ВАЖНО Будівництво Канівської ГАЕС у с. Бучак Канівського району

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем Maister, 14 авг 2011.

 1. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Канівська ГАЕС

  Тут, ось, Shelli, було наведено таку схему в темі про Дніпровський БЗ:
  http://kaniv.info/attachment.php?attachmentid=1669&d=1310312822
  Червоною лінією там проведено плановані межі ДнБЗ.

  Я не знаю, хто цю схему малював, ким вона затверджувалася, але якщо подивитися (схема не дуже якісна), то територія с. Бучак (приблизно, там де дерв"яний млин, старий цвинтар і пам"ятник воякам РККА, які форсували в цьому місці Дніпро), то вони на межі ДнБЗ. А Бучацьке озеро - незрозуміло. Це буде територія ГАЕС чи територія ДнБЗ?
  І цей масив з точки зору археології, природи, туристичної привабливості нецікавий для включення в ДнБЗ?
  Незрозуміло чому цю ділянку Канівських дислокацій обминули.
  Комісії з природної та культурної спадщини ЮНЕП явно "сподобається" - втулити ГАЕС посеред біосферного заповідника міжнародного значення!

  Студенець і Бобриця, за схемою, - це явно не входить в ДнБЗ... Чому? А за містком - це вже знову буде ДнБЗ (хоч і без вилучення)..., чи як?
  Канів, Келеберда, Прохорівка - входять... Навіть Грищинці - входять (чи так здається?). Потрібна більш якісна схема.

  Між іншим, якщо ви подивитесь - навпроти сс. Бучак - Студенець - там на лівому березі Дніпра червоним обведено і пофарбовано зеленим. Оце якраз є Зміїні острови, які передані Канівському природному заповіднику вже давно. Про їхній розмив якраз мова, якщо зафункціонує ГАЕС.

  Чи має хтось більш детальну схему ДнБЗ? Якщо маєте, то надсилайте її сюди, щоб всі канівчани подивилися. Просто щоб уникати надалі обманів.

  Можу навести такий приклад.
  На Південному Бузі, для того щоб пошвидше затопити заради будівництва Ташлицької ГАЕС, о. Великий Гардовий (Історичну пам"ятку Центру Буго-Гардівської Паланки Війська Запорізького), то всім експертам сказали, що це не той острів, що на мапах він вище на 5 км... Досліджуйте, експерти, і пишіть позитивні висновки ОВНС...! А то був ІНШИЙ острів!
 2. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Відповідь: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Шановні форумчани!

  У вівторок має відбутися засідання Громадської ради при Канівській РДА. Зокрема, там має розглядатися питання про побудову Канівської ГАЕС - за китайські гроші. Буде обговорення про ризики (точно!) та вигоди (може...). Хоча вигод не видно. Приходьте, хто захоче! Напевне, що це буде в мерії.

  З повагою,

  Віктор Мельничук,
  член Ради Національного екологічного центру України, член Басейнової ради р. Дніпро,
  співробітник ВЕГО "МАМА-86". за фахом - гідробіолог.
  т. 0974904069
  Последнее редактирование: 18 дек 2011
 3. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.768
  Симпатии:
  161
  Мой город:
  Бобрица
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Резиденция президента Украины Януковича В.Ф. "Межигорье" находится рядом с Киевской ГАЭС.

  Фото.


  [​IMG]


  Вид со спутника.

  <iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://maps.google.com.ua/?ie=UTF8&amp;t=h&amp;ll=50.611731,30.478992&amp;spn=0.028812,0.055189&amp;z=14&amp;vpsrc=6&amp;output=embed"></iframe><br /><small><a href="http://maps.google.com.ua/?ie=UTF8&amp;t=h&amp;ll=50.611731,30.478992&amp;spn=0.028812,0.055189&amp;z=14&amp;vpsrc=6&amp;source=embed" style="color:#0000FF;text-align:left">Просмотреть увеличенную карту</a></small>


  Резиденция президента Украины Януковича В.Ф. "Межигорье"
  Картинка кликабельна.

