Чому я лаюсь проти нечесного та нерівного підходу до оплати за оренду земельних ділянок у Каневі

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем Suhobrus, 29 апр 2011.

 1. Suhobrus

  Suhobrus

  Регистрация:
  19 янв 2011
  Публикации:
  36
  Симпатии:
  4
  Мой город:
  Канев
   У 1990 році ми створили з яру зі сміттям комерційно привабливу земельну ділянку, розташовану за адресою: м. Канів, вул. Леніна, 188, вклавши туди сотні тисяч доларів, за яку місто отримало за 20 років понад 100 тис. доларів США.
   Ми створили на ній в різний період від 15 до 50 робочих місць;
   Ми побудували на цій ділянці першу в Черкаській області європейську бензинову, а пізніше і газову, заправки та створили перший в місті сучасний європейський сервісний комплекс для автомобілістів;
   У 2003 р. ФГ «Мрія – Агро – ІІ» придбало у ТОВ «Канів - Нафта» майно, розташоване за адресою: м. Канів вул. Леніна, 188, Продавши своє майно у 2004 р., ТОВ «Канів-Нафта» письмово відмовилось від земельної ділянки і перестало сплачувати кошти за оренду земельної ділянки по вулиці Леніна, 188.
   В 2004 році ФГ «Мрія – Агро – ІІ» звернулись до міського ради із заявою про виділення даної земельної ділянки в оренду.
   З 2004 по 2006 роки міська влада і ряд депутатів (Калніболоцький, Маланчев та інші) робили все, щоб не надати ФГ «Мрія – Агро – ІІ» цю земельну ділянку в оренду (в цей період за дану земельну ділянку ніхто не платив, бюджет втрачав значні кошти, а ФГ «Мрія – Агро – ІІ» не мало можливості нею користуватися).
   Лише в 2006 році ФГ «Мрія – Агро – ІІ» «з боєм» таки надали в оренду дану земельну ділянку, розміром 5153,43 м2 , «для комерційного використання», достеменно знаючи з заяви, що ФГ «Мрія – Агро – ІІ» просило «для власних потреб». Влада і деякі «депутати» скористалась тим, що ФГ «Мрія – Агро – ІІ» не знало про класифікації земельних ділянок, тому надали «для комерційного використання». Умисно. Оплата за земельну ділянку склала 0,39 грн. за 1 м2
   Із загальної площі земельної ділянки, 5153,43 м2 виділеної ФГ «Мрія – Агро – ІІ» в оренду 1000 м2 обмежили сервітутом на користь виконавчого комітету Канівської міської ради та зобов’язали ФГ «Мрія – Агро – ІІ» сплачувати і за земельну ділянку обмежену сервітутом, повну вартість (по 0.39 грн).
  - Приблизно в цей період:
  - Депутати надали дозвіл на роздільну оплату за оренду земельної ділянки підприємству ДП «Нафта» ЗАТ «Транснафтопереробка» (Автозаправна станція розташована за адресою: м. Канів, Леніна, 188/1) відповідно до якого ДП «Нафта» за 2923, 82м2 сплачує 0-38 коп. за 1 м2, а за 1011, 38 м2 по 0-19коп.(!!!!) (і це Автозаправка з оборотом в 2-3 млн. грн. в місяць (!!!!!).
  - Виділяють ПП Калніболоцькій А.О. 10 700 м2 - «для транспорту і зв`язку»(!!!!) з оплатою 0,12 грн. за 1 м2 . При тому, що у ПП Калніболоцької А.О. немає навіть такого виду діяльності. Не «засмутило» депутатів і те, що вона відразу, без відповідного дозволу міської ради, передала її в користування різним приватним підприємцям (під платну автостоянку тощо), що вже є «комерційною діяльністю».
  - Депутату М.Майстренку було видано «в оренду» 129,04 м2 по ціні оренди 0,049 грн. за 1 м2 (!!!!).
  - В 2007 році депутату Е.Марікуці надали в оренду земельну ділянку у центрі міста, решті підприємств відмовили, ввівши «мараторій».
   В 2010 постійна комісія з питань..........обстежила земельну ділянку ПП Калніболоцької А.О. і дала висновок використання земельних ділянок –«КОМЕРЦІЙНЕ».
   В 2010 році, незважаючи на висновок дипутатської комісії, ПП Калніболоцькій А.О. продовжили термін дії договору оренди земельної ділянки за адресою: м. Канів, вул. Енергетиків, 36, на тих же умовах – по 0,12 грн. за 1 м2 , замість 0, 39 грн. за 1 м2 , який вона навіть не підписала і не зареєструвала належним чином, в зв'язку з чим Канівська прокуратура зобов'язала земельний відділ притягнути ПП КалніболоцькуА.О. до адміністративної відповідальності. Однак цього не було зроблено.
   В 2010р. депутати Канівської міської ради погодились надати ФГ «Мрія – Агро – ІІ» можливість перевести земельну ділянку за адресою: м. Канів, вул. Леніна, 188 «під транспорт і зв`язок», прийнявши відповідне рішення.
   В 2010р. ФГ «Мрія – Агро – ІІ» звернулось до виконавчого комітету Канівської міської ради з проханням зменшити орендну плату і оплатити за користування земельної ділянки обмеженої Сервітутом встановленим на користь виконавчого комітету Канівської міської ради або провести залік боргу, що виник за оренду земельної ділянки у ,ФГ «Мрія – Агро – ІІ», однак виконавчий комітет Канівської міської ради відмовився.
   В 2010р. ФГ «Мрія – Агро – ІІ» виготовило Проект відводу земельної ділянки під «транспорт і зв'язок», за що сплатило близько 10 000 грн. та надало його міському голові. Однак його так і не було винесено на розгляд депутатами.
   В 2011р. комісія обстежила земельну ділянку за адресою: м. Канів, вул. Леніна, 188, яка знаходиться в оренді у ФГ «Мрія – Агро – ІІ» і …не надала висновку(?!).
   В 2011р. ПП Калніболоцькій А.О. знову продовжили термін договору оренди і знову на «пільгових умовах».
   Незважаючи на те, що ФГ «Мрія – Агро – ІІ» передало до земельного відділу Проект відводу ще влітку 2010р., до березня 2011р. рішень по переведенню земельної ділянки, якою користується ФГ «Мрія – Агро – ІІ», під «транспорт і зв'язок» так і не приймалося, а проект навіть не виносився на розгляд депутатів Канівської міської ради (?!?).
   В лютому 2011 року сесією Канівської міської ради було дозволено ПП Калніболоцькій А.О. передати в суборенду земельну ділянку ПП«Канівавтотранс» і знову по ціні оренди 0,12 грн. (!!!).
   ФГ «Мрія – Агро – ІІ» неодноразово пропонувало виконавчому комітету Канівської міської ради зробити перерахунок за користування Сервітутом, встановленим на користь виконавчого комітету Канівської міської ради, однак Канівська міська рада відмовилась задовольнити вимоги ФГ «Мрія – Агро – ІІ».

