ВАЖНО Будівництво Канівської ГАЕС у с. Бучак Канівського району

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем Maister, 14 авг 2011.

 1. Simvol

  Simvol

  Регистрация:
  30 авг 2011
  Публикации:
  176
  Симпатии:
  12
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Энергетика
  Мой город:
  Канев
  Каневская ГАЭС будет строиться, и это уже не слухи.
  а в чем собственно суть темы?
 2. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Дуже перепрошую за затримку!
  Була не така проста справа...

  Оскільки, оригіналів я не маю, то довелося роздрукувати всі скани на А4, потім розікласти їх на великому столі, потім пронумерувати аркуші, потім перейменувати файли, порозвертати їх, щоб вони ішли послідовно один за одним, потім зробити архів.

  Адреса, де лежить архів: http://upload.com.ua/get/902819687/КГАЕС - Plans 1 and 2.zip

  Тут є дві схеми, порізані на куски по А4. Деякі з них накладаються одна на одну - так єдино можливо було сканувати, бо розрізати на куски А4 я не мав права - потрібно було повернути схеми в первісному вигляді. Там де є частини кусків з одного листка, які накладаються на частини інших кусків (з іншого листка), то якраз з тим пов"язано.
  Все одно, доведеться різати (відрізати лишнє), суміщати листи і клеїти в один файл...

  Назви схем:

  1. Каневская ГАЭС. Уточнение ТЭО. Сооружения ГАЭС. Ситуационный план М : 25000, арх. №1361-18-1 - 1 лист

  2. Каневская ГАЭС. Основные положения. Выбор варианта трассы. Вариант 1. Компоновка сооружений. План. Объемы основных работ. Основные показатели. Экспликация сооружений, арх. №1466-9-13 - 1 лист

  Я б порізав та позшивав сам, але зараз не маю під рукою нормально працюючого компа з нормально працюючим для таких цілей софтом (мій комп в ремонті).

  Наголошую ще раз, що це не проект Канівської ГАЕС 1982 року, а оновлений!

  Буду дуже вдячний за допомогу у різанні та склеюванні схем, з тим, щоб всі змогли побачити, нарешті, де то і що буде за ГАЕС.

  Джерело отримання схем - наші приватні контакти в "Укргідроенерго".
  Последнее редактирование: 2 сен 2011
 3. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Simvol, А суть теми, власне, в тому, що вона не потрібна на Канівщині (і взагалі - НІДЕ!). ГАЕС - це технологія кам"яного віку, хоча під таке монстроподібне і неефективне будівництво можна освоїти дуже і дуже багато грошей.
  Вона ні економічно, ні в соціальному плані нічого не дасть! Крім мороки з будівництвом, на 20 років мінімум, Канівський район і місто Канів з того не отримають нічого!
  Чи мало "Укршампіньйона", "Нашої ряби"...?
  Ось, потрібно радіти, що "Нібулон" забрався геть і назавжди. Бо місцева громада та більшість депутатів виявилися набагато мудрішими, ніж "Нібулон" собі уявляв.
  Щодо КГАЕС, то це не чутки, це так. Але на сьогодні це всього лише прописано в Меморандумі між такою собі китайською фірмою та Міненерговугілля. І не більше!
  Ще ніхто нікому ніякі гроші на ГАЕС не дає.
  А то, що там постійно копирсаються геологи, які найняті "Укргідроенерго", то це ще не означає, що ГАЕС вже почали будувати.
  Немає грошей, немає політичних рішень. Немає розрахунків, для чого потрібна Канівська (Бучацька) ГАЕС...
  Немає розуміння, що з того матиме район і місто.
  А раз так, то і більшість депутатів рад, сподіваюся, будуть поміркованішими, ніж у питаннях "грибних" чи "курячих".

  Хочу нагадати, що приблизно таку саму Дністровську ГАЕС (м. Новодністровськ, Чернівецька обл.) будували 28 років. Наче запустили... Витратили десь 8 чи 10 чи більше млрд. дол. США. Зараз працює тільки один гідроагрегат із семи. При чому, він працює в режимі так званого "синхронного компенсатора". Поясню. Це якщо ви купили потужний електродвигун, не підключили до нього ніяке корисне навантаження (станок, різак, пилосос...), але ввімкнули в розетку. Він собі крутиться і просто знімає реактивне навантаження на мережу. Ефекту - нуль. Окупності - нуль. Прибутку - нуль. Але ви (громадяни) платите за споживання електроенергії тим двигуном (на ГАЕС), так само як і з усіх громадян України брали спеціальний податок на саме будівництво). Так ось, саме в такому незрозумілому і неефективному режимі працює перший гідроагрегат ДГАЕС вже років чотири. На інші гідроагрегати потрібно ще, і ще, і ще грошей... Тобто, зруйнували на сотні км2 територію, понівечили русло Дністра, а ефекту для України, для людей, немає і не видно поки що... Не виробляє жодна ГАЕС додаткову електроенергію, а лише її споживає, щоб згладжувати "пікові" навантаження на Об"єднану енергомережу України, а також стабілізувати частоту (теоретично). Зараз ДГАЕС цього НЕ робить і робити не здатна.