  [​IMG]

  http://kanev.info/showpost.php?p=10841&postcount=272
 4. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.768
  Симпатии:
  161
  Мой город:
  Бобрица
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Генеральному директору ПАТ “Укргідроенерго”
  Сироті І.Г.


  Головного редактора газети ВІКА
  Реви Валерія Григоровича

  ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ

  Шановний Ігоре Григоровичу!

  Під час прес-конференції 19 грудня 2011 року в Канівській міській раді головний інженер Канівської ГЕС Синенко В.І. запевнив журналістів, що у розпорядженні керівництва ГЕС є офіційні документи щодо екологічних розрахунків та висновки відповідних закладів, пов'язані з майбутнім будівництвом Канівської ГАЕС, які вказують на відсутність екологічної і природоохоронної небезпеки, пов'язаної з цим будівництвом. Він також заявив журналістам, що направивши на адресу ГЕС запит, журналісти отримають інформацію, яка цікавить їх в цьому питанні.

  Наступного після прес-конференції дня газета ВІКА направила на адресу керівництва Канівської ГЕС інформаційний запит за №29 від 20.12.2011 р. Через місяць після отримання цього запиту головний інженер ГЕС

  Синенко В.І. зателефонував редактору газети ВІКА і заявив, що керівництво ГЕС не може надати затребувану інформацію без Вашого погодження.

  Враховуючи важливість зазначеної інформації для мешканців міста Канева та Канівського району, що пов'язано з майбутнім будівництвом Канівської ГАЕС, на підставі Закону України №2939-VI від 13.01.2011 р. "Про доступ до публічної інформації", прошу надіслати на адресу редакції газети ВІКА копії зазначених документів у терміни, передбачені ч.1 ст.20 зазначеного закону України.


  Головний редактор Рева В.Г.


  P.S. Разместил информацию пользователь korzhov (20 січня 2012, 13:41) на канев.нет.
 5. Alex291

  Alex291

  Регистрация:
  12 мар 2012
  Публикации:
  1
  Симпатии:
  0
  Мой город:
  Київ
  Відповідь: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Шановний Maister, хочу подякувати Вам за велику кількість матеріалів з теми КГАЕС, зокрема за схеми. Я не гідроенергетик і не еколог, і в мене немає нових матеріалів з цієї теми. Однак маю відношення до села Бучак та його околиць, тому не байдужий до долі тих місць. З весни 1985 року бачив всі етапи попереднього будівництва, як вирубали ліси, руйнували гори, як рили бучацьке озеро спершу екскаваторами, потім земснарядом (зимою на початку 1989 року), памятаю як виселяли людей із села Бучак. На тому етапі будівництва (ним керував у Каневі пан Скорик, не знаю, хто він зараз) межа земель, відчужених під ГАЕС, проходила через село Бучак приблизно там де кладовище (за кладовищем на городах є два білі сталеві стовпи метровох висоти). Землі, де кладовище, вітряк і північна половина села залишалися за сільрадою.
  Що Ви знаєте про долю проекту КГАЕС на сьогодні, початок березня?
 6. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Відповідь: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Щодо відносно свіжих новин.

  По документах. Міністерство екології та природних ресурсів України, у зв"язку зі зверненням ДП "Укрдержбудекспертиза", у 2010 р. підготувало новий висновок держекоекспертизи, у складі комплексної експертизи. Був підготовлений також новий науковий еколого-експертний висновок проекту.
  Скоріше за все, були зміни у проектній документації (про які згадував раніше Simvol).
  Останній висновок Мінприроди (2010 р.) був негативним, проектну документацію відправлено на доопрацювання. Ось, що пише Мінприроди вже у 2012 році: "Мінприроди повідомляє, що матеріали ОВНС проекту “Будівництво Канівської ГАЕС, Черкаська обл., Канівський район, р.Дніпро” не дають можливості в повному обсязі оцінити їх екологічну допустимість і потребують доопрацювання за комплексом зауважень. Доопрацьована проектна документація щодо зазначеного об’єкту на державну екологічну експертизу до Мінприроди не надходила. Відповідно до пункту 4 статті 39 Закону України “Про екологічну експертизу” реалізація проектів і програм чи діяльності без позитивних висновків державної екологічної експертизи забороняться”.".

