ВАЖНО Будівництво Канівської ГАЕС у с. Бучак Канівського району

Тема в разделе "Жизнь Канева и Каневского района", создана пользователем Maister, 14 авг 2011.

 1. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  10 вересня 2016 р. в с. Бучак Канівського району відбулося засідання групи "Бучацька ініціатива", де зібралися науковці, правники та громадські діячі, представники органів місцевого самоврядування, журналісти з Канівського р-ну, м. Черкаси, м. Львів та м. Київ, щоб обговорити перспективи розвитку Канівщини на засадах сталого (екологічно збалансованого) розвитку. Основним гаслом зустрічі можна вважати таке: "Перетворити Канівщину на курортно-туристичний регіон, а не на чергову промислову агломерацію!". Звучали теми створення НПП "Середньодніпровський", Історико-культурного заповідника "Трахтемирівсько-Бучацький", курників ПрАТ «Миронівська птахофабрика», Канівської ГАЕС та ін.
  Трохи світлин:
  IMG_2082.JPG IMG_2032.JPG IMG_2033.JPG IMG_2035.JPG IMG_2042.JPG IMG_2074.JPG
  дніпренко нравится это.
 2. Maister

  Maister

  Регистрация:
  25 июл 2011
  Публикации:
  96
  Симпатии:
  13
  Мой город:
  Київ
  Три дні тому, 17 серпня 2016 р., була 7-а річниця широкомасштабної аварії на Саяно-Шушенській ГЕС на р. Єнісей.
  Під час аварії загинуло 77 співробітників ГЕС, врятувалося лише 17.
  Короткий опис аварії.
  "Був повністю зруйнований другий гідроагрегат ГЕС і частково зруйнований машинний зал. Крім того, сильні пошкодження зазнали сьомий і дев'ятий гідроагрегати. Всього ГЕС складається з 10 гідроагрегатів, які перетворять кінетичну енергію потоку води в електроенергію. В результаті станція була зупинена, затоплена і зруйнована будівля машинного залу. Приміщення, зруйноване в результаті аварії, є одним з ключових на всій ГЕС.
  Після аварії в річку вилилося до 10 тон трансформаторного масла і утворилася масляна пляма завдовжки десятки кілометрів, зафіксована загибель сотень тонн риби.
  "
  "Після аварії тисячі мешканців Красноярського краю і Хакасії звернулися з проханням до російського керівництва негайно закрити Саяно-Шушенську ГЕС через загрозу руйнування дамби. У них, зокрема, викликає побоювання водобійний колодязь — він і раніше руйнувався, а зараз ще і прийняв підвищене навантаження."
  "У грудні 2014 року Саяногорський міський суд в Хакасії виніс вирок фігурантам кримінальної справи про аварію на Саяно-Шушенській ГЕС в серпні 2009. Четверо фігурантів засуджені до реального терміну, двоє - умовного, один амністований. Колишній директор філії ВАТ "РусГідро" - "Саяно-Шушенська ГЕС імені П.С.Непорожнього" Микола Неволько і колишній головний інженер станції Андрій Митрофанов рішенням суду засуджені до шести років колонії загального режиму кожен. Колишній заступник головного інженера станції Євгеній Шерварлі отримав 5,5 років, колишній заступник головного інженера станції Геннадій Никитенко - 5 років 9 місяців." (цит. з Вікі)

  Про причини аварії за наслідками розслідування можна прочитати тут - http://news.bigmir.net/world/192698

  Цікаво, що деякі гідроенергетики, які будували СШГЕС, потім будували Дністровську ГАЕС. Так, вони за 3 роки до аварії ставили громадськості СШГЕС як взірець сучасного гідробудівництва. Говорили, що можуть надійно збудувати будь-який величезний гідроенергооб'єкт хоч на піску, хоч на вапняках, хоч на карстових порожнинах, хоч у сейсмонебезпечних зонах, де хочте! І, все буде надійно і на віки.
  Але, вийшло так як в Чорнобилі. Збіг обставин...?

  СШГЕС після аварії 2009 р.jpg
  Последнее редактирование: 20 сен 2016
 3. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Відкритий лист з вимогою заборонити будівництво Канівської ГАЕС.

