ВАЖНО Качество воды в Днепре? Купатися у Дніпрі небезпечно!

Тема в разделе "Спорт, путешествия и отдых", создана пользователем Мирослав Дебич, 3 июн 2014.

 1. Готовність місць масового відпочинку громадян на воді до пляжного сезону у Черкаській області перевірили працівники управління Державної служби із надзвичайних ситуацій в Черкаській області. Як інформують із управління цьогорічна статистика надзвичайних подій, що виникали на воді невтішна. З початку року на водних об’єктах області потонула 21 людина, що майже вдвічі більше ніж за аналогічний період минулого року. Найбільш небезпечними з цього приводу є Золотоніський район – п’ятеро потопельників, Сміла – троє, по двоє людей потонули на Дніпрі у Черкасах, та водоймах у Звенигородському, Монастирищенському та Черкаському районах.

  Рятувальники добре розуміють, що як тільки розпогодиться, черкащани, у пошуках прохолоди, відпочинку та гарного настрою рушать до водойм. Проте, більшість об’єктів масового відпочинку людей на воді до купального сезону не готові. Такий висновок напрошується за результатами перевірок пляжів області проведених співробітниками управління впродовж квітня-травня.
  В ході перевірок власникам та орендарям пляжів не лише вручені обов’язкові до виконання приписи з визначенням наявних недоліків та термінами їх усунення. Фахівці держслужби з надзвичайних ситуацій в черговий раз детально роз’яснили власникам основні вимоги Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, відповідно до яких згідно закону можна відкривати організований пляжний сезон.

  Аналізуючи результати проведених перевірок можна зазначити, що більшість з перевірених місць масового відпочинку біля води не відповідають вимогам безпеки. У них немає документів на право відкриття і функціонування пляжів. Відсутні акти водолазного обстеження дна в межах акваторії місця відпочинку. Також, не організоване на постійній основі чергування сезонних рятувальних постів, а там де вони є, їх комплектація спорядженням викликає значні нарікання. Фактично у переважній більшості так званих «пляжів» відсутні обмежувальні буйки, якими повинні бути позначені безпечні глибини, не встановлені стенди з правилами поведінки на воді і надання першої медичної допомоги тим, хто потопає.

  пляж.jpg

  Зрозуміло що за умов наявності такої кількості грубих порушень, вести мову про паспортизацію місць масового відпочинку на водному об’єкті не доводиться. Не випадково в області з узятих на облік 77 місць відпочинку громадян поряд ізводоймами, паспорт пляжу – своєрідний знак якості та безпеки для відпочиваючих, поки що не має жодне місце відпочинку.

  Цього року місцевими органами влади в області визначено 67 місць масового відпочинку людей на водних об’єктах, 25 з яких розташовані на березі річки Дніпро. Найбільша їх кількість знаходиться в обласному центрі – шість місць, Чигиринському районі тринадцять місць, та Шполянському районі – сім місць відпочинку біля води.

  Дивує позиція органів влади в ряді районів, де вирішили піти знайомим проте не конструктивним шляхом, суцільного ігнорування проблеми. Не бажаючи дбати про безпеку громадян, в ряді районів вирішили взагалі не визначати місця відпочинку, переклавши питання безпечного відпочинку відпочиваючих на самих відпочиваючих. Водночас із 73 трагічних випадків загибелі людей на воді минулого року, в цих районах потонули 32 громадян. Особливо жахлива статистика в Черкаському та Канівському районах, в кожному з яких минулого року потонуло по одинадцять людей, і вже четверо цього року.

  Гинули люди на водних об’єктах і в інших «відмовних» районах. У Драбівському і Лисянському районах минулого року по одному загиблому, у Катеринопільському та Корсунь-Шевченківському – по двоє загиблих (один вже в цьому році), у Тальнівському теж двоє потопельників, один із яких загинув у цьому році, в Уманському районі – двоє загиблих.

  Не бажаючи миритися з тим, що населення в теплу пору року вимушене буде відпочивати у непристосованих для цього місцях, де у разі виникнення будь-якої позаштатної ситуації, надати допомогу відпочиваючим буде нікому, в обласній державній адміністрації пройшло засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час обговорення проблемних питань майбутнього пляжного сезону, комісією було прийняте категоричне рішення, у відповідності до якого Районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських рад міст обласного значення Черкаського, Драбівського, Катеринопільського, Корсунь-Шевченківського, Лисянського, Канівського, Тальнівського, Уманського, Христинівського, Маньківського, Звенигородського районів та міста Канів до 1 червня необхідно визначити місця масового відпочинку населення на водних об’єктах.