  Отже, попередній позитивний Висновок №143 (2006 р.), на який увесь час посилаються енергетики, тепер став нечинним. А нового позитивного висновку НЕМАЄ. Отже, будівництво на сьогодні не дозволено! Зараз ми подали черговий офіційний запит до Мінприроди, щоб дізнатися в якому стані процес. Це щодо проектної документації.

  По рішеннях. Керівництво каскаду Дніпровських ГЕС мріє мати від Уряду України контрольний пакет акцій ГАЕС. Такого рішення Уряд досі не прийняв. Це не ми придумали, а див. лютневе інтерв"ю пана Івана Синенка газеті "Час пік"... Отже, якщо прийдуть китайці (компанія «Сіногідро Корпорейшн»), а наші гідроенергетики не матимуть контрольного пакета акцій, то не матимуть з того будівництва геть нічого, і рішення будуть приймати не вони. Місцеві лобісти ГАЕС - тим більше нічого не матимуть. Тому, питання знову "повисло".:C_doubleup:
  Последнее редактирование: 8 июн 2012
 7. UHE

  UHE

  Регистрация:
  18 июл 2013
  Публикации:
  1
  Симпатии:
  0
  Мой город:
  K.
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Проект будівництва Канівської ГАЕС

  КАНІВСЬКА ГАЕС


  ЗАГАЛЬНИЙ ОПИС ТА РОЗТАШУВАННЯ

  Підготовка будівництва та розробка проектної документації почалися ще у 1984 році. В 1987 році затверджено проект будівництва Канівської ГАЕС потужністю 3600 МВт. У 1991 році, у зв’язку із відсутністю фінансування та загальним економічним станом країни, на будівництво було накладено мораторій. В 1999 році мораторій було знято. В період з 2006 по 2007 роки було розроблене та затверджене оновлене техніко-економічне обґрунтування будівництва Канівської ГАЕС, адаптоване до нових умов та потреб Об’єднаної енергетичної системи України, зі встановленою потужністю станції до 1000 МВт.

  0[1].jpg

  Майданчик будівництва Канівської ГАЕС знаходиться в Канівському районі Черкаської області та розміщений на правобережному плато Канівського водосховища на відстані десяти кілометрів від створу діючої Канівської ГЕС.

  15[1].jpg

  До складу основних об'єктів ГАЕС входять: верхня водойма, огороджуючі споруди і підвідний канал, водоприймач, напірні водоводи, будівля ГАЕС з монтажним майданчиком, комплектне розподільче устаткування, відвідний канал, нижнє водосховище.

  23[1].jpg

  Нижнім водосховищем являється існуюче Канівське водосховище. Верхній басейн, куди в період нічного зниження електронавантаження в енергосистемі закачується вода, буде створений на висоті майже 110 м над рівнем Канівського водосховища з корисним обсягом 17 млн.м.куб.

  26[1].jpg

  ПЕРЕДУМОВИ ПРОЕКТУ ПОНОВЛЕННЯ БУДІВНИЦТВА

  Після виділення Об’єднаної енергетичної системи України із Об’єднаної енергетичної системи СРСР, фактично отримано значний дефіцит маневрових та резервних потужностей, що забезпечують регулювання добового та тижневого графіку споживання електроенергії.
  В останні роки, відбувається активізація освоєння нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії (сонячна, вітрова тощо), що також потребують наявності вільних маневрових потужностей.
  Відповідно, оновленою редакцією «Енергетичної стратегії до 2030 року» передбачено продовження будівництва Канівської ГАЕС.
  Введення Канівської ГАЕС сприятиме виконанню Україною у процесі інтеграції Об’єднаної енергетичної системи України до ENTSO-E (європейська мережа система операторів передачі електроенергії) вимог стосовно регулювання частоти та активної потужності, зокрема в діапазонах первинного та третинного регулювання, а також сприятиме створенню умов для використання повною мірою потенціалу відновлювальних джерел енергії, активізація будівництва яких спостерігається в Україні останнім часом.