  Другий приклад - Ташлицька ГАЕС. ГАЕС там теж запущена, теж будувалася років 25... Нічого вона теж не регулює, і потрібна взагалі тільки для того, щоб можна було таким легальним способом (через верхню водойму ГАЕС) дістатися до холодної води Пд. Бугу, і качати її у водойму охолоджувач Південно-Української АЕС. Бо діючий охолоджувач витримує охолоджувати лише два блоки АЕС, коли вони працюють на повну потужність. А хочеться, щоб на повну потужність працювало три, та ще і з перспективою побудови 4,5 блоків...

  Альтернатива - зробити з Канівщини курорт для жителів України та для іноземців (це відоме місце паломництва), а всіх подібних горе-інвесторів, включаючи і державу - післати подалі. Яхт-клуби, готелі, місцеві красоти, історико-культурні пам"ятки, археологічні розкопки, музеї, аква-парки - це Колондайк для Канівщини! Тоді і дороги нормальні з"являться, і буде багато робочих місць, і гроші будуть в місцевих бюджетах.

  Вибачте, наведу такий приклад. Маленьке природне (і заповідне) озерце (чи то 3, чи то 5 га) посеред купи індустріальних пейзажів у Голландії збирає за рік не менше як 3 000 000 ЄВРО за рахунок того, що туди приїздять люди подивитися на диких качок та бобрів, посидіти на природі, покупатися, попити горілки цивілізовано за столиками, а не під кущем на "Амазонці", пожити в сільській хаті, подоїти корову чи козу, пофотографувати ландшафти... В Каневі і околицях є що фотографувати, чи не так...?

  А ще варто подумати, що саме в район будівництва КГАЕС щороку приїздять не тільки туристи, а і духовні громади з родинами (прихильники О. Бердника, любителі сакральних знань та сакральних місць, нетрадиційні християни, язичницькі товариства, натуралісти, природолюби, йоги тощо тощо). І вони щороку залишають на Канівщині вже зараз мільйони гривен... А якщо це все розвинути...?  Последнее редактирование: 2 сен 2011
 4. Simvol

  Simvol

  Регистрация:
  30 авг 2011
  Публикации:
  176
  Симпатии:
  12
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Энергетика
  Мой город:
  Канев
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Уважаемый(ая), Maister. Интересно из каких слухов Вы собрали весь этот текст? Часть написанного действительно правдива, но есть и косяки.

  Каменный век? О чем Вы говорите? Может быть есть какие-то альтернативы, а я не знаю? Ветер, солнце? Хотел бы я на это посмотреть.

  А где Вы видели в наше время стройку без отмывания денег? Но суть не в этом. Каждый пытается сэкономить и наполнить свой кошелек.

  Почему Вы так уверены? Я бы предположил что будут новые рабочие места (я говорю не о стройке, а об эксплуатации), 100% будут строиться новые дома для рабочих, иначе никак.

  Кстати, я бы не стал сравнивать ГАЭС с такими вещами как Нибулон, Курица, Грыбница, так как у них в первую очередь идут выбросы в воздух. Не отрицаю того факта что вред окружающей среде приносит огромный, но он, скажем так, одноразовый, пассивный - речь идет о затоплении територий.

  Меморандум подписан, подготовка ведется, проекты пересматриваются и дорабатываются.

  Не знаю что вы этим хотели сказать? Простой стройки в советские времена и в моменты нефинансирования? Могу сказать уверенно, в 2007 году я был в Новоднестровске и в месте где должна строиться ГАЭС был лишь бетонный фундамент и лежал огромный ротор первого гидроагрегата.
  Кааак? Почитайте новости и увидите когда запущен первый гидроагрегат. Это было совсем недавно, 2009 год! Станция еще и 2 лет не проработала.

  Хорошая штука интернет, ввел в гугле запрос и нашел кучу "полезной" инфы. Открою секрет, ДГАЭС уже исправно работает как в генераторном так и в насосном режимах, по диспетчерскому графику ОЭС, и прекрасно сглаживает график нагрузки.

