Канівське Держземагенство “дерибанить” надлишки з оренди.

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем Влад Брова, 24 июн 2014.

 1. Влад Брова

  Влад Брова Гость

  3239[1].jpg

  У Канівському районі селяни розказали про цікаву ситуацію, як ”заробляють” чиновники Держземагенства і підприємства- орендарі земель держрезерву і держзапасу. Вони навмисне зменшують площу полів, утворюючи дуже корисну і прибуткову ”неучтьонку”, – повідомила у своєму Facebook Тетяна Воронцова, прес-секретар народного депутата Леоніда Даценка.

  ”Всі в селі знають, що це поле 20 гектарів, а в Держземагенстві раптом поміряли – 19 гектарів. Щось типу заросло або хтось колись помилився. Завели в реєстр і здали в оренду, а різниця – по кишенях!” – обурюється сільський голова Тростянця Олександр Сосюра.

  Зараз районна рада збирає документи, щоб звернутись у прокуратуру, а Леонід Даценко пообіцяв внести законопроект щодо погодження договорів оренди у сільських радах.

  ”А то приходять і ставлять нас перед фактом”, – каже сільський голова.
  Последнее редактирование модератором: 25 июн 2014
 2. "ДЗВІН"

  "ДЗВІН" Гость

  На Тальнівщині «данєцкі друзі» Тулуба продовжують забирати в селян землю

  1149_Zaika[1].jpg

  В селі Колодистому Тальнівського району земельний бунт: виявилося, що ті земельні наділи, які вони обробляли більше десятка років, вже передані іншому орендареві. При цьому люди встигли засіяти ділянки, а щоб їх не переорали знову, довелося братись за вила. Коли на полі, куди заїхала невідома техніка, зібралось все село, людям оголосили, що на їхню землю претендує житель міста Донецька, депутат Черкаської обласної ради Юрій Коротков. При цьому, що цікаво, жителі Колодистого з листопада минулого року оббивали пороги Держземагенства, щоб продовжити свої договори оренди, однак документи постійно невідомо-куди зникали. Чотири рази вони надсилали рекомендованими листами пакети документів на адресу черкаського земагенства, їздили туди особисто, але відповіді так і не отримали. Зате за цей час «без шума і пилі» на земельку укладались договори із Коротковим.

  Глибокі корені конфлікту розкопала місцева тальнівська газета «Колос» (№25 від 28 березня). Треба повернутися до 2002 року, коли тим жителям села Колодисте, які тримали худобу, були надані орні земельні ділянки із земель державного запасу за межами села для сінокосіння і випасання худоби. Ділянки отримали більше 70 осіб. На кожного припало по 0.99 га, і орендна плата становила 11 гривень 71 коп. Договори по 2007 рік були засвідчені в райдержадміністрації. У 2007 році був укладений договір між РДА і уповноваженою особою від громади Олексієм Сараною на користування земельною ділянкою площею 75,6 га. Поле було розділено на ділянки між землекористувачами, і на це була виготовлена технічна документація. Договір діяв з 1 січня 2008 року по 31 грудня 2012 року. За цей час дехто із селян відмовлявся від наділу, на їхнє місце приходили нові господарі. Орендна плата вже зросла до 150 грн.

  Спочатку люди засівали землю багаторічними травами, але поступово вона перетворилася на орну: сіяли пшеницю, соняшник, кукурудзу, сою. Дехто на своїй ділянці випасав худобу.

  У 2010 році до діючого договору були внесені зміни, змінювалося і законодавство: збільшувалася орендна плата. З 1,24% від нормативної грошової оцінки землі вона зросла до 3 %. У 2012 році на підставі Постанови Кабміну до розміру орендної плати застосувався коефіцієнт 1,756, і податкова зробила перерахунки. Люди були цим незадоволені, адже орендна плата вже становила 480 грн.

  У 2012 році в Черкаській області було запроваджено її розмір в 4,5 %, і орендна плата сягнула за тисячу гривень. У тому ж році закінчився термін дії договору, і уповноважений Олексій Сарана направив в РДА пакет документів на його поновлення. Йому надійшла відповідь, що у зв’язку зі змінами в земельному законодавстві повноваження передачі земель, які розташовані за межами населеного пункту, належить до компетенції Головного управління Держземагенства в Черкаській області. З того часу й почалося поневіряння колодистенців. Вони надсилали пакети документів і до сільської ради, й до РДА, і земельного відділу, і Головного управління Держкомзему, але все марно. Люди хотіли«продовжити термін оренди, адже земля – це єдине джерело доходів для тих, хто не має роботи. Земельні наділи бажали отримати і молодь, і сільські вчителі, які не мають паїв. Кожна людина хотіла укласти договір особисто. За законами вже можна було отримати в оренду до 2-х гектарів.

  Після закінчення дії договору переважна більшість селян все ж сплатила орендну плату в сумі 1189 грн., хоч користувалася землею без правовстановлюючих документів. І ось розвиток подій добіг до весни нинішнього року. Селяни виорали наділи, дехто засіяв, уніс добрива, але несподівано з’явився новий господар.

  26 березняв сільській раді відбулася зустріч селян з представниками Юрія Короткова. Вона була дуже емоційною. Селяни обурювалися тим, що з листопада 2012 року їх відфутболювали з однієї установи до іншої.

  Між тим нові орендарі били на те, що мають договір оренди на 65 гектарів землі строком на 10 років, що він зареєстрований в реєстраційній службі 4 лютого 2014 року, а в Дерземагенстві їм нібито сказали, що ця земля вільна.

  Після втручання новообраної районної влади, конфлікт вдалось пригасити до осені, доки селяни зберуть урожай. Однак потім від загрожує вибухнути із новою силою, бо жодна сторона не збирається відступати.

  Тим часом скривджені селяни пішли по судах і звернулись до народного депутата Леоніда Даценка. Даценко побував і в самому селі, зрозумів, що в історії має місце корупція, і звернувся до правоохоронців. Адже за подібною схемою у фермерів Канівського району структура, пов’язана з Коротковим, збиралась відібрати їхні землі. Тоді, в розпал Майдану, канівські фермери пригрозили винести чиновників Держземагенства із кабінетів разом з кріслами, і їхня проблема одразу вирішилась. Можливо, так само мають вчинити і селяни з Колодистого?
  Последнее редактирование модератором: 16 июл 2014

Загрузка...