ВАЖНО Будівництво Канівської ГАЕС у с. Бучак Канівського району

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем Maister, 14 авг 2011.

 1. Bedazzled

  Bedazzled

  Регистрация:
  17 июл 2013
  Публикации:
  397
  Симпатии:
  7
  Мой город:
  Канев
  Перспективи будівництва Канівської ГАЕС

  Як зазвичай на нашій Україні, ніякої соціально-економічної відповідальності від проектів. Потрібно наполягати, щоб достатня кількість грошей були зарезервовані на всі прогнозовані соціально-економічні проблеми у місцевих мешканців сел Бобриця та Студенець.
  А щодо ваших аргументів про інші місця для будівництва - там також є мальовничі місця, де поблизу проживают люди, відпочивають з палатками туристи тощо.
 2. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Відповідь: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  З останньої сторінки останньої (найсвіжішої, і вже третьої, напевне, - 2010 р.) "Наукової еколого-експертної оцінки матеріалів проекту..." читаємо: "Можна зробити висновок щодо недостатності обгрунтувань екологічної безпечності об"єкта проектованої діяльності"...

  Чи можуть бути ще питання, коли такий висновок роблять фахівці Мінприроди, а не "якась там громадськість"? До чого ж упертими потрібно бути, щоб не розуміти простої речі - екологічно небезпечно, і все!

  Коли мова про подібні проекти, то завжди хочеться думати про баланс між сумнівними обіцяними вигодами і реальними ризиками. Тобто, про те, яку реальну ціну має місцева громада заплатити за впровадження того чи іншого проекту на їхній землі. Тут, мова не про грошовий вимір, а про дещо ширше. Я про це говорив на депутатських слуханнях з проблем довкілля Канівщини 29 травня 2013 р.

  Канівчани вже мають досвід, коли приходили "інвестори", їм давали погодження... А, потім?
  Потім цілий день сидять депутати, засідають і думають - для чого ж погодили, і, що ж тепер з цим робити?
  Последнее редактирование: 12 сен 2013
  ozon нравится это.
 3. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Відповідь: Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Bedazzled, чи буде для Вас відкриттям, якщо сказати, що технологія ГАЕС непотрібна і застаріла взагалі? Їх взагалі ніде не можна будувати! Приклад - Дністровська ГАЕС. ЇЇ будують 30 років, використали туди мільярди долярів, понищили велику територію, знищили основне русло Дністра на протязі 26 км (перетворивши на технологічний канал), обіцяли місцевим селянам дороги, школи... Нічого не зроблено. Натомість, протягом усіх цих років, через будівельні роботи завдавали збитків господарству та добробуту мешканцям місцевих сіл. До того ж, ДГАЕС ще не працює і досі, незважаючи, що її вже тричі "урочисто відкривали" різні уряди в різні роки. Ось, знову збираються "відкривати". Тільки, для цього потрібно ще пару мільярдів грошей :) - http://www.unn.com.ua/uk/news/12421...1-5-mlrd-grn-dlya-dobudovi-dnistrovskoyi-gaes
 4. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Відповідь: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Тут є ще один цікавий момент-спостереження. Щодо недооцінки небезпеки. Один місцевий мешканець під час проведення громадських слухань по Канівській ГАЕС 2008 р. публічно заявив, що він готовий, у разі чого, пити радіоактивну воду, жити у своїй хаті в Пшеничниках під загрозою того, що їм будь-якої миті на голову може впасти 17 млн. куб. м води, і ту хату знести, але щоби тільки їм (хтось!) прямо зараз збудували дорогу. Це до того, як непоінформовані люди оцінюють ситуацію, і яку ціну готові заплатити за наповнення чиїхось чужих кишень. Не дуже зрозуміло...
  На жаль, це стосується не тільки Канівщини, а і України в цілому. Чомусь... :(
 5. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
 6. ozon

  ozon Модератор

  Регистрация:
  27 янв 2008
  Публикации:
  1.276
  Симпатии:
  96
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Полтава
  Ответ: Відповідь: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Дуже важливі "прогнози" фахівців щодо будівництва Канівської ГАЕС. Це необхідно почути всім канівчанам.
  Последнее редактирование: 17 сен 2013
 7. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Відповідь: Ответ: Відповідь: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Це Ви "прогнози" Суботи маєте на увазі, чи Прогнімака...? Чи Забродського? :)
  Можете уточнити?
 8. ozon

  ozon Модератор

  Регистрация:
  27 янв 2008
  Публикации:
  1.276
  Симпатии:
  96
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Полтава
  Ответ: Відповідь: Ответ: Відповідь: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Ви ж оприлюднли для чогось на сайті відео зустрічі Василя Суботи з журналустами і громадянами міста. До речі правильно зараз уточнили на рахунок "прогнозів" в "лапках". ( я також виправив у своєму повідомленні :).) Для мене насамперед важливо, що навіть Субота підтвердив можливість прориву дамби при землетрусі або теракті, а також те, що при спрацюванні води Канівської ГАЕС концентрація радіоактивних елементів в воді збільшиться. Всі інші заяви про висновки "експертів" і профільних інститутів для мене не мають ніякого значення, якщо до них не були залучені незалежні іноземні екологічні експерти. Ми всі розуміємо в якій країні живем і отримати буд-який дозвіл чи заключення експертизи - це взагалі не питання для потужнього державного підприємства. Мешканців Канвеа та району взагалі залишили поза увагою, але ж і громадяни міста повинні активно протидіяти даному будівництву. Та наразі мені видається, що канівчанам ці плани про будівництво "побарабану"..Нажаль.
  Последнее редактирование: 17 сен 2013
 9. ozon

  ozon Модератор

  Регистрация:
  27 янв 2008
  Публикации:
  1.276
  Симпатии:
  96
  Пол:
  Мужской
  Мой город:
  Полтава
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Канівська ГАЕС. Презентація проекту будівництва електростанції в Каневі, Едуардом Ставицьким.