  А еще Вы действительно правы вот здесь
  . ГАЭС изначально убыточная станция и это все прекрасно знают, но не перестают их строить. А все потому, что у нее задача не зарабатывать деньги, а, повторюсь, выравнивание графика нагрузки.

  Вот собственно и вся история. Комментируем.
  ЗЫ Maister, а Вы какое отношение имеете к гидроэнергетике? (если не секрет)
 5. Simvol

  Simvol

  Регистрация:
  30 авг 2011
  Публикации:
  176
  Симпатии:
  12
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Энергетика
  Мой город:
  Канев
 6. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  Simvol
  1. Цей текст я написав сам, нашвидкуруч, базуючись на Науково-громадському дослідженні 2007 року, де я також брав участь, а також на власному досвіді, бо з 2003 року розбирався з аналогічними проблемами на Ташлицькій та Дністровській ГАЕСах.
  На саме дослідження посилання я вже давав, повторюю: http://necu.org.ua/kanivgaes-2/
  http://necu.org.ua/shho-ne-tak-z-kanivskoyu-gaes/
  Серед авторів останнього документа зазначені:
  Олексій Пасюк, Експерт з енергетики та діяльності міжнародних фінансових інституцій в природоохоронній сфері, к.х.н.
  Віталій Козюба, Інститут археології НАНУ, м.н.с.;
  Микола Чорний, Директор Канівського природного заповідника;
  Віктор Мельничук, Експерт-гідроеколог, НЕЦУ;
  Олексій Гнатюк, Доцент каф. Біотехнології та біоенергетики НТХУ "КПІ";
  Олександр Галаган, Зав. лаб. екології ландшафту ф-ту геології КНУ ім. Т. Шевченка;
  Радниками дослідження були: Олексій Трачук, Товариство "Коло-Ра";
  Володимир Усатенко, енергетик, к.т.н., ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, народний депутат першого скликання. Був членом Національної комісії з радіаційного захисту населення

  2. Альтернативи "згладжування піків" там теж перелічені:

  А. Повсюдне введення на підприємствах три-тарифних лічильників. Хочеш брати електроенергію в "піковий час" - рахувати свої гроші, і якщо можеш, то плати більше! Попит буде значно нижчим і це "згладжуватиме піки" вже...
  Б. Диверсифікація джерел енергопостачання в об"єднану енергомережу (таке я бачив, наприклад, в Польщі - там сонячна батарея, яка стоїть на гаражі у фермера місцевого, в "пікові" години віддає енергію в об"єднану енергосистему, ще і фермер отримує за це від держави гроші.) та зменшення потужності традиційних пристроїв для добування енергії. Тобто, не ядерні блоки-мільйонники будувати, бо їх простіше експлуатувати і обслуговувати, а маленькі ЕС будувати.
  В. Боюся писати, бо це не всім сподобається, але - газотурбінні установки малої потужності
  Г. Частково - існуючі ГЕС (великі і малі).

  3. Щодо відмивання грошей з усіх будівництв - погоджуюсь з Вами на 200% - "візьмемо гроші, тридцять років будуватимемо... а потім або віслюк здохне, або емір, або ми", як в анекдоті про Х. Насреддіна, який брався вивчити читати емірського віслюка...
  Насправді, економічна ефективність ГАЕСів може бути доведена лише економічними розрахунками - наприклад, така-то ГАЕС, "згладила" такі-то пікові навантаження на об"єднану енергосистему, що дало економічний ефект енергосектору на таку-то цифру, що дало, в свою чергу, економічний ефект енергосектору в розмірі хххххх грн. А таких розрахунків ніхто не робив. Ми це в них питали. У той же час, вони пишуть в Техніко-економічному обгрунтуваннні: "Окупність КГАЕС оцінюється в 4-5 років...". А звідки???

  4. Щодо робочих місць. На будівництві КГАЕС може бути задіяно дійсно 1500-3000 осіб. Але експлуатаційний персонал станції в 4 гідроагрегати буде не більше 150 чол. - спитайте будь-якого експлуатаційника з Ташлицької чи Дністровської ГАЕС. На Дністровській ГАЕС робочі-будівельники, наскільки я бачив, жили у вагончиках, а не в хатах... А щодо інфраструктури,то ще скажу - гензамовник - ПАТ "Укргідроенерго" НІКОЛИ не виконує своїх так званих компенсаційних зобов"язань... Якщо Ви поїдете в такі собі села Жван (Вінницька область), Ожеве (Чернівецька область), Василівці (Чернівецька область), Козлів та Липчани (Вінницька область), то поспілкуєтеся там з місцевими жителями, вчительками, головамии сільрад, і почуєте скільки і як там "набудували" доріг, шкіл, магазинів, мостів... А ніскільки!

