ВАЖНО Будівництво Канівської ГАЕС у с. Бучак Канівського району

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем Maister, 14 авг 2011.

 1. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.768
  Симпатии:
  161
  Мой город:
  Бобрица
  Будівництво Канівської ГАЕС

  Не вникав у суть справи, але мені здалося, що її планують побудувати, тому що без неї не буде працювати атомна електростанція.
  Напевно, що є противники розвитку атома на Україні. Тому і уся ця суперечка із-за цього.
 2. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Відповідь: Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Атомна електростанція яка саме...?

  Є декілька уявних "претендентів"... Хмельницька? Рівненська...?
  На Захід ЛЕПи точно не потягнуть - там є своя ГАЕС - Дністровська (яка теж не працює в проектних режимах, хоча і "відкривалася" урочисто вже 3 чи 4 рази). Крім того, від Дністровського енерговузла (від ДГАЕС) до Бара (тобто, в тому напрямку - ХАЕС/РАЕС) вже протягли ЛЕП (за кредити Світового банку). Але, так і не підключили нікуди (наскільки мені відомо), хоч гроші "освоїли".

  На ПуАЕС - немає сенсу. Там є своя - Ташлицька ГАЕС.

  Чигирин...? То, там ще до відновлення (вірніше, нового будівництва, бо старі руїни непридатні, бо все запущено, зруйновано, так само як і руїни Канівської ГАЕС на старому майданчику) дуже і дуже далеко! Там лише майданчик перепогоджено.

  Думаю, суперечка не через противників АЕС, а через тупість самої технології гідроакумулювання, у зовсім не придатних для цього умовах (і географічних, і економічних, і енергетичних). А, також - див. статтю в ЕП. Давно зрозуміло, що мета - не збудувати, а подовше будувати... :)
 3. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.768
  Симпатии:
  161
  Мой город:
  Бобрица
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  ***

  Янукович вернётся с китайцами для Канева ?!

  ***​

  Китай заявил о готовности инвестировать в Украину миллиарды долларов
  05 декабря 2013 | 19:24

  http://podrobnosti.ua/upload/news/2013/12/05/946440_4.mp4

  Китай готовий вкладати мільярди доларів в проекти на території України і купувати високоякісні українські товари. Про це йшлося на українсько-китайському бізнес-форумі, що відбувся сьогодні у Пекіні за участі Віктора Януковича.

  Один з великих міждержавних задумів - будівництво глибоководного порту в Криму, який дозволить скоротити шлях перевезення надвеликих вантажів між Азією та Європою. Уперше такий масштабний проект іноземні інвестори фінансуватимуть без державних гарантій України.

  Подробности-ТВ
  Последнее редактирование модератором: 4 июл 2014
 4. mandr

  mandr

  Регистрация:
  18 янв 2014
  Публикации:
  1
  Симпатии:
  0
  Род занятий:
  Великий никто
  Мой город:
  Киев
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Здравствуйте уважаемые форумчане.

  По последним данням строительство КГАЕС может начаться уже весной 2014г. Мы являемся группой неравнодушных к этой проблеме граждан, которых становится всё больше. Просим Вашей помощи и содействия!

  На данный момент нами в спешном порядке наполняется сайт http://buchak.org.ua/ для создания протестного движения против строительства Каневской ГАЕС. Мы не представляем никакой организации и будем рады любому сотрудничеству.
  На данный момент представителями http://necu.org.ua/ , с которыми мы наладили связь, ведутся переговоры с кредиторами (Европейский Инвестиционный Банк) с целью их отказа от кредитования проекта КГАЕС. Сейчас в переговорах с ЕИБ для мотивации недопустимости строительства КГАЕС очень не хватает :

  1. Доказательств о нарушениях в проведении гражданских слушаний (возможно у кого – то есть протоколы, видео или аудио последних так называемых “громадських слухань”).

  2. Возможно кому-то попадались результаты официальных исследований о наличии донных радиоактивных отложений Каневского водохранилища и всего что с этим связано в контексте проекта КГАЕС (нужны результаты официальных исследований или ссылки на документы или аторов, проводивших исследования).

