Чим керувалася канівська влада, «пришиваючи» АЗС до спорткомплексу?

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем ЛЕШИК, 27 янв 2010.

 1. ЛЕШИК

  ЛЕШИК

  Регистрация:
  20 апр 2009
  Публикации:
  146
  Симпатии:
  7
  Род занятий:
  хакер
  Мой город:
  канев
  Удар під дих,
  або Чим керувалася канівська влада, «пришиваючи» АЗС до спорткомплексу?


  Сесія Канівської міської ради наближалася до завершення. І тут неждано-негадано підвівся начальник управління архітектури та містобудування Канева (він же заступник голови міськвиконкому) Ігор Ренькас і запропонував продовжити роботу сесії в закритому режимі. З чого б це? За пропозицією міського голови пресі все ж таки дозволили залишитись.

  "Державна таємниця" розкрилася, коли той же Ігор Ренькас зачитав депутатський запит Олександра Корнєєва щодо деяких невідповідностей, що виникають при будівництві нової автозаправної станції. Треба сказати, тема для канівців не нова. Постала вона ще в квітні 2000 року, коли дочірнє підприємство однієї з дніпропетровських фірм "Оптіма-770-Ч" заявило про своє бажання побудувати в Каневі АЗС європейського зразка.

  Як потім пан Ренькас пояснював депутатам, варіантів пропонувалося кілька. Але "оптимісти", як мовиться, накинули оком на кругову транспортну розв'язку (лобне місце), що біля центрального ринку, і нічого іншого не бажали. Фахівці стверджують, що обрана територія надто тісна. З одного боку тут розташована свердловина, що напуває канівців артезіанською водою, а з другого - спортивний комплекс "Магніт" із стадіоном і допоміжними спорудами. Ось під бочок спорткомплексу й вирішили втулити АЗС. А щоб ніхто не запідозрив чиновників у поступливості чи, не дай Бог, у користолюбстві, уклали двосторонню угоду від 2 серпня 2000 р. про соціальне та економічне співробітництво між виконкомом та дочірнім підприємством "Оптіма-770-Ч". Відповідно до цього документу виконком зобов'язувався передати "оптимістам" земельну ділянку площею 0,25 га в районі транспортної розв'язки під АЗС, а "оптимісти" - перерахувати міськвиконкому грошову допомогу в сумі 10 тисяч гривень. Однак на початку переговорів міський голова у листі до "оптимістів" називав іншу ціну. Цитую: "питання про виділення земельної ділянки буде в подальшому винесено на розгляд сесії міськради, якщо "Оптіма-770-Ч" внесе кошти в розмірі 10% від загальної вартості будівництва АЗС, але не менше, як 100 тисяч гривень до міського бюджету". Чому раптом батьки міста знизили ціну в десять разів, залишається загадкою.

  Парадокс проявився і в іншому. Коли інформація про торги просочилася з чиновницьких кабінетів, окремі канівські підприємці пропонували міськвиконкому 50 тисяч гривень, а пізніше група спонсорів підняла планку ще вище, аби лише на цьому місці не будували автозаправку, а залишили ділянку під розширення спорткомплексу. Та виконком чомусь не почув їх і виніс питання на затвердження сесії міської ради. Але підтримки в депутатів (минулого скликання) воно не отримало. Тим часом пан Ренькас, намагаючись провести в життя своє дітище, і на засіданнях виконкому, і на сесіях та в публічних дискусіях запевняв, що все робиться з додержанням державних будівельних і правових норм.

  Та чи так це? У експертному висновку №51, що проведений "Укрінвестекспертизою", зазначено, що ділянка вільна від зелених насаджень. А у відповіді Черкаської міжрайонної природоохоронної прокуратури зазначено, що на ділянці, відведеній для будівництва, розташовано 17 дерев, з яких 13 підлягають, відповідно до проекту, знесенню. Дозвіл на знесення на даний час не одержаний.