  5. Щодо можливого вторинного радіоактивного забруднення нижньої частини Канівського та всього Кременчуцького вдсх. існує спеціальний звіт, підготовлений Інститутом гідробіології НАНУ ще в 1996 році. Він товстий, відсканувати не маю змоги. Підписав його Зав. лабораторії гідрології ІГБ НАНУ пан В. Тимченко.

  6. Затоплення територій якраз не буде. У нижній частині Канівського вдсх. (вище греблі Канівської ГЕС) буде активне перемішування водних мас та донних відкладів - двічі на добу. Відповідно, і розмивання і правого і лівого берегів. Так само - відбуватиметься постійний перерозподіл течій.
  Будуть постійні перепади рівнів води у водоносних горизонтах (бачив сам у селах поблизу Дністровської ГЕС/ГАЕС - там вода або зникає з колодязів і артезіанських свердловин, або фонтанує...)

  Про техногенні ризики писати не буду - в звіті все написано. А ще можна згадати Саяно-Шушенську "супернадійну" ГЕС. Її колись давно будував мій знайомий - він же будував потім Дністровську ГАЕС.

  7. Останнє. За основним фахом я гідробіолог, багато працював на різноманітних гідротехнічних спорудах, вивчав курс технічної гідробіології, гідрологію, проводив різноманітні дослідження на великих і малих гідрооб"єктах (водні та енергетичні баланси водойм, водообмін, якість води)... Свого часу вступав до аспірантури у відділ Гідробіології водойм-охолоджувачів АЕС та ТЕС ІГБ НАНУ (коли цей відділ ще існував).

  Займатися дурницями, подібними Канівській ГАЕС мене змусило те, що подібні будівництва заважають нормальним планам збереження річок, які зараз і так в жахливому стані. Нехай би енергетики не думали, що вода в річках є лише для того, щоб крутити їхні турбіни! З річок між іншим п"ють воду люди, беруть її підприємства, користуються аграрники. А енергетики на всіх засіданнях говорять тільки одне - вода потрібна лише їм... Це не так, на жаль (для них), чи на щастя (нам)!

  Чи є у Вас ще до мене питання, Simvol ?

  Последнее редактирование: 9 сен 2011
  Simvol нравится это.
 7. Simvol

  Simvol

  Регистрация:
  30 авг 2011
  Публикации:
  176
  Симпатии:
  12
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Энергетика
  Мой город:
  Канев
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  питань немає)
  Але я продовжую вірити в будівництво Канівської ГАЕС, а не в розвиток сонячної енергетики, ГТС, ГТУ, ВЕС і тому подібних альтернативних джерел... насамперед у нашому випадку.

  Згоден з Вами, енергетики думають що вода для них) але ж не тільки ми віришуємо що будувати, а що ні... існують певні комісії, відповідні органи які це контролюють... так само це проходить через Вас (не особисто, а взагалі). Якщо це дійсно так шкодить річкам та навколишньому середовищу, невже немає скажемо так законного заперечення для будівництва? Розумію, все вирішують гроші. Будь-яку комісію можна оформити так як це потрібно замовникам. Тоді про що ми тут можемо говорити? Вирішили будувати, будуть будувати! Той самий Нібулон, я впевнений, вони так просто не здадуться.
 8. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  1. А для чого, наприклад, ГАЕС в Каневі Вам особисто...? Ви будете мати скидку на електроенергію чи опалення квартири...? Ви будете мати гроші для району...? Я Вас особисто не знаю, але, думаю, якщо Ви навіть депутат, то і то нічого не будете мати... Окрім тих 18 млн. кубів води, яка висітиме на висоті 100 метрів десь між Бучаком і Бобрицею... І це все в бетонному цоколі на суцільному піску. А потім воно все в один час може я-я-як тріснути... І Каневі дістанеться в першу чергу, не говорячи про Пшеничники, де Хівренко навіть не розуміє що то таке ГАЕС, не бачив плану, проекту, бо йому там дорогу хочеться відремонтувати чи зберегти школу... Не говорячи про Бобрицю... Пані Рогатко, до речі, більш поміркована, хоч і обережна... Вони хоч Семену Поташнику у 2008 р. виставили перелік компенсаційних вимог письмово, і порахували вартість. І вона єдина голова сільради, яка дала хоч виступити комусь не з енергетиків чи облчиновникам на останніх, так званих "громадських" слуханнях по КГАЕС. Дуже поважаю цю жінку! А вчительки в їхній школі - це взагалі - героїні!
  Але, погодьтеся, що місточок відремонтувати, той що від Канева до Бобриці, то не та ціна, яку можна заплатити, з оглядкою на загрозу обрушення 18 млн. тон води на ту місцину? Якщо воно буде висіти у вас над головою, а Ви, допустимо, в тих Пшеничниках мешкаєте все життя... І помирати не хочете. Так само як не хотіли помирати люди в районі катастрофи на Саяно-Шушенській ГЕС...