  2OcNuDJcvqk[1].jpg 6Xi6FYAAccQ[1].jpg IPNuoeEvzH8[1].jpg rBEcgwFjV7M[1].jpg UGTs0VvNqk4[1].jpg iEmLqUHk2VY[1].jpg qLX9y4KxyGU[1].jpg
 4. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Торги із закупівлі будівельно-монтажних робіт для будівництва першочергових об’єктів та споруд на Канівській ГАЕС відмінили

  P1130363-710x434[1].jpg
  Коаліція громадських організацій "ЧЕРКАЩИНА ПРОТИ ГАЕС"


  19 жовтня, через сайт Держакупівель повинні були відбутися торги із закупівлі будівельно-монтажних робіт для будівництва першочергових об’єктів та споруд на Канівській ГАЕС. Сума тендеру — понад півмільярда гривень. Проте торги було відмінено, адже четверо із п’яти учасників відхилили, а один не може брати участь у торгах.

  За словами громадського активіста, голови осередку Національного Екологічного центру, заступника голови Громадської ради при Держводагентстві Дмитра Іванова«фінансування Канівської ГАЕС — це справа банківських організацій, зокрема, зарубіжних, у яких Укргідроенерго просить гроші на це будівництво. Бюджет України начебто це не фінансує. Але за інформацією, яку не можна перевірити, цього року, влітку, було затверджено Кабінетом Міністрів фінансовий план Укргідроенерго на 2016 рік. Очевидно, що цей документ не оприлюднений, його зміст невідомий. Крім того, нещодавно виявилось, що Укргідроенерго подало тендер на першочергове будівництво (який вчора був відмінений). Ця інформація також не була оприлюднена офіційно.

  У тендері йшлося про:
  — знесення усіх лісових насаджень на території с. Бучак — 200 тис. дерев;
  — будівництво на території с. Бучак;
  — знесення всіх хат;
  — будівництво двох промислових баз, які включають адміністративні, складські приміщення, стоянки для автомобілів тощо;
  — будівництво двох енергетичних підстанцій;
  — проведення лінії електропередач, де є джерело живлення для станції в 110 КВт».

  - Зауважу, що у селі проживають близько 50 осіб, і з ними ніхто нічого не погоджував, — розповідає Дмитро Іванов. — Держава почала будувати Канівську ГАЕС, не питаючи громаду.

  Рішення про будівництво Канівської ГАЕС було винесене ще на 27 з’їзді КПРС. Тоді ж її хотіли створити для регуляції пікових навантажень. Зараз будівництво Канівської ГАЕС має іншу причину: відмова від російського газу.

  - Насправді, генерація електроенергії в Україні може відбуватися абсолютно іншими способами, не такими варварськими і дикунськими, не такими затратними, — вважає Дмитро Іванов.

  А директор ГС «Агенція регіонального розвитку, підприємництва та інвестицій» Євгеній Глєбов дивується, чому саме ГАЕС, адже є інші новітні варіанти вироблення енергії:

  «Ми зараз входимо в еру альтернативних джерел енергії. Чому саме ГАЕС? В усьому світі давно зрозуміли, що ГАЕС — це вимушене джерело енергії на минулому етапі розвитку електроенергії. Країни світу зрозуміли, що це багатовартісне та природонебезпечне джерело енергії».

  Окрім того, на території, де хочуть побудувати Канівську ГАЕС, планується створення заповідника — національно-природного парку «Середдніпровський». Також Дмитро Іванов мріє про створення села-музею, як осередку української культури на Шевченковій землі.

  На карті територія будівництва ГАЕС припадає на червоний колір — пам’ятка культурної спадщини місцевого значення.