  Поряд з територією, де планується будівництво АЗС, свердловина міського водозабору, але у висновку екологічної експертизи будь-яка згадка про свердловину відсутня... Також викликає сумнів зазначений у проекті рівень грунтових вод. Не з'ясовано питання щодо долі спортивних майданчиків, які... розташовані безпосередньо біля ділянки, де планується будівництво, і які можуть бути зруйновані..." Насторожує і така розбіжність. В угоді про співробітництво між виконкомом і "Оптімою-770-Ч" мова йде про земельну ділянку площею 0,25 га. А вже в рішенні міськвиконкому читаємо: "... надати земельну ділянку площею 0,32 га". Тобто за 15 днів ділянка розширилася на 7 соток. Що це - свідоме коригування чи помилка чиновника?

  Зрештою, облишимо технічний бік справи. Давайте поглянемо на проблему з іншого боку - чисто прагматично.

  АЗС є об'єктом підвищеної небезпеки, а спорткомплекс - це улюблене місце відпочинку городян та гостей міста. Влітку тут, крім спортивних змагань, влаштовуються свята врожаю, дні міста, інші масові заходи, в яких часом беруть участь по 3-5 тисяч людей. Зрозуміло, що близьке сусідство цих двох об'єктів абсолютно не бажане. Хоча б тому, що коли побудують АЗС, відпочиваючі змушені будуть замість свіжого, чистого повітря вдихати випари нафтопродуктів та вихлопні гази транспортних засобів, що тут заправлятимуться і розвертатимуться.

  Тим часом чиновники мерії всіляко заспокоюють громадськість і депутатів, мовляв, відстань від АЗС до спортивних споруд відповідає нормам - не менше 50 метрів. (А що, відпрацьовані гази далі 50 метрів не поширяться?) При цьому ніхто не бере до уваги, що автозаправна станція прив'язана вище рівня спортивних споруд, а значить, усі брудні стоки та гази за законами фізики опиняться внизу на футбольному полі та спортмайданчиках. Якщо ж додати, що Канів перебуває в четвертій радіаційній зоні, то будівництво АЗС під порогом спорткомплексу інакше, як ударом під дих, не назвеш. І це в Каневі, Шевченковому місті!?

  Певно, саме ці чи подібні міркування і спонукали депутата Корнєєва на останній сесії міськради поставити (уже вкотре!) кілька незручних запитань щодо меж будівництва АЗС. Можливо, пан Ренькас і боявся саме цього розголосу. Та міський голова знову порятував свого заступника, запропонувавши доручити (кому б ви думали?)... Ігорю Ренькасу вивчити порушене питання і доповісти на наступній сесії. Можливо, канівській владі і цього разу вдасться порятувати честь мундира. А хто захистить Шевченкове місто, порятує від автозаправного монстра, який уже проковтнув два десятки дерев і кущів, підім'яв ділянку запасного футбольного поля, тисне на спортивні майданчики?

  P.S. Із Канева надійшло повідомлення, що Територіальним управлінням Державного комітету України з нагляду за охороною праці, яке провело відповідну перевірку на будівництві вищеназваної АЗС, виявлено ряд порушень Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки", на підставі чого видано приписи від 11.02.2002 р. та 25.02.03 р., які забороняють проведення будівельних робіт.

  Та чи заспокояться на цьому замовники?

  Іван БЕЛИМЕНКО. "Антенна".

  13, 02.04.2003.  P.S.

  На этом сайте есть люди, которые еще в школе бегали на этом стадионе со мной в футбол. Что они интересно скажут? Как видно, дата публикации 2003 год. Но фотка относительно свежая. Кстати, при увеличенном виде там на скамейке можно увидеть... Кого б вы думали? Да, самого мэра города Канева. Он наблюдать пришел в тот день за игрой команды местной.

  Ну что еще можно добавить к этой публикации и фотке? Если мэр города считает, что спорт и заправка рядом с футбольным полем - это нормально, то мне, честно говоря, больше нечего и добавить.

  Наверное, и школьники учащиеся в девятом классе из курса биологии знают влияние выхлопных газов на здоровье человека. Мэр города и вся городская власть, как оказалось таких простых вещей не знают.

  А вообще, по правде говоря, мэр города - это реальное отображение каневских горожан сейчас.

  Вложения:

  • 13 (Large).jpg
   13 (Large).jpg
   Размер файла:
   110,3 КБ
   Просмотров:
   1.145

Загрузка...