ВАЖНО Будівництво Канівської ГАЕС у с. Бучак Канівського району

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем Maister, 14 авг 2011.

 1. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Канівська ГАЕС за китайські гроші

  Ніхто не боявся, що "трісне" 4-й енергоблок на ЧАЕС...
  Ніхто не боявся, що "трісне" Саяно-Шушенська ГЕС...
  Ніхто не боявся, що "трісне" чотири (!) блоки на Фукусімі-1... (і там ще далеко не все закінчилося - щоб знати як ліквідувати аварії подібного типу, варто хоча б ситуацію знати, а її не знають)...

  Щодо тої фірми китайської, яка хоче будувати в Каневі ГАЕС - подивіться в Гууглі... Може в себе вони будують і якісно, але в інших країнах теж не завжди. Правило можна придумати таке - чим більший об"єкт, тим він експлуатаційно дешевший, але якщо він вже луснув, то буде всім...
  Ну, скажіть, навіщо таке будувати саме в Каневі...?

  На Дністровській ГАЕС я був разів чотири - там вапняк... Хоч він і дірявий, але все одно це не пісок в Каневі. І там і тут є ерозійні процеси, зсуви. Ніяким бетоном не зупинити. Дністровська ГАЕС - це не гордість України, бо ціною було знищення бл. 30 км річкового русла, разом з прилеглими ландшафтами. Це гордість лише вузьколобих енергетиків, яким усе одно в якій вони країні живуть. Чомусь в часи СРСР всі такого роду "монстроподібні" проекти планували в найкрасивіших, найцінніших з природної та історико-культурної точки зору місцях. А наші тепер беруть ті застарілі речі і пхають їх повсюди. Бо свого нічого більш іноваційного не створили, або не хотіли... А ви їх виправдовуєте. І виправдовуєте, що ГАЕС саме в Каневі потрібна. Я такої логіки не розумію. Ви ж канівчанин...

  А для того, щоб було серед канівчан менше пліток, і більше розуміння, то саме для цього я відкрив цю гілку. Тут ви можете писати свої аргументи "ЗА", а я буду писати свої аргументи "ПРОТИ"... Для цього ж і є форум.
  Брехні і пліток не пишемо - даємо лише більш-менш підтверджену інформацію, посилання... Ви ж не думаєте, що так вже було легко дістати ті схеми по ГАЕС...?

  І ми не просто протестуємо (противники), а і пропонуємо альтернативи - як для канівчан, так і для держави (як згладжувати пікові навантаження без ГАЕС, яка буде збудована за рахунок безпеки і благополуччя місцевих людей і природи). Гордитися варто тим, що маємо вже зараз. І гордитися дуже і дуже є чим канівчанам. Потрібно це цінувати. А гордитися незбудованою ГАЕС - це дивно, принаймні... Ви так і не відповіли, що вона Вам дасть особисто...?


 2. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Ось ще дещо цікаве про китайску компанію, яка хоче будувати в Каневі ГАЕС (читаємо Вікіпедію): http://en.wikipedia.org/wiki/Sinohydro_Corporation

  "Faulty construction of Bakun Dam

  In 2011, Sinohydro acknowledged that its construction procedures used for the Bakun Dam in Sarawak, Malaysia were flawed. The admission came after Sarawak Report reported that Sinohydro had widely used a technique involving adding excessive water to cement, with potentially dangerous consequences. The Sarawak Report said it's website was attacked after it published the report"

  Джерела:

  1. "In Southeast Asia, Big Dams Raise Big Concerns". The Council on Foreign Relations. 2011-06-30. http://blogs.cfr.org/asia/2011/06/30/in-southeast-asia-big-dams-raise-big-concerns/.

  2. "Bakun Dam ‘Unsafe’! – Exclusive Evidence on Corner-Cutting and Sloppy Construction Practices". The Sarawak Report. 2011-04-13. http://www.sarawakreport.org/2011/0...er-cutting-and-sloppy-construction-practices/.

  Ось приблизний переклад:

  В 2011 году Sinohydro визнала, що її будівельні процедури, які використовувалися для будівництва дамби Бакун в штаті Саравак (Малайзія) були помилковими. У доповіді повідомлено, що Sinohydro був широко використаний метод з додавання надмірної кількості води і цементу, а це може призвести до потенційно небезпечних наслідків.
 3. Simvol

  Simvol

  Регистрация:
  30 авг 2011
  Публикации:
  176
  Симпатии:
  12
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Энергетика
  Мой город:
  Канев
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Особисто мені? На час будівництва нічого, а далі час покаже.
 4. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  "Далі" час покаже лише те, що "Трахтемирівсько-Бучацький масив" (Загальна площа 3265 га.), який має бути включений до заповідної зони Канівського (Дніпровського) біосферного заповідника, згідно Указу Президента України №2/2010 від 01.01.2010 р. (п.2 переліку територій, що мають бути включені в ДнБЗ), і який був погоджений на таке включення Мінприроди України 14 липня 2011 р, до ДнБЗ ніколи не буде включено, бо то буде в південній частині масиву просто на 20 років та 20 км - промзона, яка ніколи не буде вже підлягати відновленню до природного стану. Так само як ті 30 км русла Дністра та прилеглих територій в районі Дністровської ГАЕС та м. Новодністровськ.
  Такого Ви хочете...?

