

  - Моя маленька батьківщина – Житомирщина. Виріс в сім’ї лісника. Маю десять років трудового стажу. Освіта вища спеціальна. З дружиною познайомився ще в студентські роки. Після вузу працював на Кіровоградщині. Добре знаю знамениті в історії Чорноліські ліси. 7 років працював на посаді лісничого, три роки директором Голованіського держлісгоспу. У Канів потрапив з просади заступника начальника Кіровоградського обласного управління лісового господарства.


  - Чому не залишилися в управлінні, якщо можна, то розкажіть.


  - Я не тримався цієї посади. За характером я не чиновник. Мені ближче до серця живе діло, а не паперова робота. Мав свою позицію і думку, яка не завжди співпадала з позицією вищого керівництва. Про це знали в Державному комітеті лісового господарства України і запропонували мені посаду директора Канівського держлісгоспу. Довго не роздумував. Підписав контракт, зібрав речі - і гайда на Канів.

  - Що вам дісталося у спадок від попередника?


  - По акту приймання - передачі було зазначено, що в касі лісгоспу числиться 454 гривні і 1200 тисяч гривень різних боргів. Потрібно було вирішувати проблеми погашення першочергових боргів і думати про зарплату людям. Водночас, знайомився з кадрами. Потрібно було шукати ринки збуту деревини. Пройшов якийсь час і я зрозумів, що не все гаразд з кадрами. Потрібні зміни – однозначно. Є люди, які фактично працювали на себе, а не на колектив. І це як я зрозумів, це для декого вже увійшло у традицію, звичку. Так не могло бути, щоб одним жилося досить комфортно, коли підприємство на грані банкрутства і інші місяцями не бачили зарплат. Як проблеми, так і радість треба ділити порівно між усіма - так мене вчили батьки.


  - Наскільки я знаю, проблеми з кадрами мав і ваш попередник. І він почав був з кардинальних змін в кадрах.


  - Ну от наведу приклад. Якось випадково мені потрапив дорожній лист. Беру в руки калькулятор, рахую і виходить, що водій краде пальне. Даю команду зняти показники спідометрів і опломбувати спідометри. Кілька тижнів довелося домагатися, щоб це, елементарне було зроблено. Так не може бути в здоровому колективі. Як ви гадаєте, чи можна працювати з людьми, які попросту не виконують того, що їм належить робити, як посадовцям? Я особисто з таким не можу працювати і не буду з цим миритися. В такій ситуації без кадрових змін не обійтися. Що ми і робимо, незважаючи на шалений супротив. Я не змирюся з тим, що декому важко дотримуватися елементарної дисципліни. А в основному тут хороші люди, знаючі спеціалісти. І думаю, що нам вдасться все розставити на свої місці і зміцнити економічне становище підприємства. Для цього є всі умови.


  - Скажіть, будь ласка, ще при вашому попереднику правоохоронні органи виявили масові самовільні порубки. Кажуть, що цією справою предметно займається служба безпеки.


  - Справа ще не закінчена. Я думаю, що винні будуть покарані.


  - Президент В. Ющенко прямо - таки тисне своїми указам на сільські громади Канівського району, в тім числі і на Канівський держлісгосп, що виділили землі з лісами для розкришення Канівського природного заповідника.


  - За указами президента від нас має відійти 2,5 тисячі гектарів лісів – це в основному ліси, Бучацького, Канівського лісництв. Ми готові до цього. Але ми порахували, що за роки господарської діяльності наше підприємство в ці 2,5 тисячі гектарів лісів вклало 102 мільйони гривень. Якщо нам компенсують наші затрати , то ми передамо ці площі.

  Цьогорічна зима багата снігами, а господарників тривожить весна, чи не наробить вона вам лиха. Адже гідроспоруди в лісах дещо занедбані. Їх останні роки практично не ремонтували. Чи не станеться великої ерозії?


  - Всяке може бути. Природна стихія не керована. Ми все зробимо для того, щоб вберегти наші гідроспоруди, землі від розмивання. Але наші можливості надто обмежені. На 2010 рік попередньо передбачено в нашому лісгоспі освоїти один мільйон гривень на гідромеліорацію. Ми можемо освоїти не більше 200 тисяч гривень власними силами. Немає потрібної техніки, спеціалістів. Думатимемо разом з обласним управлінням лісового господарства як виконати завдання по гідромеліорації в повних обсягах.

  - Чи не відчуваєте ви розчарування?

  - Ні. Труднощі, проблеми мене лише провокують на рішучі дії. А труднощів ми не боїмося. Ми помаленьку наладили видачу заробітної плати. Керованим став процес погашення боргів перед державою. Відновлюємо ділові стосунки з нашими партнерами. Шукаємо інші ринки збуту деревини.


  - Ходять розмови про повернення в лісгосп колишнього головного лісничого В.Б. Карпушенка, який нині працює головою Канівської райдержадміністрації.


  - Я не думаю, що Валерій Борисович повернеться. Великому кораблю - довге плавання. А втім, це питання у віданні обласного управління лісового господарства.


  Ще раз повернемося до весни, яка ось – ось постукає у двері. Які весняні плани?


  - Садити ліс. Це особисто для мене свято душі. Здається, що немає кращої роботи в світі, як садити ліс.


  Розмовляв Андрій Зелененко
  головний редактор газети „Час Пік”


  Олександр Ігнатюк


  [​IMG]

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
 1. rivnegrama
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  932
 2. Olexiy
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  945
 3. ozon
  Ответов:
  6
  Просмотров:
  3.964
 4. Колумб
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  2.506
 5. Оксана)))
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  2.420
 6. Rom4ik
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  2.506
 7. KnyazhaGora
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  4.341