  3. Возможно кто то знает чиновников (от глав местных сельсоветов и выше) способных официально подтвердить , что гражданские слушания проводились с нарушениями.

  Это на данный момент основное для переговоров с банком.

  Также будем благодарны за любое сотрудничество, проверенную информацию и официальные документы относительно последней попытки строительства КГАЕС для наполнения сайта http://buchak.org.ua/ который сейчас пока в стадии наполнения.
  Присоединяйтесь! Будем благодарны за любую помощь (данные для связи на сайте).
  Будем благодарны за любое содействие как граждан, так и организаций.

  Просим репостить в соцсетях и т.д.
 5. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Відповідь: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Хочу повідомити, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) відмовився від надання Україні будь-яких кредитів на проекти, які подавали яники! Включаючи кредитування побудови Канівської ГАЕС! У зв"язку з невизначеністю політичної і економічної ситуації в Україні...

  Проект на кредитування подавали Ставицький і Укргідроенерго!

  Нема грошей - нема питання (поки що)! З цим усіх вітаю щиро! :)
 6. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Відповідь: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Шановний mandr! Подивіться повністю цю тему! Тут є і документи по слуханнях і багато чого іншого цікавого вам для сайту!
 7. "ДЗВІН"

  "ДЗВІН" Гость

  Міністр культури Євген Нищук пообіцяв зробити все, щоб зупинити будівництво небезпечних для заповідника «Могила Тараса Шевченка» у Каневі звірогосподарства у селі Яблунів Канівського району та Гідроакумулюючої станції у Бучаку.
  «Ми повинні зробити все, щоб не було цих забудов, щоб не було там зловживань, щоб не було таких речей, які викликають супротив громадськості», – підкреслив він вчора, перебуваючи на Чернечій горі.

  На жаль, за словами міністра, після режиму Януковича мінкульт отримав таку «спадщину» практично у всіх заповідниках України.

  министр культуры Украины.jpg

  «Не потрібно спеціального закону, щоб визнати Канів духовною столицею українства. Він вже є столицею. Але, на жаль, ми сьогодні маємо таку картину, як в Каневі із будівництвом великих промислових підприємств поблизу заповідників, захоплення там земельних ділянок по всій Україні. Ми будемо звертатись до парламенту, щоб унеможливити такі явища на законодавчому рівні», – сказав Євген Нищук.

  Нагадаємо, громадськість Канівщини вже більше року активно протестує проти будівництва грандіозної звіроферми у селі Яблунів за три кілометри від Чернечої гори та ГАЕС у Бучаку, що загрожує скаламутити в Дніпрі радіоактивний мул.

  Тетяна Воронцова
  Последнее редактирование модератором: 23 май 2014
 8. Влад Брова

  Влад Брова Гость

  Як ми неодноразово повідомляли, громадськість Канівщини різко протестує проти планів будівництва поблизу міста, де покоїться Великий Кобзар, гідроакумулюючої електростанції (ГАЕС), екологічну небезпеку якої для духовної столиці України неодноразово стверджували чисельні незалежні експерти.

  Але верхом чиновницького цинізму став той факт, що саме 23 травня у поминальні Шевченкові дні, наступного дня після того, як міністр культури Євген Нищук особисто запевняв городян Канева про те, що зробить усе для припинення небезпечного будівництва полизу заповідних шевченкових місць, у іншому місці зібралося виїзне засідання так званої Громадської ради при Міненерговугілля, Президії та науково-технічної ради ВНО «Асоціація «Укргідроенерго», відділення енергетики ВГНО «Українська академія наук» та Ради ветеранів енергетики України, де й було проведено громадські слухання щодо будівництва Канівської ГАЕС та перспектив його реалізації у 2014 році.