  Осьо, тут написано про що я: http://www.kaniv.net/news.php?p=10660&s=0

  А ще - буде повністю розмито Зміїні острови, що вже зараз і давно є частиною Канівського природного заповідника. Вже зараз це - ПЗФ України, національне надбання. І вони якраз будуть навпроти водовипуску Канівської ГАЕС! Хто за це потім відповість? Не Микола Гаврилович Чорний - точно!

  Так що, "ДАЛІ" - НЕ БУДЕ! Є тільки тепер і зараз... Можна прийняти рішення тільки зараз. "Потім" - не буде сенсу!

  Последнее редактирование: 10 сен 2011
 5. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Ось іще, якщо говорити про думку населення - її немає, є думка лише облвлади, райвлади та сільських голів. І всі вони ПРОДИКТОВАНІ думкою керівників "Укргідропроекту", "Укргідроенерго" та управлінням Канівської ГЕС, відповідно...!

  У той же час, можна спитати себе, а хто, згідно з чинною Конституцією України є носієм влади... Ніколи не здогадаєтеся... Виявляється - НАРОД!

  * * *

  "ПРО ЩО МОВЧАТЬ ЕНЕРГЕТИКИ

  та змушують мовчати інших

  прес-реліз

  Київ, 3 грудня 2008 – Національний екологічний центр України (НЕЦУ) оприлюднив матеріали з нового документального фільму «Про що мовчать енергетики?» та розповів про скандальний зрив його показу на громадських слуханнях з питань будівництва Канівської гідроакумулюючої електростанції (ГАЕС).

  У фільмі зібрано факти, які наглядно cпростовують міфи, пов'язані з будівництвом ГАЕС: реальні кадри будмайданчиків Дністровської та Ташлицької ГАЕС, свідчення людей у відчаї, які зігнулись під тягарем некомпенсованих наслідків будівництва, інтерв'ю із незалежними експертами, тощо.

  «Громадськість, в тому числі місцеві мешканці, чують багато обіцянок від ВАТ «Укргідроенерго» про те, що будівництво Канівської ГАЕС принесе району розквіт, - ділиться Ірина Головко, координатор проектів НЕЦУ, яка організовувала зйомки фільму, - Проте, факти свідчать навпаки про явне погіршення якості довкілля та життя людей біля Ташлицької та Дністровської ГАЕС».

  27 листопада на презентації фільму під час громадських слухань на Канівщині стосовно доцільності будівництва Канівської ГАЕС, представники замовника будівництва ВАТ «Укргідроенерго», нехтуючи правом громадськості бути в курсі різних позицій з цього питання, зробили все, щоб не допустити виступів опонентів та показу фільму.

  «Ми прагнули показати фільм на Канівщині, аби місцеві люди не лише чули обіцянки зацікавлених енергетиків, а й мали достатньо різнобічної інформації щоб об'єктивно вирішувати чи хочуть вони підтримувати проект будівництва ГАЕС у себе - говорить Віктор Мельничук, директор Національного екологічного центру України, - проте енергетики, очевидно, настільки боялися правди, що позбавили нас будь-якого права висловитися! Cправжні громадські слухання не можуть складатися лише із виступів однієї зацікавленої сторони, тому 27 листопада у селах Канівщини ми були свідками чергової імітації громадських слухань».

  Практика симуляції громадських слухань ВАТ «Укргідроенерго» спостерігається вже не вперше. Можливо, це єдиний спосіб «проштовхнути» такий економічно невиправданий та екологічно загрозливий проект, як Канівська ГАЕС."
  Последнее редактирование: 10 сен 2011
 6. UAShumaher

  UAShumaher

  Регистрация:
  8 дек 2009
  Публикации:
  476
  Симпатии:
  35
  Мой город:
  Канев
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  там на бучаку озеро классное вода чистейшая оно пходу искуственное но какая красота
  x_39a48e40[2].jpg
 7. татарин

  татарин

  Регистрация:
  23 сен 2010
  Публикации:
  105
  Симпатии:
  10
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Мистецтво
  Мой город:
  Канів
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  За все потрібно платити (Бучацька ГАЕС)

  Ще не затихли фанфари з приводу затоплення найпівденнішої козацької Січі, чи то пак відкриття Ташлицької ГАЕС на Південному Бузі, а в Каневі, що на Дніпрі, відбулися так звані «громадські слухання» про відновлення будівництва Бучацької ГАЕС.

  Відбулися вони в робочий час, з відповідно підібраною публікою, в атмосфері суцільного, за деяким винятком, одобрямса. Які тільки кисільні береги та молочні ріки не навішувалися на вуха присутніх канівців! А вірнопіддана владі преса («Дніпрова зірка», «Час Пік») тут же взялася розносити їх до своїх читачів.

  Пройшов час, хоч і невеликий, і в незалежній місцевій пресі (газета «Віка») почали з’являтися критичні матеріали щодо відновлення цього будівництва. Пишуть їх прості канівці, яким болить майбутнє свого краю, своєї Батьківщини. Не стоять осторонь і канівські націоналісти.