  P1130378[1].jpg P1130380[1].jpg

  Проте, як складеться доля бучацької землі, покаже час. Дмитро Іванов впевнений, що якщо всі: і громада, і експерти, і екологи, і археологи виступлять проти будівництва Канівської ГАЕС, Кабінет Міністрів відхилить реалізацію цього проекту.
  [​IMG]
  Наталія Захарченко
  http://vycherpno.ck.ua/
 5. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Канівська ГАЕС. Заборонити не можна будувати.  Канівська ГАЕС. Її почали будувати 30 років тому. Та так і не добудували. А зараз нарешті держава хоче це зробити. Чиновники стверджують, що вона дуже необхідна Україні.
  Активісти протестують, бо переконані: Канівська ГАЕС знищить унікальний природний ландшафт та може отруїти мільйони українців. «Громадське ТБ: Черкаси» спробували розібратися в темі.  Село Бучак розташоване за 13 кілометрів від Канева. В середині минулого століття Бучак був таким собі «Голлівудом над Дніпром». Відомі кінорежисери Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, Андрій Тарковський, дружина Олександра Довженка Юлія Солнцева знімали тут свої кінострічки.

  Кінозйомки в селі припинилися на початку 70-х, коли запрацювала Канівська ГЕС , а Бучак частково затопили штучним Канівським морем. У 80-х у Бучаку почали будувати Канівську ГАЕС. Та не добудували. Після розпаду Радянського союзу український уряд заборонив її будувати.

  GAES3[1].jpg

  Віктор Мельничук, еколог ГО «Національни екологічний центр України»:

  «Оце, що ми бачимо, це залишки будівництва 80-х років минулого тисячоліття, на яке було витрачено, за грубими підрахунками, близько 20 млн доларів. Вже тоді. Тут були побудовані бетонний майданчик, споруда управління ГАЕС, там далі є руїни недобудованого цементного заводу».

  ДМИТРО ІВАНОВ, громадський активіст:

  «Наприкінці 80-х село почали виселяти, повністю знищувати. Людей змушували звідси виїжджати, їм давали компенсації і вони будувалися самі, де могли. Внаслідок цього будівництва знищено центральну частину села, де знаходився козацький цвинтар».

  Наприкінці 90-х український уряд зняв заборону на будівництво Канівської ГАЕС. Однак серйозно про це заговорили за прем’єрства Віктора Януковича. У 2007-му Янукович підписав розпорядження про відновлення спорудження Канівської ГАЕС. Відтоді компанія «Укргідроенерго» почала розробляти проект будівництва. Його зробили, а саме будівництво не розпочали. У липні цього року вже новий уряд Володимира Гройсмана затвердив програму розвитку гідроенергетики на наступні 10 років. У ній ідеться про те, що Канівську ГАЕС мають звести до 2023 року.

  Що ж таке ГАЕС і для чого вона так потрібна Україні?
  GAES4[1].jpg

  Володимир Литвинов, доцент кафедри гідроенергетики Запорізької інженерної академії:

  «ГАЕС суттєво відрізняються від всіх інших станцій тим, що вони не є джерелом електроенергії в прямому сенсі цього слова. Вони є акумулятором електроенергії. Уранці, коли всі їдуть на роботу, ввечері, коли всі повертаються додому, вмикають телевізори, споживання різко зростає. А вночі, коли всі сплять, споживання різко падає. Ці коливання графіків споживачів мають відпрацьовувати електростанції. І це для них дуже незручний режим. Набагато краще було б, якби станції працювали у більш рівному режимі і ту енергію, яка вночі непотрібна нікому, щоб її акумулювати у вигляді запасу води у верхньому резервуарі ГАЕС. Тобто вночі, щоб розвантажити ТЕС і АЕС, їхню електроенергію витрачають на те, щоб заповнити водосховища. А в той час, коли електроенергія потрібна всім назад, щоб ці ГАЕС працювали як звичайні ГЕС».

  Як же раніше Україна обходилася без цієї ГАЕС?
  Юрій Подоляк, комерційний директор приватної енергетичної компанії: «Поки в Україні все було добре з газом і вугіллям, рятували ТЕС (теплові електростанції)».

  Побудувати ГАЕС потужністю 1000 Мв планують протягом наступних 7 років. Вартість будівництва станом на 2013 рік, коли затверджували проект Канівської ГАЕС, складала майже 12 млрд грн. За словами генерального директора компанії «Укргідроенерго» Ігоря Сироти, 98% коштів для проекту планують взяти у кредит – у Світового банку та Європейського інвестиційного банку.