  Цитуємо далі Урядовий портал – офіційне інтернет-представництво Уряду України:

  “… Захід відбувся під головуванням голови Громадської ради при Міненерговугілля, Героя України Семена Поташника на території Канівської ГЕС. Участь у громадських слуханнях взяли представники Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, Черкаської облдержадміністрації, Черкаської обласної ради, голови Канівської міської ради, Пшеничницької та Бобрицької сільських рад, представники Інституту відновлювальної енергетики НАН України, Державного агентства з енергоефектвності та енергозбереження, Світового Банку, Проектного інституту «ДЕСК» та ін.

  [​IMG]

  Це вони хочуть знищити!

  На початку заходу учасники побували на місці запланованого будівництва Канівської ГАЕС у с. Бучак Канівського району, де ознайомилися з проектом та масштабами будівництва майбутньої станції. Про перспективи будівництва, можливість екологічних ризиків розповів головний інженер проекту будівництва Канівської ГАЕС ПАТ «Укргідроенерго» Галат В.В. Потім учасники зібрання переїхали доКанівської ГЕС, де було продовжено слухання.

  Щодо важливості будівництва Канівської ГАЕС доповів генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота. Доповідач наголосив, що майбутня електростанція є гідроакумулюючою, головне призначення якої – добове регулювання та швидкодіючий резерв в ОЕС України, а також зауважив, що у 2013 році здійснено комплексну державну експертизу проекту будівництва Канівської ГАЕС в ДП «Укрдержбудекспертиза», екологічну експертизу проведено Мінприроди України, за підсумками яких отримано позитивні експертні звіти…

  [​IMG]

  Уведення в дію Канівської ГАЕС, переконаний очільник ПАТ «Укргідроенерго», сприятиме виконанню Україною в процесі інтеграції ОЕС України до ЕNTSO-E вимог стосовно регулювання частоти та активної потужності, зокрема в діапазонах вторинного та третинного регулювання, а також сприятиме створенню умов для використання повною мірою потенціалу відновлювальних джерел енергії, активізація будівництва яких спостерігається в Україні останнім часом.

  Арументуючи свою позицію, Ігор Сирота наголосив на перспективах щодо наповнення районного бюджету та відповів на запитання керівництва Канівського району щодо безпеки майбутньої ГАЕС.

  За підсумками засідання більшістю голосів підтримано рішення про необхідність початку відновлення будівництва Канівської ГАЕС у 2014 році для виконання планів Енергетичної стратегії України на період до 2030 року. Відповідне спільне звернення буде надіслано до Кабінету Міністрів, Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Адміністрації Президента України…

  У 1991- 1999 році на будівництво накладено мораторій з причини відсутності фінансування. У 1999 році мораторій було знято.

  Протягом 2006-2007 років розроблено ТЕО будівництва Канівської ГАЕС, яке передбачало зменшення встановленої потужності до 1000 МВТ (4 гідоагрегати по 250 МВТ кожен) у зв’язку з новими умовами та потребами ОЕС України. У листопаді 2007 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 965-р затверджено ТЕО та титул будівництва Канівської ГАЕС.

  За проектом, річний виробіток електроенергії становитиме 1320 млн. кВт/год електроенергії, споживання на закачку становитиме 1320 млн. кВт/год

  Термін служби основного устаткування, згідно з проектом, визначено 40 років, гідротехнічних споруд – 100 років. Загальна тривалість будівництва – 6,5 років,” – гоавориться у повідомлені Урядового порталу.

  Так хто з урядовців каже правду? І яка була позиція щодо цього гострого для канівської громади питання представників Черкаської ОДА і облради, які там згідно цитованого повідомлення знаходилися?!