  Публікація замітки міського провідника «За все потрібно платити» спричинила як хвилю нападів на самих націоналістів, так і хвилю спротиву будівництву ГАЕС. Розумію, самим канівцям не встояти перед тиском енергетичного монстра, тому й пропоную «Канів-інфо» ознайомити широкий загал українства з цією проблемою. Отже — Бучацька ГАЕС. Вона, як і кожна справа, має два боки медалі: лицевий і зворотний.

  Безперечно, від будівництва цієї ГАЕС держава матиме додаткову електроенергію в піковий для промисловости час та можливість продавати надлишок цієї електроенергії за кордон. Адже українська енергетика самодостатня, що підтверджує повідомлення від уряду про плани експортування цієї зими значної кількости електроенергії завдяки роботі всіх атомних реакторів.

  Тільки чи піде прибуток від продажу цієї електроенергії на користь державі, її громадянам — пенсіонерам, студентам, лікарям, чи не поповнять вони тільки кишені сильних світу цього? Адже хто платить, той і музику замовляє. Зовсім не випадково Європа під лозунгами інвестицій активно розміщує в Україні різноманітне шкідливе виробництво. І «сталеве серце Європи» вже б’ється не на Рейні, сьогодні воно б’ється на Донбасі.

  А на Канівщині розгортається виробництво грибів, активно будується найбільший у Європі комплекс з виробництва курятини. Європа очищує свою територію, старається екологічно убезпечитися. Це хай в Україні гинуть ліси, гниють ріки, забруднюються землі. Так від позитиву ми прийшли до негативу — до негативу передусім екологічного: втрата неповторного Бучацького ландшафту, змінення природного середовища (зменшення лісів, збільшення водного дзеркала), інтенсивне розмивання берегів Канівського водосховища.

  Але найбільша небезпека, на мій погляд, — у збуренні та перенесенні униз Дніпром промислових, житлових нечистот зі столиці та чорнобильських радіонуклідів. Невже нам замало Чорнобильської трагедії, невже нас нічому не вчить вимирання української нації від хвороб, породжених Чорнобилем?

  Так, є технічний прогрес. Є прагнення жити ситно, комфортно. Та чи буде Бучацька ГАЕС цим ситно-комфортним убезпеченням? Чи не завелику ціну (здоров’я нації, загублена природа, змінення клімату) заплатить Україна за це убезпечення? Такі запитання я ставив канівській владі ще 2003 року (газета «Віка»). Але там, де пахне грошима, та ще й великими, будь-яка влада глуха, і канівська — не виняток. Не вірю я і в сучасний Український Олімп.

  Тільки небайдужа, здорова націоналістична українська громада може постояти за себе і за своє майбуття.

  Тоді Україна буде українською, а не звалищем непотребу ситих світу цього.

  Автор: Юрій ГАМАЛІЙ, провідник Канівської міської ОУН
 8. Simvol

  Simvol

  Регистрация:
  30 авг 2011
  Публикации:
  176
  Симпатии:
  12
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Энергетика
  Мой город:
  Канев
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Maister ладно ладно, не стоит так горячиться) я понимаю Вашу точку зрения как защитника окружающей среды, а Вы поймите мою, как гидроэнергетика) Мы с Вами на разных полюсах, и это нормально.

  2 UAShumaher, озеро действительно класное, и вода чище чем в Днепре)
  кстати ты в Каневе?
 9. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Озеро дійсно чудове і чисте. Різниця в кольорі - це тому, що геологічні породи, притаманні Канівським дислокаціям, дають певний дрібнодисперсний завис. А озеро поповнюється водою саме з гір, а не з Дніпра. Тому такий і колір, аж до флуоресценції.

  Колись планувалося, що тут буде водовипуск ГАЕС. Тепер він буде південніше, ближче до Бобриці, і вода з ГАЕС зливатиметься вже не в копане озеро, а безпосередньо в Дніпро. Можна сподіватися, що в такому красивому стані Бучацьке озеро і залишиться.

  Для туристів - просто краса! Я би сказав - приманка! :)

  Последнее редактирование модератором: 4 июл 2014
 10. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Ось ще картинки...
  З-Д дизайн виконано "Укргідропроектом" (м. Харків). Фотографували з їхніх стендів. Підписи - мої :)

  Думаю, Бучацьке озеро не має постраждати, якщо тільки там не побудують які-небудь допоміжні дренажні штольні паралельно берегу водосховища (від Бучака, скажімо до Студенця). На Дністровській ГАЕС такі бачив. Вони величезні по діаметру і довжині. Призначення - відводити надлишкову воду від схилів... а також воду з колодязів в людей як побічний ефект.

  ГАЕС.jpg ГАЭС.jpg
  Последнее редактирование модератором: 4 июл 2014

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
 1. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.120
 2. sanya
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  1.784
 3. zorro
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  649
 4. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.589
 5. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.597
 6. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.449
 7. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  2.455
 8. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.248
 9. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.516
 10. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.195