  2. В Бучаку, між іншим і досі люди живуть. Вони просто відмовилися свого часу поїхати в Студенець з тими радіоактивними дашками. Важко довести, що ці будматеріали приїхали з Прип"яті, але в радіоактивному будинку б ніхто жити не захотів.... І по часу досить співпадає... Коли Студенець збудували? Приблизно 1986-1987 рік?

  3. Один мій друг, який вже помер, на жаль, говорив: "Думай глобально (як, ось Ви, наприклад), а дій локально!" Ви думаєте про благополуччя української енергосистеми? А варто думати про те, що Канівщина - це золотий край!

  4. Гроші (десь там і великі) вирішують багато чого, з Вами погоджуюся... Але законних заперечень будівництву КГАЕС є чимало.
  І вигід для Канівщини від НЕ будівництва ГАЕС (економічних та моральних) є чимало. Лиш би народ знав про це, а не хотів шматка ковбаси зараз (який дадуть може колись, а може і не дадуть зовсім) за ГАЕС на голові - потім, і думав би про те, що привабливість Канівщини без ГАЕС також величезна!

  5. Ось, щодо того, що Ви пишете: "вирішили будувати, будуть будувати" - це хто вирішив? Може місцеві мешканці? Може місцева влада? НІ!
  Хочеться, щоб усі пам"ятали чудовий пункт Конституції України, що єдиним носієм влади в Україні є НАРОД! Тобто, місцеві жителі також. Як скажете, так і буде.

  6. А щодо "Нібулону"... Я мав коротку розмову з заступницею пана Вадатурського, коли в Кременчузі відбувалося 2-ге засідання Басейнової ради Дніпра. Вона сказала, що від будівництва зернового терміналу в Каневі, навпроти Тарасової гори вони відмовились - "через спротив місцевого населення та незгоду місцевої влади"! Ось так! Не так страшні ті чорти, якими вони самі себе малюють по телевізору.  Последнее редактирование: 10 сен 2011
 9. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  А ще один сором великий - у краю Шевченка якісь там китайці щось хочуть собі будувати, щоб з того мати прибуток, і ділитися з нашими "краваточниками"! :(
  Невже таке можна терпіти?

  Був такий анекдот. Приїздить китаєць вступати до КНУ ім. Т. Шевченка і каже: "Ось, хочу вивчити українську мову, знати все про Шевченка...". Його на вступній комісії питають, а яка мотивація...? А він говорить: "Ваш Шевченко так класно в футбол грає, він просто геній, просто мій кумир...!".

  Розумію, що це все не смішно...
 10. Simvol

  Simvol

  Регистрация:
  30 авг 2011
  Публикации:
  176
  Симпатии:
  12
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  Энергетика
  Мой город:
  Канев
  Ответ: Нові перспективи будівництва Канівської ГАЕС )за китайські гроші)

  це все з ряду фантастики... боятися, що "трісне" водоймище ГАЕС те ж саме, що чутки про прорив греблі Київської, Канівскької ГЕС і затоплення міст. У Новодністровську куди більше водосховище ГАЕС за обємом і будують її не китайці, які між іншим прославилися своїми гідроспорудами по усьому світу. Так от, обєм водосховища Дністровської ГАЕС вдвічі більший за майбутнє канівське. І це когось зупинило? Навпаки, це гордість України! Так само ніхто не зупиниться перед будівництвом Канівської. Тому, що навіть населення Канева поділяється на декілька частин: ті хто категорично проти (як Ви), ті хто підтримує перспективу (як я) та ті хто взагалі нічого не розуміє, а тільки наслухаєтсья пліток і ходить потім як то кажуть "як не дочує, так добреше".
  Достатньо комусь висвітлити в інтернеті новину, що Каневу загрожує небезпека... все! всі це обговорюють, хоча самі не знають звідки ця небезпека візьметься.

  а щодо
  то краще вже нехай китайці будують, впевнений у них це вийде краще ніж у тих професіоналів що будують у нас дороги

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
 1. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.120
 2. sanya
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  1.784
 3. zorro
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  649
 4. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.589
 5. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.597
 6. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.449
 7. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  2.455
 8. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.248
 9. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.516
 10. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.195