  Нагадаємо, що питання заборони екологічно небезпечного будівництва ГАЕС перед органами влади усіх рівнів неодноразово підіймав і народний депутат від Канівсько-Золотоніського виборчого округу Леонід Даценко.
 9. "ДЗВІН"

  "ДЗВІН" Гость

  ГАЕС Канів.jpg

  Прем’єр-Міністр Арсеній Яценюк переконаний, що жителі придніпров’я можуть потерпіти рік, доки “рівень каламутності у Дніпрі” через початок роботи Канівської гідроакумулюючої станції в Бучаку під Каневом “прийде до норми”. Більше того, у Кабміні вважають, що рівень радіаційного забруднення через збурення мулу, що уклався на дні річки після Чорнобиля, не зміниться. Тож будувати ГАЕС можна і треба, адже гроші на це дає ЄБРР та Світовий банк, тому їх не терпиться освоїти, дарма що за корупційну складову у цьому проекті вчорашня опозиція боляче била Кабмін Азарова. Що ж до екологічної небезпеки, то уряд посилається на якісь невідомо ким зроблені експертизи, що дають вказаному проекту зелене світло…
  Саме таку відповідь за підписом Яценюка на свій запит отримав народний депутат Леонід Даценко. Він вимагав припинити будівництво, оскільки проти цього протестує громадськість Канівщини, посилаючись на висновки незалежних експертиз. Згідно із ними ГАЕС підніме з дна тонни радіактивного мулу, перетворивши Дніпро на другий Чорнобиль, і зробивши неможливим споживання води в містах нижче за течією. Велику небезпеку становить і сам гідроудар, що виникне через падіння струменя води із стометрової висоти. Фактично хвилями змиє унікальні острови у руслі річки, що стали останнім прихистком на землі кількох видів червонокнижних комах та рослин.

  1-001[1].jpg 2-001[1].jpg 3-001[1].jpg

  Через це канівчани вимагали проведення повторних громадських слухань із залученням незалежних експертів, однак у Кабміні подумали, що така пильність зайва. Не спиняє уряд і те, що за часів Януковича опозиційні народні депутати, той же Микола Томенко, наприклад, розкопали у фінансовій стороні проекту будівництва ГАЕС серйозну корупційну складову, через що його перевіряла Генпрокуратура.

  Утім, що раніше вважали “злодійською дією злочинної влади”, тепер подається як нормальний процес, а Міненерго екстренними темпами педалює запуск будівництва. І що цікаво, днями в Каневі була проведена нарада, на якій “були присутні представники Черкаської обласної адміністрації та обласної ради, які схвалили початок будівництва”. Так було написано в офіційному прес-релізі. От тільки насправді обласна влада дізналась про це … із преси.

  Тетяна Воронцова
 10. Влад Брова

  Влад Брова Гость

  Чи стали б європейці будувати ГАЕС на батьківщині Шекспіра чи Гюго? Круглий стіл у Каневі


  Сьогодні у Каневі відбувається круглий стіл щодо будівництва Канівської гідроакумулюючої електростанції за участю громади Канева, голови Канівської районної ради Дмитра Шелеста, міського голови Канева Ігора Ренькаса, народного депутата Леонід Даценко та Екологічної ліги.

  Громаду стурбували наміри Кабінету Міністрів відновити будівництво, яке заморозили через величезну корупційну складову проекту, який здорожчав за останні роки до 12 мільярдів гривень, та через екологічну неоднозначність.

  10347547_672531846159308_9180323129759335755_n-460x259[1].jpg

  До речі, з огляду на масований позитивний інформаційний супровід у загальноукраїнських засобах масової інформації останнім часом, можна зробити висновок, що основна турбота лобістів проекту в уряді – визначення ”правильного” підрядника.

  ”Я направив кілька депутатських запитів і звернень щодо будівництва ГАЕС до різних установ, і жодна з них, підкреслюю, ЖОДНА не дала відповідь, чи перевірявся проект на наявність корупційної складової і чи досліджувався він на предмет завдання шкоди історико- культурній спадщині. А станцію збираються будувать, нагадаю, у заповідній зоні. Я вже мовчу про те, що оцінки завдання екологічної шкоди досить розмиті. Коли розрахунки рівня збурення радіоактивного мулу на дні водосховища, що є нижньою водоймою, ще подаються, то про можливе знищення унікальних островів ніхто навіть не згадує. Така мовчанка на прямі запитання не може не турбувати”, – виступив народний депутат Леонід Даценко.