  Ігор Чорноус
  Последнее редактирование модератором: 3 июн 2014
 2. masTAK

  masTAK

  Регистрация:
  30 окт 2009
  Публикации:
  214
  Симпатии:
  43
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  РУСЬ
  Тече Дніпро по Україні
  Поміж Чернігівських лісів…
  Ось Оболонь уже в долині,
  І Київ у святій красі.
  Позаду Канів і Черкаси,
  Ген – ген синіють в далині.
  Дніпропетровськ з’явився красень,
  В воді блищать його вогні.
  Лоцкам’янка, Кодак старинний,
  Дніпропетровське джерело –
  Мій край пісенний, солов’їний,
  Душі надійнеє крило.
  Нема ріднішого у світі
  Для мене краю на землі,
  Де цвіркунів в високім житі
  Ловили, як були малі.
  Ходили за село далеко…
  Там край землі здавався нам.
  Село моє – святая Мекка,
  Душі і серця Божий Храм.
  Ось Запоріжжя, Січ козацька,
  Схиляю голову свою,
  Це все свідомо, не зненацька,
  У думах довго я стою.
  Горжусь країною, землею,
  Що довелось мені тут жить.
  Не українець ти душею,
  Якщо не можеш це любить.
  днепр.jpg
  Тече Дніпро по Україні
  Поміж Чернігівських лісів…
  Позаду Канів і Черкаси,
  Ген – ген синіють в далині.
  Горжусь країною, землею,
  Що довелось мені тут жить.
  Не українець ти душею,
  Якщо не можеш це любить....
 3. sfedorencko

  sfedorencko

  Регистрация:
  29 май 2017
  Публикации:
  10
  Симпатии:
  0
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Минск
  Привет всем!
  Я сам живу в Минске, мой отец - в Каневе. Был последний раз тут лет 5 назад. Приезжал с женой и сыном. Ходили на пляж, загорали и купались. В этом году тоже хотим приехать. Расскажите пожалуйста что за беда с водой в Днепре? Отец говорит что вода стала грязной с какой-то химией, которую сливает птицефабрика. Расскажите пожалуйста что в Каневе с пляжами, где народ отдыхает?
  Спасибо!
 4. sfedorencko

  sfedorencko

  Регистрация:
  29 май 2017
  Публикации:
  10
  Симпатии:
  0
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Минск
  Вот что нарыл!
  Как?! Как можно испортить такие объемы воды?! :Scare:

  В Каневе на Черкасщине запретили купаться в Днепре
  канев днепр.jpg
  Жители Канева, что на Черкасщине, некоторое время будут лишены возможности проводить водные процедуры в местном водохранилище и в Днепре. Микробиологические показатели в воде этих водоемов не соответствуют нормативам СаН ПиН 4630-88, а уровни, согласно установленным требованиям, значительно превышены.
  Проведя соответствующие исследования, эксперты пришли к выводу, что Каневское водохранилище и днепровские воды загрязнены. Самоочищение не может проводиться на должном уровне.

  Каневские ДСНСникы советуют местным жителям некоторое время не купаться в местных водоемах, так как это может быть опасным для здоровья. Особенно водные развлечения в загрязненных водоемах опасны для детей, поэтому родители должны тщательно контролировать, как развлекаются малыши у воды.

  Запрет на купание в Днепре и Каневском водохранилище будет снят после того, как микробиологические показатели в воде придут в норму.
  Источник: https://nackor.org/ru/u-kanevi-scho-na-cherkaschini-zaboronili-kupatisya-u-dnipri
 5. Starpom

  Starpom Модератор

  Регистрация:
  20 дек 2007
  Публикации:
  2.349
  Симпатии:
  278
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Созидание
  Мой город:
  Канев
  Вода в Днепре действительно грязная, но многие города Украины продолжают использовать днепровскую воду не только для купания, но и для питья.
  Народ отдыхает везде где может. Природа в Каневе и в каневском районе по прежнему остаётся очень красивой.
 6. sfedorencko

  sfedorencko

  Регистрация:
  29 май 2017
  Публикации:
  10
  Симпатии:
  0
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Минск
  А где почище? Может на "море" до ГЭСа или ближе к Пекарям за Тарасовой горой. Где самое лучшее место? Был как-то в детстве на другой стороне за ГЭС, там был лес и, судя по всему, какой-то приток Днепра. Как добираться туда не помню.
 7. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.759
  Симпатии:
  161
  Мой город:
  Бобрица
  Там , - где вода проточная - по левому берегу Днепра.

