ВАЖНО Будівництво Канівської ГАЕС у с. Бучак Канівського району

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем Maister, 14 авг 2011.

 1. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Віталій Чміль 25.11.2016 р.
  В Каневі, на замовлення Укргідри, було проведено Фокусо́ване групове́ інтерв'ю́ з представниками Канівської громадськості, які виступають проти будівництва Канівської ГАЕС. Як повідомила представниця компанії, яка проводить ці дослідження, що до цього було проведено такі ж фокус інтервю з іншими групами людей.
  Укргідра вивчає різні точки зору і різних людей, як матеріал з яким планують працювати, або проти якого планують боротись. Бо ми точно будемо боротись попри те, чи вважають нас матеріалом чи ні!
  Фокусо́ване групове́ інтерв'ю́ з представниками Канівської громадськості.jpg
 2. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Активісти блокують будівельників ГАЕС на Бучаку
 3. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Укргідроенерго продовжує наполягати - "Канівська ГАЕС збереже унікальний ландшафт у власності держави"

  [​IMG][​IMG]
  Фото: ФОТО надане ПАТ ”Укргідроенерго”

  — Навколо будівництва Канівської ГАЕС накопичилося багато міфів, які не мають нічого спільного з реальністю. Більшість громадян підтримують проект, насамперед тому, що "Укргідроенерго" — надійний роботодавець. І всі це знають. На роботу в ГЕС стоїть черга, а новий проект відкриє 2000 вакансій, на сім років, — каже 44-річний Юрій Литвиненко, заступник генерального директора ПАТ "Укргідроенерго" з перспективного розвитку.

  Стільки суперечок навколо Канівської ГАЕС. Поясніть, навіщо вона потрібна?

  — Підприємства й громадяни споживають електроенергію нерівномірно. Вдень — більше, ніж уночі, в будні більше, ніж на вихідних. А ТЕС і АЕС працюють, не зупиняючись. Сонячні й вітрові електростанції виробляють струм не тоді, коли потрібно, а коли є сонце чи вітер. Щоб накопичувати електрику, в усьому цивілізованому світі використовують гідроакумулюючі електростанції.

  Коли в системі надлишок енергії, наприклад, уночі, ГАЕС закачує воду в спеціальний резервуар вище рівня моря. Коли виникає потреба в потужностях, цю воду спускають назад через турбіни. Виробляється енергія. ГАЕС накопичують обсяги електроенергії як величезні акумулятори. Це дозволяє розвантажити систему під час пікових навантажень.

  Це називається "маневрові потужності". Якщо їх не вистачає, відбуваються відключення й серйозні аварії. ГАЕС виконують роль "подушки безпеки". Без ГАЕС Україна не зможе забезпечити стабільну роботу енергосистеми, а значить, і об'єднати її з Європою. Тому Канівська ГАЕС — пріоритетний проект.

  Чому будівництво у місці, поблизу якого немає ні великих виробників електроенергії, ні споживачів?

  — Воно зумовлене рельєфом, що забезпечує перепад висот, необхідний для роботи гідроакумулюючої електростанції. До речі, попит на електроенергію тут теж є. Канівська ГАЕС забезпечуватиме потреби центральних регіонів України.

  Чи розглядали ви інші альтернативи покриття пікових навантажень, окрім ГАЕС?

  — Саме гідроакумулюючі гідроелектростанції — найефективніший та екологічно чистий спосіб накопичення електроенергії. Недаремно на ГАЕС припадає 99% накопичувальних потужностей у світі. В Європі загальна потужність ГАЕС сягає 45 гігаватів і продовжує зростати. Це — Європа. А чим ми гірші?

  Якою буде вартість будівництва?

  — Вартість спорудження Канівської ГАЕС менша, ніж європейських аналогів, причому рівень безпеки закладається набагато вищий — проти зсувів, проривів, землетрусів тощо. Загальна вартість проекту становила близько 1,5 мільярда доларів у гривневому еквіваленті, відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 11 грудня 2013 року. Аналогічна за потужністю ГАЕС, яка нині будується в Швейцарії, коштує майже вдвічі більше за меншого рівня безпеки.

  За чиї гроші?

  — Переважну частку коштів на фінансування будівництва забезпечать міжнародні фінансові установи на надзвичайно вигідних для української держави умовах. Листи-підтвердження участі у проекті вже надіслали Європейський інвестиційний банк і Міжнародний банк реконструкції та розвитку.

  Різні організації виступають проти будівництва ГАЕС, говорять про великі ризики.

  — Плітки й міфи не мають нічого спільного з реальністю. Візьмімо рівень радіоактивного забруднення. У мулі водосховища радіоактивність не перевищує 1,5–3 відсотків від норми. І цей рівень не зміниться. Дніпро забезпечує питною водою дві третини населених пунктів України або 35 мільйонів людей. Чи розглядався б проект, якби був хоч якийсь ризик для них? Маячня! Вода навіть стане кращою, бо ГАЕС перемішує різні її шари. Стояча вода буде насичуватися киснем і самоочищуватися. ГАЕС дасть друге життя Канівському водосховищу. Ось у чому полягає правда.

