Газета "Час Пик" за 4 февраля

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем ЛЕШИК, 3 фев 2010.

 1. ЛЕШИК

  ЛЕШИК

  Регистрация:
  20 апр 2009
  Публикации:
  146
  Симпатии:
  7
  Род занятий:
  хакер
  Мой город:
  канев
  Газета "Час Пик" за 4 февраля. Основные публикации.


  Олег Калніболоцький хоче побудувати приватну автостанцію. Що це нам дасть?


  Канівська влада не поспішає з виділенням для цього земельної ділянки, мотивуючи тим, що вже є прекрасна автостанція, яка повністю не завантажена і її достатньо, щоб обслуговувати всі автобуси, які перевозять пасажирів у різні кінці України.

  Ніби й виважена думка. А втім, чи має право підприємець О. Калніболоцький, який займається перевезенням пасажирів не лише по місту Каневу, а й до обласного центру, до Києва, на власну автостанцію. А чому б і ні? Його не влаштовують порядки, які заведені на центральній автостанції, як і нас також. До того ж не досить зрозуміло, як вона опинилася в приватних руках осіб, які мешкають в Черкасах. Будувалася ж вона за кошти державного бюджету, а опинилася в приватній власності... Десь би цьому здивувалися, а в нашій державі і серйозніші державні об’єкти опинилися за останні 18 років в приватній власності. Так от, О. А. Калніболоцький хоче порушити монополію цієї автостанції. Більше того, він гарантує значно нижчу вартість проїзних білетів до Києва, до Черкас. Якщо нині станційний збір разом з страховкою становить десь 15% від вартості білета, то О. Калніболоцький обіцяє символічний станційний збір – 1% вартості квитка.

  Нам би хотілося, щоб в Каневі було кілька автостанцій. І ми б, пасажири мали б вибір, де обслуговуватися. Звичайно там, де кращий сервіс і дешевші квитки. Це – природно. Так що ми б хотіли, щоб наші депутати, міська влада повернулися до цього питання і таки дали згоду на
  будівництво ще одного в місті автовокзалу. Генделиків же набудували на кожному кроці, а ще одному автовокзалу – ні! Щось тут алогічно.
  І.Савченко,
  С. Петренко,
  М. Науменко та інші

  Новопризначений директор підприємства ”Украшампіньйон” розпочав з екології.

  Єременко В. В.(мешкає в Каневі) після призначення його в.о. директором цього підприємства, прийняв запрошення канівської громади і виступив перед депутатами на сесії міської ради. Це справило на всіх хороше враження. Видно було, що йому приємно було доповісти, що керівництво групи компанії „Верес”, до складу якої входить і підприємство „Укршампіньйон” таки прислухалося до тривог канівської громади і має намір позбавити нас неприємних запахів, які інколи тягнуть вітрами з цього підприємства.


  Що ж тут хочуть зробити? Найперше, виділяють значні кошти – кілька мільйонів гривень. За ці гроші мають намір побудувати накриття, як ми зрозуміли, над площадкою, що „зароджуються” ці запахи, і встановити потужні, ефективні фільтри. Разом з Єременком на сесію прибув керівник екологічного проекту, умовно його назвемо ”Накриття”. Дмитренко А.М, який сказав, що групою проектантів під його керівництвом виготовляється проект „Накриття”, який має бути втілений в 2010-2011 роках.

  Наш кор.  Чи стане Сергій Швець – канівським Катані?


  Сергій Іванович Швець – перший заступник голови Канівської райдержадміністрації. Цінний тим, що вміє вирішувати конкретні справи, а от виголошувати промови за п’ять років роботи на цій посаді так і не навчився. Ну це до слова, так би мовити.

  А нашу увагу Сергій Іванович привернув тим, що його щойно призначено відповідальною особою за співпрацю з урядовим уповноваженим з питань антикорупційної діяльності. Можна б було на цьому і не акцентувати. Таких відповідальних за останні п’ять років в районі і місті Каневі було по десятку і не менше. Їх призначали, а на другий же день про них і забували. А життя продовжувалося. Корупція робила свої погані справи. А це чомусь райдержадміністрація вкотре повернулася до цієї проблеми, поклавши на Сергія Івановича такі серйозні повноваження і таким чином привернула увагу громадськості до місцевої корупції.