  ІНФОРМУВАННЯ ГРОМАДСКОСТІ

  Згідно з вимогами законодавства були виконані процедури інформування громадськості. Так в газеті «Дніпрова Зірка» № 49-50 від 23.06.2006 розміщена «Заява про екологічні наслідки будівництва та експлуатації Канівської ГАЕС».
  %D1%81.126[1].jpg

  В листопаді 2008 року в селах Пшеничники і Бобриця Канівського району Черкаської області були проведені громадські слухання з питань продовження будівництва Канівської ГАЕС та отримано позитивну оцінку будівництва та експлуатації електростанції з боку місцевої громади, про що складено відповідні протоколи.

  ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ

  Строк будівництва сім років.
  Загальна кошторисна вартість будівництва Канівської ГАЕС (в цінах на 2012 рік) складає 11 983,786 млн. грн.

  29[1].jpg

  ТЕХНІЧНІ ПОКАЗНИКИ
  технічні показники Канівської ГАЕС.jpg

  32[1].jpg

  ВПЛИВ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

  Однією з складових проектної документації будівництва Канівської ГАЕС є розділ «Оцінка впливу на навколишнє середовище». У даному розділі фахівцями ПАТ «Укргідропроект», Інституту гідробіології НАНУ (м. Київ), Національного науково-природничого музею НАНУ, Інституту зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАНУ (м. Київ), Інституту гігієни та медичної екології ім. А.Н.Марзєєва АМНУ (м. Київ), ДП «Українській державний інститут «Укррибпроект» (м. Київ), Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (м. Харків), Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем (м. Київ), Інституту археології НАНУ (м. Київ) було зроблено всебічний ґрунтовний аналіз сучасного стану навколишнього середовища, виконана оцінка компонентів навколишнього середовища, прогнозної оцінки впливу ГАЕС на навколишнє середовище, інженерні рішення і природоохоронні заходи щодо запобігання або зменшення негативного впливу будівництва та експлуатації ГАЕС на навколишнє середовище.

  СОЦІАЛЬНА СПРЯМОВАНІСТЬ ПРОЕКТУ БУДІВНИЦТВА КАНІВСЬКОЇ ГАЕС
  Реалізація проекту дозволить забезпечити створення нових робочих місць як в період будівництва, так і в період експлуатації ГАЕС. За попередніми розрахунками очікується участь в будівництві Канівської ГАЕС більше 2000 працівників, у т.ч. персоналу вітчизняних підрядних організацій. Прогнозна чисельність персоналу Канівської ГАЕС після її введення в експлуатацію становить близько 130 осіб. Це дозволить збільшити доходи населення і його купівельну спроможність, що сприятиме підвищенню рівня життя та стандартів проживання.

  Слід також зазначити, що відповідно до рішення Кабінету Міністрів України в процесі реалізації проекту, передбачається будівництво житла та об’єктів соціального призначення на суму близько 302 млн. грн. (перелік об’єктів узгоджений із місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування), що, безумовно, разом із зазначеним вище призведе до поліпшення житлових і культурно-побутових умов працівників, зайнятість яких передбачається в період будівництва Канівської ГАЕС та при експлуатації ГАЕС, членів їх сімей, а також мешканців регіону розташування ГАЕС.

  ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

  34[1].jpg

  Очікується, що в результаті реалізації проекту значно збільшаться обсяги надходжень до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів, у т.ч. за рахунок:


  • - відрахувань до державних цільових фондів соціального страхування (єдиний соціальний внесок), що матимуть місце внаслідок збільшення кількості персоналу;
   - податку на прибуток, отриманого при здійсненні діяльності з виробництва електричної енергії Канівською ГАЕС тощо.
  Реалізація проекту дозволить:

  • - забезпечити покриття за рахунок ГАЕС попиту в піковій зоні добового графіку навантаження;
   - зменшити провали навантажень в нічні години, одночасно поліпшуючи режими роботи теплоелектростанцій та атомних електростанцій, у т.ч. щодо зменшення їх розвантаження на величину робочої потужності Канівської ГАЕС, що є співмірною з потужністю енергоблоку АЕС;
   - регулювати потужність, навантаження та міжсистемні перетоки;
   - сприяти ефективному регулюванню вітрових електростанцій, сонячних електростанцій, у т.ч. у періоди мінімального навантаження.