  Активісти громадської організації «Національний екологічний центр» останні 10 років борються проти побудови ГАЕС. Вони побоюються, що робота ГАЕС може спричинити екологічну катастрофу.

  GAES11[1].jpg

  ВІКТОР МЕЛЬНИЧУК, еколог ГО «Національни екологічний центр України»:

  «Є дуже великі сумніви щодо сучасної радіологічної ситуації в донних відкладах. Були різні експертизи, дослідження. Інститут гідробіології досліджував. Потім були окремі замовлення від «Укргідроенерго» на дослідження. Ці висновки були різні. В різні роки були різні висновки. В одні роки висновки були такі, що нічого тут не можна робити з донними відкладами, тому що вони радіоактивні. Зокрема по цезію та стронцію там зашкалює. В інші роки, ближче до нашого часу, почали говорити про те, що з донними відкладами все нормально. Проблема в тому, що двічі на добу випускатиметься вода в Дніпро. Таким чином зміщується течії. Ці течії будуть відхилятися, будуть переміщуватися внаслідок викидання цих 17 млн кубів донні відклади. І відповідно, якщо вода буде заражена ізотопами, які піднімуться знизу, тоді пийте воду, жителі Черкас, Світловодська, міст, що нижче за течією і мають водозабори питної води з річки Дніпро».

  Еколог Віктор Мельничук стверджує, що термін дії екологічної експертизи проекту Канівської ГАЕС збіг 18 жовтня цього року. А без неї «Укргідроенерго» не має права нічого будувати.

  GAES7[1].jpg

  Олена Крамаренко, начальник відділу оцінки впливу на довкілля Департаменту екологічної безпеки Міністерства екології та природних ресурсів України:

  «Згідно з законом «Про екологічну експертизу» термін дії висновку державної екологічної експертизи є 3 роки. Якщо реалізація проектних рішень не розпочаті, то проект підлягає новій державній екологічній експертизі».


  Іншої думки про це директор Канівської ГЕС Василь Гринь. Він стверджує, що в компанії є новий висновок державної екологічної експертизи, яку проект проходив у 2015 році.

  GAES8[1].jpg

  Щоб пересвідчитися, чи є насправді нова екологічна експертиза, ми запитали у двох міністерств - міненергетики та мінекології. Їхні позиції між собою різняться. У своїх відповідях вони говорять протилежне. На наш інформаційний запит у Міненергетики нам відповіли наступне: «підстав для проходження проектом «Будівництво Канівської ГАЕС» нової або повторної державної екологічної експертизи за національним законодавством відсутні». У міністерстві мають на увазі, що будівництво вже розпочалося. Іншої думки – у Мінприроди.

  Олена Крамаренко, начальник відділу оцінки впливу на довкілля Департаменту екологічної безпеки Міністерства екології та природних ресурсів України:

  «У розділі “Основні напрями розвитку гідроенергетики”. зазначено, що будівництво Канівської ГАЕС не розпочато відповідно до тих проектних рішень, що були узгоджені у 2013-му році. У зв’язку з цим можна зробити висновок про те, що проект будівництва Канівської ГАЕС підлягає новій державній експертизі».

  Окрім екологічної експертизи, територію Бучака також повинні дослідити археологи. Адже в Бучаку - купа археологічних пам’яток.

  ТИМУР БОБРОВСЬКИЙ, археолог: «У 2008-му році на цій території визначено комплексну археологічну пам’ятку «Бучацький археологічний комплекс». Він включає в себе 14 окремих об’єктів, починаючи від скіфської доби і закінчуючи давньоруським часом. І навіть часами козацькими. Зараз те будівництво, яке розпочинається, частково торкається цих пам’яток, які знаходяться в цій охоронній зоні».

  GAES9[1].jpg

  АНАТОЛІЙ ПЕТРОПАВЛОВСЬКИЙ, археолог: «Там дуже багато памʼяток. У будь-якому випадку руйнація пройде, як під час попереднього будівництва. Будівельникам ці кістки ні до чого».