  А як же вирубування лісів?

  — На території майбутнього будівництва відсутні ділянки природно-заповідного фонду! Зокрема — із грабовим, дубовим або буковим лісом. Якщо десь є незаконні вирубки, то це не на нашій території. Канівська ГАЕС не має до цього жодного відношення. До речі, водогони, якими воду качатимуть у верхню водойму, будуть підземні. Ґрунт відновлять і висадять дерева. Чому б не висадити рідкісні види? Давайте організуємо спільний проект із екологами. Ми відкриті для співпраці.

  Це правда, що термін дії попередньої екологічної експертизи проекту будівництва ГАЕС закінчився? Чи розроблятиметься нова?

  — Для нової або повторної державної екологічної експертизи проекту немає законодавчих підстав. Позитивний висновок державної експертизи на оновлений проект ми отримали в березні 2013 року. Її проводила "Укрдержбудекспертиза". Законодавство не вимагало експертизи Мінекології, але ми добровільно надали матеріали. В жовтні того ж року міністерство надало позитивний висновок. Підтверджувати висновок добровільної експертизи не потрібно. Спільно з європейськими фахівцями зараз завершуємо підготовку "Оцінки екологічного та соціального впливу" за міжнародними стандартами. Цей документ буде оприлюднений незабаром.

  Чому не долучали громадськість до обговорення будівництва?

  — Долучали, інформували, проводили слухання. При Черкаській облдержадміністрації працює робоча група, куди може увійти кожен охочий. Але опоненти активно розповсюджують міфи. Тож працюватимемо ще активніше. Проведемо інформаційну кампанію. Організуємо опитування, як люди хочуть розпорядитися коштами, виділеними на соціальну інфраструктуру. Це понад 300 мільйонів гривень. Рішення приймає місцева влада, і люди мають право висловитися. Ми, енергетики, найбільше зацікавлені, щоб вони знали правду про Канівську ГАЕС.

  Автор: Катерина ПОДОЛЯНЕЦЬ
 4. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  «Турбоатом» без конкурсу отримав 59 мільйонів на перший із семи гідроагрегатів Канівської ГЕС
  02 грудня 2016

  ПАТ «Укргідроенерго» 25 листопада уклало угоду з ПАТ «Турбоатом» про виготовлення і модернізацію турбінного обладнання Канівської ГЕС на 59,48 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  До квітня 2018 року мають виготовити нове обладнання гідроагрегату №15 (станційний №1) типу ПЛ15-ГК-600 за 48,06 млн грн. та модернізувати існуюче за 10,77 млн грн.

  Ще 641 тис грн. піде на технічне супроводження робіт і натурні випробування, які коштують 1 258 грн. за людино-день.

  У 2012 році виготовлення і модернізацію обладнання гідротурбіни такого типу ст. №9 замовили «Турбоатому» за 27,18 млн грн., а ст. №12 – за 28,61 млн грн.

  Як і тоді, нинішню закупівлю провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції, оскільки цей завод єдиний в Україні виробляє турбінне обладнання для електростанцій.

  Держава володіє 75,22% акцій харківського «Турбоатома». Ще 13% акцій має ТОВ «КУА «Сварог Ессет Менеджмент» ПЗНВІФ «Сьомий», яке належить кіпрській «Енерджі Стандард Фанд Менеджмент Лімітед» Леоніда Півоварова зі Швейцарії та Максима Маркова з Росії – юристів Костянтина Григоришина.

  Директором заводу є Віктор Субботін, власник «Мегабанку», екс-«регіонал», який у 2015 році балотувався до Харківської облради від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

  Довідково:

  «Укргідроенерго» 21 листопада уклало загальну п’ятирічну угоду з «Турбоатомом» про реконструкцію 7 гідроагрегатів Канівської ГЕС за 1,72 млрд грн. Проект фінансується за рахунок коштів Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.

  За даними держкомпанії, нинішня друга черга реконструкції станції підвищить її встановлену потужність на 84 МВт.