  А втім поставимо питання по - іншому. Цікаво, чи вірять громадяни Канівського району, що в нас, вважай, під оком процвітає корупція? От би почути людей. А як на нашу думку, то С. І. Швецю є чим займатися. Кілька прикладів. Перше, яким чином земля, яка належала десятки років Степанецькому училищу механізації, опинилася під забійним цехом підприємства „Миронівський хлібопродукт”. Ми далекі від думки, що керівництво цього підприємство могло допустити вольность і самовільно зайняти поле, де до того ж вирощували хліб...От би Сергію Івановичу, як тому італійцю Катані, розкрутити цю рулетку. Тоді б його й справді можна було б круто назвати – канівський Катані.  Інша загадка, люди говорять, а для цього в них є підстави, що під Пекарями деякі впливові особи з району виділили для себе прямо в лісі ( вже й пеньки від дерев повикорчовували) земельні діляночки під дачі, чи на продаж?... А дехто має і по кілька таких земельних наділів в районі... Розкрутіть їх Сергію Івановичу.


  Щось багато туманцю з будівництвом газопроводів до сіл в Канівському районі. Хто складає калькуляцію робіт, хто визначає підрядника. Чомусь в Канівському районі вже кілька років працює одна будівельна організація, яку очолює, кажуть, золотоніська молдаванка. Чи не здається Вам, Сергію Івановичу, що тут такий туман, а як розсіється туман, що тоді буде...


  Під Бобрицею і Ліпляво ”комусь” в оренду на 49 років здані кілька гектарів лісів, з орендною платою... три десятки „гривеників” за гектар...
  Одне слово, роботи для Сергія Івановича Швеця достатньо. Думається, що йому потрібен і перший заступник, щоб скоріше справитися з пережитками соціалізму. І ми готові стати поруч і підтримати Сергія Івановича. Отже, Сергію Івановичу у Вас є всі шанс стати канівським Катані, навіть легендарним.

  Наш кор.  Лист у номер. Ностальгія


  Ми в юності таким зимам раділи
  Родом я з села Тростянця. Правда, останні тридцять років мешкаю в Каневі. Але не забула, якими сніжними і морозними були зими в пору мого дитинства.

  Як зараз пам’ятаю: встанеш ранком, а сінешні двері на вулицю не можна відкрити, так їх замітало - перемітало. Батько якось - там пропихався на подвір’я і мало не півдня рив в снігу траншеї до сараю, дровітні і на дорогу. По вулицях снігу ніхто не розчищав. Правда, взимку і машини не їздили. Саньми на конях їздили, коли сніг добре вляжеться.


  Отож, батько розчистить доріжку до хвірточки, а потім робить східці, щоб вийти на наст дороги. Ми, діти любили в снігу робити прямо - таки підсніжні ходи, де можна було сховатися кільком людям. До того ж, як зараз пам’ятаю, в таких печерах було затишно і навіть тепло. А десь в кінці лютого сніг помаленьку розтавав. Мама попросить батька, щоб на дорозі, де шосе, від розчистив лунку. У лунці видно було, як текла вода. Мама збирала хатні доріжки і там їх прала.

  Ми раділи сніжним зимам. А ще більше раділи, коли приходила весна. Після таких сніжних і морозних зим, весна здавалася чисто тобі казкою.

  Марія Скорик  Пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку в Каневі вартістю 8 мільйонів гривень збирається побудувати татарин Масаутов за кошти Рената Ахметова

  Відразу ж хочу зауважити, що в мене немає нічого поганого проти скульптора Масаутова, між іншим, народного художника України, як він зауважив, першого народного художника України, громадянина України. До людини, яка любить Україну. Він не раз бував в Каневі. Сам розповідав, що добре знає смак канівської рибної юшки.

  Більше того, він не приховує того, що дружину свою сподобав якраз у Каневі. Все добре, все хорошо, а от пам’ятник Шевченку Тарасу Григоровичу принципово повинен би, як на мою думку, будувати українець. І тим паче в Каневі, в місті, яке неофіційно вважається духовною столицею України, де на Чернечій горі покоїться прах нашого все - таки, українського великого Кобзаря.


  Я б хотів би побачити, яку б реакцію викликала пропозиція українців побудувати в Казані, столиці Татарстану, пам’ятник, наприклад, великому полководцю Чингізхану. Думаю, що така пропозиція серед татар викликала б, щонайменше, неабиякий подив.


