Музею Т.Г.Шевченка в Каневі повернуть первозданний вигляд.

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем OBOZREVATEL, 30 апр 2014.

 1. OBOZREVATEL

  OBOZREVATEL

  Регистрация:
  24 янв 2008
  Публикации:
  154
  Симпатии:
  14
  Мой город:
  kanev
  На музей Тараса Шевченка в Каневі чекають зміни.


  Близько п’яти мільйонів із тридцяти виділених на реконструкцію та оновлення музею Тараса Шевченка у Каневі залишились не використані. Ці кошти голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко пропонує витратити на те, щоб зробити музей більш «живим» і «теплим». Оскільки при попередніх змінах музей перетворили на «сірий» і «неживий».

  – Над ескізом цього музею та його внутрішнім оформленням з 1903 до 1908 року працював відомий архітектор Василь КричевськийУ його проекті є «теплота», присутній колорит українських традицій. Натомість зараз там затемнені вітражі, музей оздоблений у сірих тонах, відбувається «холод». Незабаром науково-методична рада Шевченківського національного заповідника визначитися з людиною, яка почне працювати над експозицією музею і зуміє до 18 травня привести її у відповідність задумам Кричевського. Або хоча б наповнить експозицію іншими експонатами. , їх обиратиме ця ж Рада. Каже: ймовірно цю відповідальну місію доручать архітектору Анатолію Гайдамаці.

  - Це людина, яка цим живе і в свій час, у 2004 році, в селі Шевченкове Звенигородського району вже готував експозицію, хто там був, вочевидь, пам’ятає, наскільки вона була зроблена з душею, – зазначив Юрій Олегович.

  Також Юрій Ткаченко наголосив на необхідності провести перевірки того, як були витрачені бюджетні кошти, що були виділені на реконструкцію.
  Джерело : http://dzvin.org/
  Последнее редактирование модератором: 30 апр 2014
 2. OBOZREVATEL

  OBOZREVATEL

  Регистрация:
  24 янв 2008
  Публикации:
  154
  Симпатии:
  14
  Мой город:
  kanev
  Музей Т.Г.Шевченка в Каневі будуть "оживляти" і наповнювати теплом

  430624.jpeg

  У вихідні голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко відвідав Канів, щоб перевірити готовність об'єктів до шевченківських днів (18-22 травня). Про це Ткаченко повідомив на прес-конференції.

  Він нагадав, що свого часу на ці об'єкти було спрямовано близько 30 млн грн, тож фінансова інспекція має провести перевірку використання цих коштів.

  Водночас на рахунку спецфонду лишилося близько 5 млн грн коштів Міністерства культури, тому обласна влада зараз обдумує, як доцільніше використати ці кошти.

  На думку Ткаченка, в реконструйованому Шевченківському заповіднику "немає душі". Такого висновку він дійшов, поспілкувавшись із митцями та громадкістю. Натомість на ескізах, над якими свого часу працював відомий архітектор Василь Кричевський, музей був "теплим".

  – Там є теплота, є українські традиції. Я візьму ці роботи в кольоровому вигляді і хочу показати їх міністру культури. Зараз же там темно, сіра плитка, холод відчувається... Крім того, в музеї Шевченка немає логістики. Людина заходить і не знаю, куди їй іти, – розповів про проблеми Юрій Олегович.

  За його словами, зараз Науково-методична рада Шевченківського заповідника визначає фахівця, який би до 18 травня зайнявся експозицією. На думку Ткаченка, за цей короткий термін її можна було би привести у відповідність до задуму Василя Кричевського.

  Також голова ОДА зазначив, що спілкувався з відомим архітектором Анатолієм Гайдамакою, та хотів би, щоб науково-методична рада довірила "оживлення" музею саме йому.

  Що стосуєтсья 5 млн грн, що лишилися на рахунку, то їх Юрій Ткаченко хоче витратити на ряд об'єктів:

  – Я б хотів, щоб кошти, які залишися були спрямовані на оновлення фасадної дошки музею Шевченка, реконструкцію вхідної групи, самої експозиції, ремонт даху і гідроізоляцію фундаменту. Крім того, є кредиторська заборгованість із реконструкції обласного драмтеатру імені Шевченка, реконструкції нижнього парку в Каневі, парку, прилеглого до маєтку Енгельгардта, та оновленню експозиції Шевченка в Будищі Звенигородського району, реконструкції та оновленню експозиції Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка", капітальному ремонту фондосховища в Шевченковому, благоустрою території і капітальному ремонту котельні заповідника, - зазначив Юрій Олегович.
  джерело: http://vikka.ua/