  СУЧАСНИЙ СТАН

  На даний час проект будівництва пройшов державну комплексну експертизу щодо дотримання вимог до міцності, надійності та довговічності, експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної безпеки, техногенної безпеки, енергозбереження, кошторисної частини проекту будівництва та отримав позитивний висновок.

  Також отримано позитивний висновок державної екологічної експертизи Міністерства екології та природних ресурсів України щодо екологічної допустимості прийнятих рішень у проекті. 25 листопада 2013 року між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Європейським інвестиційним банком, у місті Люксембург, було підписано "Декларацію про наміри стосовно співробітництва в сфері фінансування проектів в гідроенергетичній галузі України", згідно якої фінансування бідівництва Канівської ГАЕС буде здійснюватись за рахунок кредиту Європейського інвестиційного банку.

  11 грудня 2013 року Кабінет Міністрів України, своїм розпорядженням №1050-р, затвердив проект та титул будови “Будівництво Канівської ГАЕС”. Зараз робота зосереджена на визначенні джерел фінансування будівництва..

  [​IMG] Перелік об'єктів соціальної сфери.pdf
  [​IMG] с.126-135.pdf
  [​IMG] Висновок Мінприроди - Екологічна оцінка Канівської ГАЕС.pdf
  [​IMG] Генеральний план.pdf
  [​IMG] Висновок и Додаток Укрдержбудекспертизи.pdf
  [​IMG] ОЦІНКА ВПЛИВУ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ.pdf

  Джерело: http://uge.gov.ua/clients/ukrge/site.nsf/(documents)/2110ED8F578CA20AC2257B95006D3022
  Последнее редактирование модератором: 5 июл 2014
 8. Bedazzled

  Bedazzled

  Регистрация:
  17 июл 2013
  Публикации:
  397
  Симпатии:
  7
  Мой город:
  Канев
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Та хіба навпроти? Зеврновий термінал хотіли побудувати в уже існуючій промисловій зоні на лівому березі біля розбитого мосту.
 9. Bedazzled

  Bedazzled

  Регистрация:
  17 июл 2013
  Публикации:
  397
  Симпатии:
  7
  Мой город:
  Канев
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  А я б поклався на наших будівельників, аби тільки не прокралися.

  Доречі якщо й вкладати гроші то за для безпеки мешканців с.Бобриця їх можна відселити подалі від водосховища. Побудувати їм хати й виділити присадибні ділянки.
  А от щодо небезпеки розвалити Каніську ГЕС проривом Канівської ГАЕС - то я сумніваюся. Але кажу - я не спеціаліст, й друзів спеціалістів не маю.
 10. Bedazzled

  Bedazzled

  Регистрация:
  17 июл 2013
  Публикации:
  397
  Симпатии:
  7
  Мой город:
  Канев
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Мене йще в школі вчили що в на ЧАЕС проводили експеримент й тому бахнуло.
  А в Японії будувати АЕС та йще біля води зрозуміло й не спеціалісту що надзвичайно небезпечно.

  ГАЕС буде далеко від могили Т.Шевченка, її навіть не буде видно з оглядової площадки навпроти пам"ятника Т.Шевченко.
  А щодо Канева як курортної зони - то таких міст, міст біля річок з мальовничими пейзажами вздовж Дніпра, багато.

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
 1. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.120
 2. sanya
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  1.784
 3. zorro
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  649
 4. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.590
 5. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.599
 6. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.449
 7. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  2.456
 8. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.248
 9. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.516
 10. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.195