  Мені було цікаво спостерігати за реакцією депутатів Канівської міської ради, з якими Масаутов і поділився цією задумкою. У жодного з них не затремтіла національна струнка. Жоден з них не подумав про те, що в нашого народу, якраз в українців є те, святе, де вони принципово повинні самі давати раду, якщо вони - справжня нація. Пам’ятник Шевченку, та ще з бронзи, та ще висотою 4 метри – це ж добре! Наші депутати діяли за принципом: чий би бик на корову не скакав, а телятко буде наше.  У цьому випадку національна свідомість в канівських українців не прокинулася. Всі, як мені здалося, навіть радо сприйняли цю ідею. Вже були охочі відразу ж написати листа Ринату Ахметову, що канівська громада радо погоджується, щоб він фінансував будівництво пам’ятника Шевченку в Каневі. А на пам’ятнику, десь з – заду має бути напис (умова Р. Ахметова), що пам’ятник збудовано коштом Рената Ахметова. І з цим немає проблем.  Правда, обережний Василь Коломієць, міський голова вніс більш зважену пропозицію: такого листа направити вже після 7 лютого, коли відбудеться другий тур президентських виборів в нашій державі і стане відомий новий президент України; щоб канівську владу не звинуватили в тому, що вона таким чином підтримує одного кандидата - Віктора Януковича, який тісно працює з Ренатом Ахметовим.


  Соромно й те, що до цього часу українська влада, ще більше місцева влада, не подумали про будівництво в Каневі пам’ятника, достойного Т.Г.Шевченку, а от татари першими до цього додумалися. І грошей не шкодують.


  Андрій Зелененко,
  редактор газети „Час Пік”

  Інваліду першої групи Наталії Капустян міські депутати відмовили у наданні квартири в спальному районі Канева


  Наталія вже двадцять років перебуває в інвалідному візку після жахливої автокатастрофи. Мешкає вона з батьками і з заміжньою сестрою в приватній оселі по вулиці Піонерській ( мікрорайон Паркової). Цьогорічні глибокі сніги попросту відрізали її від життя. Щоб її добратися до центру міста, треба зятю і батькові візка з Наталією переносити декілька десятків метрів на дорогу, яка тут не особливо прочищається. І все ж, вона зуміла добратися до міської ради і потрапити на чергову сесію міської ради, де вирішувалося питання кількох квартир, які мали вивільнитися тими, хто недавно, як ми вже писали, отримав більші квартири.


  З п’яти потенційно вільних квартир на перше лютого лише одна сім’я звільнила квартиру і передала ключі від неї в міськвиконком. Інші власники не поспішають це робити і з усього видно, що в цій ситуації квартирні спори можуть вирішуватись в судах, або взагалі міськвиконком не отримає бажаних квартир. Почалися розлучення в сім’ях, які мають повернути квартири. Зрозуміло, що ніякий суд не може виселити людину на вулицю. І все ж теоретично Наталія мала всі права на однокімнатну квартиру десь в зручному місці.  Сесія міської ради з розумінням поставилася до просьби Наталії, але головуючий міський голова В.В. Коломієць обмежився обіцянкою, що при формуванні бюджету на нинішній рік, тре виділити кошти на придбання однокімнатної квартири для Наталії Капустян. Це її, звичайно, не порадувало.  Але редакція нашої газети взяла це під свій контроль. Ми побачимо, чи не забуде міський голова своєї обіцянки, а якщо забуде, то ми не посоромимося йому нагадати. Хто - хто, а ця жінка таки має всі права на однокімнатну квартиру на першому поверсі в спальному районі міста.

  Наш кор.
 2. Андрон

  Андрон

  Регистрация:
  31 янв 2010
  Публикации:
  37
  Симпатии:
  4
  Мой город:
  канев
  Відповідь: Газета "Час Пик" за 4 февраля

  Еще одна автостанция у нас в городе-очень даже неплохо. А то что( він гарантує значно нижчу вартість проїзних білетів)-кто ж в это сейчас поверит?Будет банальная отмывка ворованных наших же с вами денег.Заодно и отбеливание собственной грязной репутации.
 3. Жук

  Жук Гость

  Ответ: Газета "Час Пик" за 4 февраля

  И где же сейчас Ваш хваленный Катани? Снова "сменил" партию и удрал в столицу?

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
 1. ЛЕШИК
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  5.197
 2. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  2.207
 3. kryvolapfamily
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  120
 4. ola13
  Ответов:
  3
  Просмотров:
  371
 5. MOPS
  Ответов:
  3
  Просмотров:
  424
 6. Starpom
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  5.878
 7. gustav
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  353
 8. Сытник Елена
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  433
 9. Ломоть
  Ответов:
  3
  Просмотров:
  713
 10. Oktokot
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  346