  10409611_672531132826046_2661704802560687018_n-460x259[1].jpg

  У той же час інженери проекту усно продовжують переконувати, що екологічні втрати будуть допустимі, а археологічні пам’ятки не будуть зачеплені. Вони також наголошують, що в проекті прораховано можливі аварії греблі на верхній водоймі, то висота проривної хвилі, коли вона дійде до Канівської ГЕС, буде вираховуватись сантиметрами.

  ”Ступінь ризиків експлуатації ГАЕС справді належить до високого, однак це зроблено для того, щоб усі складові проекту були виконані із врахуванням цих найвищих ступенів ризиків”, – наголосили представники ”Укргідропроекту”

  Однак хто буде компенсувати ці ”ризики”, якщо, наприклад, буде підтоплено чи змито села, інженери не дають.

  10462687_672531386159354_291736366853657757_n-460x259[1].jpg

  ”Всі документи відкриті”, – наголошують гідроенергетики.

  ”Так де їх можна побачити? Чому ми не можемо з ними ознайомитись? А кожен другий міністр екології сидить в тюрмі. А в останнього Ставицького вилучили кілограми золота, у того Ставицького, який підписував цей проект”, – обурилась громада.

  На це гідроенергетики почали крутити завчену платівку про потрібність ГАЕС для урівноваження енергії в системі.

  Не дали гідроенергетики відповідей на суто фахові запитання інженерів екологів стосовно впливу на здоров’я населення збурення радіоактивного мулу, відкладень важких металів після аварії на очисних спорудах у Бортничах. Ба навіть відповідне дослідження, скільки там такого мулу, де він і яка концентрація в ньому шкідливих речовин, виявляється, не проводилось. Правда, при цьому гідроенергетики погодились, що місце, обране для верхнього водоймища, – зсувонебезпечне.

  10440675_672530909492735_1886519797532079001_n-460x259[1].jpg 10509727_672531019492724_8086329076640530389_n-460x259[1].jpg

  ”Ми не в тій площині взагалі ведемо розмову. Ми повинні визначитись, що для нас Канів? Якщо культурна, духовна столиця, то ми мусимо відмовитись від будь-яких промислових, екологічно-ризикованих проектів, а розвивати туристичну інфрастуктуру. Це в радянські часи політика держави була спрямована на знищення української культурної спадщини, тому і з’являлись такі проекти, як атомна електростанція в Чигирині, ГАЕС в Каневі. Сьогодні, на жаль, ця політика по знищенню української спадщини за ради відкатів продовжує реалізовуватись. Коли мені говорять про те, що наші європейські колеги готові реалізовувати в нас подібні проекти, то я у них хотів би запитати: а якби в них мали будувати таке підприємство на батьківщині Шекспіра чи Гюго, то в якій би площині вони б насамперед почали його обговорювати? Мабуть-таки, в національно-культурній. Тому потрібно обговорити проект на національному рівні”, – наголосив Даценко.

  10392345_672531506159342_2135786321654837939_n-460x259[1].jpg

  Зрештою, поки що домовились про залучення до проекту громадської експертизи і створення широкої комісії із громадськістю для інформування населення, а гідроенергетики погодились, що основне питання сьогодні – визначитись, чи потрібно взагалі будувати ГАЕС. До кінця круглого столу вони вже в цьому не були впевнені на 100%. Також громада наполягає на проведенні парламентських слухань.

  ”Є питання економічної безпеки, адже використовуватись будуть кредитні кошти, тобто наші з вами гроші, які ми муситимемо віддавати. Є питання соціальної виправданості, тобто мають бути закладені кошти на соціальні потреби. І залишається питання екологічної небезпеки, бо очисні споруди в Бортничах акумулювали стоки із київських підприємств, більшість з яких гальванічні, і всі ці стоки зараз осіли в мулі, який абсолютно не вивчений ані на токсичнвсть, ані на швидкість осідання”, – наголосили канівчани.

  Тетяна Воронцова

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
 1. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.120
 2. sanya
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  1.784
 3. zorro
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  649
 4. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.590
 5. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.599
 6. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.449
 7. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  2.456
 8. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.248
 9. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.516
 10. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.195