  Довідка: Ст. 101 Земельного кодексу України:
  «Стаття 101. Дія земельного сервітуту
  … 3. Власник, землекористувач земельної ділянки, щодо якої
  встановлений земельний сервітут, має право вимагати від осіб, в
  інтересах яких встановлено земельний сервітут, плату за його
  встановлення, якщо інше не передбачено законом.

  4. Власник земельної ділянки, щодо якої встановлений
  земельний сервітут, має право на відшкодування збитків, завданих
  встановленням земельного сервітуту.»

  У зв’язку з відмовою ФГ «Мрія – Агро – ІІ» Канівською міською радою зробити розрахунок з ФГ «Мрія – Агро – ІІ», ФГ «Мрія – Агро – ІІ» звернулось до суду з відповідною Позовною заявою. Справа призначена до розгляду.
  Підсумок:

   ФГ «Мрія – Агро - ІІ», лише за 5 років сплатило 144 000 грн. (як за комерційну), не зважаючи на те, що просили її виділити для власних потреб (порівняння: ФГ «Мрія – Агро – ІІ» за 1м кв. 0,39 грн., ПП Калніболоцька А.О. за 1м кв. 0,12 грн., ФГ «Мрія – Агро – ІІ» сплатили за 5 років 100000 грн. за 5153,43 м кв.,
  ПП Калніболоцька А.О. сплатила за 5 років 144 000 грн. за 10 700 м кв.)
   При цьому з площі 5153,43 м кв. земельної ділянки ФГ «Мрія – Агро - ІІ», 1000м² обтяжена Сервітутом на користь виконавчого комітету Канівської міської ради, однак саме ФГ «Мрія – Агро – ІІ» сплачувало за неї щомісячно близько 500 грн., що склало за 5 років близько 25000 грн.
   ФГ «Мрія – Агро – ІІ» неодноразово зверталось до виконавчого комітету Канівської міської ради з проханням компенсувати вказану суму, однак влада на це не реагує.
   ФГ «Мрія – Агро – ІІ» - виділили земельну ділянку для «комерційного використання», а ДП «Нафта» ЗАТ «Транснафтопереробка» (АЗС) 1011 м² для «транспорту і зв’язку» (?!) з оплатою 0,19 грн. за 1 м2.
   Власники ресторану «Токарівка» не оформляли договір оренди земельної ділянки з 2004р. і не сплачували за її використання жодної грн. і не яких мір.
   Борг ФГ «Мрія – Агро – ІІ» перед містом склав 50 000 грн., а борг виконавчого комітету Канівської міської ради перед ФГ «Мрія – Агро – ІІ» близько 25 000 грн.
   З 2004 року ЗАТ «Мрія» не сплатило до бюджету жодної грн.
   ПП Калніболоцька А.О. недоплачує до міського бюджету 80% у зв’язку з незаконною оцінкою земельної ділянки і цього ніхто не бачить.
   ДП «Нафта» ЗАТ «Транснафтопереробка» (АЗС) недоплачує до міського бюджету 60% у зв’язку з незаконною оцінкою земельної ділянки і цього ніхто не бачить.
   ЗАТ «Мрія» недоплачує до міського бюджету 100% у зв’язку з незаконною оцінкою земельної ділянки і цього ніхто не бачить.
   Збитки міському бюджету склали понад 500000 грн.
   За весь час не було прийнято жодного рішення Канівською міською радою (окрім ТОВ «Канів – Нафта» яке письмово відмовилось від земельної ділянки ще в 2003 році, а Канівська міська рада лише в 2006 році (!!!) «достроково» розірвала договір оренди (?!)) про дострокове припинення договору оренди території за борг.Тільки ФГ
  «Мрія – Агро – ІІ».

Загрузка...