  КАНІВ 31 жовтня 2013 року, у місті Канів, під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького, відбулося виїзне засідання колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості.
  Згідно з програмою роботи колегії відбулась презентація проекту будівництва Канівської ГАЕС.
  Едуард Ставицький нагадав, що минулого тижня зроблено ще один практичний крок у напрямку реалізації одного з найбільш масштабних енергетичних проектів сучасної України для зміцнення енергетичної незалежності держави та досягнення стабільності в роботі об’єднаної енергетичної мережі, адже під час зустрічі в Люксембурзі між Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), Міністерством енергетики та вугільної промисловості та Міністерством фінансів було підписано Декларацію про наміри стосовно співробітництва у сфері фінансування проектів у гідроенергетичній галузі України, зокрема щодо участі Європейського інвестиційного банку у співфінансуванні проекту будівництва Канівської гідроакумулюючої електростанції (ГАЕС).
  Каневская ГАЭС.jpg
  “Канівська гідроакумулююча електростанція (ГАЕС) не лише сприятиме стабільності роботи енергомережі, збільшить маневрову потужність та забезпечить зменшення витрат вугілля, газу та мазуту на теплових електростанціях, але й значно вплине на соціальний розвиток регіону. У кошторис будівництва закладено 300 млн. грн. на розвиток соціальної сфери Канівщини”, — зазначив Едуард Ставицький.
  У промові Міністра також наголошено, що одним з пріоритетних завдань розвитку ядерної енергетики, обумовлених “Енергетичною стратегією України на період до 2030 року” є будівництво заводу з виробництва ядерного палива. "Введення заводу в експлуатацію сприятиме зменшенню залежності ядерної енергетики України від зовнішніх постачальників ядерного палива та підвищенню енергетичної безпеки країни“,- зазначив Едуард Ставицький та додав, що Міністерство вживає заходи щодо затвердження проекту до кінця поточного року та початку основного періоду робіт з будівництва заводу з виробництва ядерного палива.
  Джерело: УНН
  Последнее редактирование: 2 ноя 2013
 10. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Відповідь: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Шановні дописувачі!

  Якщо вже хтось посилається на 31 жовтня, то дивіться повні первісні тексти, спершу, а не ті, які у купованому чи "адаптованому" вигляді десь гуляють по інформагенціях. Чи УНН пише лише статті "одобрямс"?

  Власне стаття - ось!
  http://www.epravda.com.ua/publications/2013/11/7/402402/

  Див. назву статті - "Чи є "корупційна складова" в кошторисі...?".

  ЗІ. До речі, до чого тут фотка Ташлицької ГАЕС (яка була збудована з численними порушеннями міжнародного та національного законодавства) так і не зрозуміло?
  До речі, в проектних режимах вона і досі не працює. І, не розбудовується!
  І, не буде, бо немає грошей... Більше того, є Постанова Верховного суду України, яка відмовляє Кабінету Міністрів України та державному підприємству "НАЕК "Енергоатом" щодо оскарження судової постанови (суду першої інстанції) про визнання незаконною та скасування Постанови Кабінету Міністрів України №841 від 20.06.2006 р. "Про надання земельних ділянок у постійне користування" (якою заповідні території РЛП "Гранітно-степове Побужжя" (27,72 га) було незаконно передано ДП "НАЕК "Енергоатом" у постійне користування, а саме - під затоплення водами Олександрівського водосховища)! Усі вже знають, що справжньою метою ТГАЕС є доступ до свіжої води для "продувки" водойми-охолоджувача ПуАЕС? А, не для "згладжування пікових навантажень"...

  Там - зрозуміло! А, на Канівщині ГАЕС для чого?

  Але, найголовніше, що і досі ніхто не довів (з розрахунками, чи на основі спостережень за побудованими ГАЕС), що гідроакумулюючі станції хоч якісь прибутки дають... Те, що ГАЕС споживає дешеву електроенергію, а генерує дорогУ (хоч, і в 2 рази менше за кількістю) - це все ігри з уявними цифрами. А, якщо на фоні усіх збитків порахувати? Комплексно... Можна показати, на чому грунтуються твердження про 4-5 річну окупність будь-якої ГАЕС? Хоч 9 млрд., хоч 11 млрд... Звідки енергетики збираються їх повернути, хоча би?
  Последнее редактирование: 10 ноя 2013

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
 1. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.120
 2. sanya
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  1.784
 3. zorro
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  649
 4. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.590
 5. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.599
 6. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.449
 7. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  2.456
 8. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.248
 9. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.516
 10. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.195