  http://nashigroshi.org/2016/12/02/t...ershyj-iz-semy-hidroahrehativ-kanivskoji-hes/
 5. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Ток-шоу про Канівську ГАЕС на ТРК Рось у м. Черкаси, 15 грудня 2016 р.
  Представники Черкаської облдержадміністрації дали згоду на участь. А, представники ПАТ Укргідроенерго - відмовили! Чомусь...
 6. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  У матеріалі Катерини Подолянець (див. повідомлення #133 тут) укргідроенергетики знову дозволили собі, м"яко кажучи, брехунство!
  Ось, довідка від Мінприроди України, буквально свіжа - від 14.12.2016 р, де чорним по білому написано, що законодавчі підстави для проведення нової екологічної експертизи ще і як є!
  Читаємо тут - http://provce.ck.ua/chynovnyk-minek...ij-haes-potribna-nova-ekolohichna-ekspertyza/
  І, ще одне брехунство - це, що це інвестиційний проект. Вибачте, але це не інвестування, а кредитування! Під державні гарантії. Тобто, при нульовій самоокупності ГАЕС, ще потім і громадяни України, за рахунок різних там витівок, ще років 100 будуть змушені ті 1,5 млрд. євро покривати з власних податків.
  І, ще одне брехунство - "міжнародні банки розвитку вже погодилися кредитувати". Ще ні жоден банк навіть не розглядав! Те, що КМУ впхнув в Додаток 9 до чернетки Держбюджету на 2017 рік - це як 100 разів сказати "цукерка", а від того все одно в роті солодше не стане!
  І, ще одне брехунство і невігластво - "ГАЕС дасть нове життя Канівському водосховищу...". Є висновок Державної екологічної інспекції України (від 11.08.2016) та Висновок Інституту гідробіології НАНУ (від 14.11.2016), які свідчать про зворотнє.
  Також, є Висновок Інституту геологічних наук НАНУ (від 7.11.2016) про непридатність цієї ділянки для будівництва подібного об"єкта через специфічну геологічну будову.
 7. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ


  Юрій Гамалій додав 3 нові світлини.
  6 год
  Сьогодні, напередодні дня енергетиків, свободівці спільно з небайдужими канівцями пікетували приїзд директора ПАТ "Укргідроенерго" Сироти І.Г. На гаслах, що ми їх тримали, написано: «Найбільша афера нинішньої влади – Канівська ГАЕС», «Вимагаємо незалежної міжнародної експертизи доцільності Канівської ГАЕС!», «Енергетичні олігархи + Канівська ГАЕС = смерть Україні», «Європейські банки роздерибанять на КГАЕС понад 30 млр. грн.», «17 млн. м³ води у разі прориву водойми КГАЕС – це нищівний гідроудар по всіх греблях на Дніпрі». Відбулася спроба спілкування з керівництвом "Укргідроенерго", та зі слів п. Сироти зрозуміло одне: вони налаштовані будувати КГАЕС попри все.
 8. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.768
  Симпатии:
  161
  Мой город:
  Бобрица
  Чомусь ці патріоти не вбиваються з горя, що майже щодня у невідомого напрямку зникає пісок у промислових розмірах - з несанкціонаваного кар'єру біля Лисої гори та човнової станції - у охоронній зоні річки Дніпро, в межах міста та в 2-х кілометрах від могили Т.Г.Шевченко.

  Позавчора - знову грузили : екскаватор, вантажні автомобілі.
  Підіть - подивитесь. Зараз ще новий сніг не випав - чудово видно сліди від вантажної техніки.
  Усе там разворотили.

  [​IMG]

  Докладніше:
  http://kaniv.info/theme/kanev-na-video.926/page-17#post-31894
  http://kaniv.info/theme/kanev-na-video.926/page-17#post-32216
  http://kaniv.info/theme/sdelaj-sam-...vskim-chinovnikam-dep.1505/page-27#post-32416

  Ренькас, кажете, - нову квартиру купив ?!

  ***
 9. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Ну, не "піти подивитись" треба, а зафіксувати на фото, відео... Скласти Акт громадського обстеження на папері, і надіслати до ОМВ, ДЕІ, поліції, органів прокуратури. Підготувати судовий позов від місцевої громади.
  І, це не питання побудови Канівської ГАЕС, а питання несанкціонованого видобутку алювію...
  Давайте по темі!
 10. P.S.

  P.S.

  Регистрация:
  28 апр 2008
  Публикации:
  11.768
  Симпатии:
  161
  Мой город:
  Бобрица
  Так ми і по темі .

  Звідкіля у місцевих так званих патріотів - протестувальників така вибірковість ?!
  Особисто я ставлю під сумнів їх чисті помисли у справі ГАЕС !
  Або вони щось з цього отримують , або їх тупо використовують.

  На відстані 2-х кілометрів від Тарасової гори, в межах міста, в охоронній зоні річки Дніпро йде промисловий видобуток піску у несанкціонованому кар'єрі.
  Вони про це знають ! - адже доводили до них це офіційно - шляхом звернення. Але, ніяк не реагують !
  http://kaniv.info/theme/sdelaj-sam-...vskim-chinovnikam-dep.1505/page-27#post-32416

  До речі, від Дніпра до місця - де працюють екскаватори - рівно 65 метра.
  http://wikimapia.org/#lang=en&lat=4...9&m=b&gz=0;314918079;497455932;0;17;7376;3362

  Земельний кодекс України
  http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2768-14/page2
  Стаття 60. Прибережні захисні смуги.
  в) для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів
  При крутизні схилів більше трьох градусів мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.

  Стаття 61. Обмеження у використанні земельних ділянок прибережних захисних смуг уздовж річок, навколо водойм та на островах.

  а) розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;

  ***
  Последнее редактирование: 22 дек 2016

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
 1. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.120
 2. sanya
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  1.784
 3. zorro
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  648
 4. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.589
 5. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.597
 6. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.449
 7. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  2.455
 8. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.248
 9. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.516
 10. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.195