  Проблема с водой в Днепре из-за её застоя - начинает цвести, водоросли.

  Раньше была навигация - открывали шлюз, сбрасывали из него воду - её толкало и со стороны Канева всяку ерунду смывало.
  По левому берегу воду толкает постоянно Каневская ГЭС .

  Гугл мепс в этом плане даёт прекрасную картину.
  Користуйтесь сучасними технологіями - буде вам щастя.:Biggrin:

  https://www.google.com.ua/maps/@49.7492899,31.4992128,2494m/data=!3m1!1e3

  Хочете відпочити - раджу поїхати нижче по Дніпру, по правому березі, повз очисних споруд - до так званого Хрещатика - де річка Рось впадає у Дніпро.
  Але, там бажано лодку мати. Інакше відпочинок буде не зовсім повноцінний.
  https://www.google.com.ua/maps/@49.6626174,31.6145327,625m/data=!3m1!1e3

  Фото.
  http://kaniv.info/theme/foto-kanev-kaniv-tarasova-gora-dnepr-pervaja-chast.102/page-8#post-2091

  ***
 8. sfedorencko

  sfedorencko

  Регистрация:
  29 май 2017
  Публикации:
  10
  Симпатии:
  0
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Минск
  Спасибо!
  Карту посмотреть полезно. Еще в районе Прохоровки я заметил широкие песчаные пляжи. Как это место? Был кто-нибудь?
 9. Starpom

  Starpom Модератор

  Регистрация:
  20 дек 2007
  Публикации:
  2.349
  Симпатии:
  278
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Созидание
  Мой город:
  Канев
  В прошлом году выезжали в те места. Не везде можно подъехать к воде. Сейчас там базы отдыха и прочие частные угодья, которые перекрыли подъезд.
  Там действительно много красивых мест, но не везде можно подъехать на машине. Если на внедорожнике, то можно покататься в поисках тропы, а ещё проще со стороны Канева переплыть туда на лодке.
  Есть "эксклюзивные" места на Днепре, к которым просто так не доберёшься. Обычно в такие места выезжают одни и те же отдыхающие и зависают там по несколько дней, а то и недель. Те кто ищет и находит такие места - это люди стремящиеся к уединению и спокойствию. Такие отдыхающие оставляют после себя чистоту и порядок. Никто не хочет возвращаться в кучу битых бутылок и разбросанных окурков, поэтому о координатах таких площадок не говорят и тем более не пишут, но они есть - это я точно знаю :)
  Изучайте карту и экспериментируйте. Приключения могут быть очень интересными. Мы так и начинали. Однажды в поиске интересных мест, так застряли в болоте, что порвали "неубиваемый" 10-тонный трос, вытаскивая друг друга, а также много других приколов случалось, но такие моменты откладываются в памяти у всех на долго, не то что стандартное лежбище на пляже.
  Жаль нет фоток показать. Обычно в такие моменты нам не до фоток, а у пассажиров шок или истерика. Но когда приходит время расслабиться, то у всех наступает настоящий праздник с кучей потрясающих эмоций :)
 10. sfedorencko

  sfedorencko

  Регистрация:
  29 май 2017
  Публикации:
  10
  Симпатии:
  0
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Минск
  Понятно. Спасибо!
  На лодке - это тема! Мне уважаемый "P.S." говорил что можно на лодочной станции договориться чтобы отвезли-привезли на левый берег. Интересно сколько это по деньгам примерно?

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
 1. Влад01
  Ответов:
  4
  Просмотров:
  8.837
 2. Лора
  Ответов:
  7
  Просмотров:
  1.918
 3. Бонапарт
  Ответов:
  4
  Просмотров:
  4.512
 4. Бонапарт
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.728
 5. levchaky
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  2.700
 6. Zmey
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  2.269
 7. Shelli
  Ответов:
  4
  Просмотров:
  3.612