Експерти позначили граничну ціну на бензин в Україні

Тема в разделе "Авто, мото, вело, электро, бензо техника", создана пользователем Колумб, 12 сен 2012.

 1. Колумб

  Колумб

  Регистрация:
  30 май 2011
  Публикации:
  136
  Симпатии:
  6
  Мой город:
  Канев
  На деяких заправках бензин подорожчав на 25 копійок - літр А95 тепер там коштує не 11,05 грн, а 11,30.

  На інших АЗС подорожчання не так помітно: ціни там виросли в середньому на 9-10 копійок.
  [​IMG]
  Як пояснив директор консалтингової групи "A95" Сергій Куюн, в Україні реакція на підвищення світових цін на нафту спостерігається із затримкою приблизно на два місяці. "Світові ціни ростуть безупинно увесь липень і серпень. У Україні цього зростання не було завдяки наявності запасів бензину. Але вони скоротилися, і ціни пішли вгору.

  Саме тому не росте ціна на дизпаливо, запасів якого ще багато. До кінця вересня ціни не будуть вищі 11,30 грн за літр А95 і 10 грн за літр дизпалива. Світові ціни не ростуть, але і не падають", - пояснив експерт.

  Директор НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев згоден: із-за подорожчання бензину на світових ринках сформувався потенціал для їх зростання на 15-20 копійок і в Україні. Проте підвищити їх одномоментно трейдери не вирішилися. "Це відлякає споживача, і він піде до конкурентів, у яких ціни нижчі. Це невигідно і уряду, який у такому разі звинуватять в нездатності контролювати ситуацію.

  Тому зростання цін на 15-20 копійок за літр А95 і А98 ми спостерігатимемо упродовж місяця. В понеділок засідала експертна група з питань нафтопродуктів при Кабміні. Було сказано, що ресурсне забезпечення паливом у нас достатнє, що ажіотажу, пов'язаного із зростанням курсу долара, не виникло, що ціни треба фіксувати на нинішньому рівні і не дозволяти спекулювати.

  Таким чином трейдери і уряд прийшли до загальної думки, що є об'єктивні причини для подорожчання, але поспішати не потрібно", - відмітив Рябцев.

Загрузка...