Канів і громадянське суспільство

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем Тарас_taras, 3 авг 2010.

 1. Тарас_taras

  Тарас_taras

  Регистрация:
  23 июл 2010
  Публикации:
  6
  Симпатии:
  0
  Мой город:
  Київ
  Недавні події з кількаразовими громадськими слуханнями щодо будівництва перегрузочного терміналу ТОВ СП "Нібулон" показали рівень розвитку громадянського суспільства у місті Каневі...

  Ми наче добре знаємо, що воно таке оте громадянське суспільство і для чого воно потрібно. І всі, в тому числі влада, обома руками за розвиток цього явища. І це попри те, що завдання громадянського суспільства - утримувати ефективний баланс між владою і простими людьми в першу чергу через механізми стримування влади. Тобто громадянське суспільство, об'єднуючи громадян не за партійним принципом (бажанням спільно боротися за владу), а за принципом спільних інтересів, спільних переживань чи спільного болю за те чи інше питання створює противагу до державної машини. І у більшості випадків представники громадянського суспільства займають позицію, протилежну до тієї, яку має влада.

  Так що ж таке це громадянське суспілство? Це сукупність громадянських і соціальних інституцій і організаційних заходів, які формують базис реально функціонуючого суспільства у противагу і доповнення виконавчих структур держави (незалежно від політичної системи).

  Приймаючи участь у громадських слуханнях по "Нібулону" та спостерігаючи за ходом подій з цього питання у пресі, з радістю відмітив, що громадянське суспільство у Каневі є! Як ще можна назвати той накал, з яким відбувались (чи, може, ще рано використовувати минулий час) ці події. Дійсно радісно, що у Каневі знайшлись небайдужі люди, що не дозволили їздити собі на голові:D. Але у місті досі залишається кілька нерозв'язаних проблем: сморід від "Укршампіньйона" та "Нашої Ряби", відсутність повноцінної туристичної інфраструктури (а які були плани, які досі залишаються можливості!). Великою проблемою вважаю стійке небажання офіційного Канева належним чином використати те привілейоване становище, яке надає близькість могили Тараса Шевченка, в першу чергу туристичну складову.

  Проте за реалізацію мрій треба боротись! Завдання громадянського суспільства - не давати владі розслаблятись. Тому такі об'єднання громадян повинні бути не ситуативними, а постійними. Каневу вкрай необхідне створення власних чи залучення всеукраїнських громадських організацій для контролю влади та впровадження ініціатив, що розвивали б місто, як сучасний туристичний центр.

  Голова Київського осередку Руху добровольців "Простір свободи" Тарас Пушкар

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
 1. OhotNIK
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.311
 2. OhotNIK
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  2.187
 3. zorro
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  646
 4. P.S.
  Ответов:
  3
  Просмотров:
  724
 5. P.S.
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  4.369
 6. Настя
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  941
 7. Настя
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  855
 8. Olexiy
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  928
 9. Настя
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  960
 10. Настя
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  879