  Своє негативне ставлення до будівництва озвучив і директор інституту геологічних наук України, академік Петро Гожик. У листі, адресованому одному з департаментів академії наук України, він пише:

  «Район, де планується розмістити будівництво ГАЕС, характеризується надзвичайно складною геологічною будовою. Всьому геологічному світові він відомий як Канівські дислокації. В таких районах будь-яке будівництво протипоказано. Велика маса води у водосховищі спричинить додаткове навантаження на породи. Цьому сприятимуть і вібраційні процеси, неминучі при спусканні води. Ще одна загроза - землетруси. Для активізації тріщин буде достатньо і 3 балів».

  Василь Гринь, директор філії «Канівська ГЕС» ПАТ «Укргідроенерго»:

  «Багато на сьогодні піднімаються питань, якими спекулюють. Трипільська культура. На сьогодні укладений договір з інститутом археології і проводиться розкопка гори Лисухи. Фінансується за рахунок коштів «Укргідроенерго». Ще говорять: от ви пустите агрегат, при цьому піднімете мул. Було залучено 27 інститутів України і світу, які зробили дослідження, математичну модель і т.д.»

  Як ставляться до всіх озвучених загроз жителі сіл, що проживають у зоні будівництва - Бобриці, Григорівки та Пшеничників?
  Адже від їхньої позиції також залежить доля ГАЕС. Керівництво «Укргідроенерго» обіцяє їм золоті гори. Мовляв, у проекті закладено більш, ніж 300 мільйонів грн на розвиток Канівського району.

  Наразі компанія «Укргідроенерго» задобрює місцевих спонсорською допомогою. Особливо – села Пшеничники, до складу якого входить Бучак. Ми зустрічаємо представника «Укргідроенерго» на святкуванні дня села Пшеничники.

  Сергій Мотриченко, сільський голова с. Пшеничники:

  «Я хочу подякувати «Укргідроенерго» за минулий рік, що вони допомогли відремонтувати дорогу через міст, яким діти наші їздять до школи. На сьогодні хочу подякувати їм за допомогу, що вони надають нам спонсорську допомогу у проведенні дня села. Артистів вони запропонували з Києва, які нас сьогодні розважають».

  Василь Гринь: «Компанія дала спонсорську допомогу. Я надіюся, що у вас буде гарне свято. І я теж думаю, що команда не буде в стороні. І вона буде спонсувати ще якісь заходи».

  Світлана Михайлішина, сільський голова с. Григорівка: «Ми живемо, ми знаємо, що в нас - історичні пам’ятки. І старожили, які проживають на території нашого села, знають, якої шкоди завдало їм оце “море”. Тому що скільки історичних місць стерті з лиця землі.Я так розумію, зацікавлена у будівництві Пшеничницька сільська рада, Бобрицька, канівська громада. Їм пообіцяли гроші. Ми бідні. У них мільярди бюджету. Але ми не хочемо ти мільйонів заради того, щоб нам там якусь дорогу зробили, а потім ми страждали від того, що чекаю нас у майбутньому».

  GAES12[1].jpg

  Павло, житель с. Бобриця: «Хлопцям буде заробіток. Я не проти. А чого його боятися? Енергія буде. У Києві ж нормально все там. Тут хлопцям треба роботу дати, головне робота».

  Василь, житель с. Бобриця: «Он болото зробили з Дніпра. А тепер ще гідроакумулювальну побудувати? Якщо воно дійсно буде муляку підіймати, то радіація буде. Моя думка така: вітряки будувати, як Барак Обама в Америці. Щось корисніше треба думати».

  GAES13[1].jpg

  Людмила, жителька Бобриці: «Де ж вона та радіація, як у нас чиста зона? Ми за те, щоб було будівництво, звичайно. Щось обіцяють. Може, дороги трохи пороблять, може, якийсь транспорт буде сюди їздити. А то у нас автобус тільки вранці та в обід. А то вже касу закривають, а тоді помаленьку й школу зачинять, тоді ще щось. Та й умре село. А так, може, хоч щось буде. Аби ми його, знаєте… Щоб вони приїхали нормально розказали. А так, той приїде бреше про своє, бо йому треба, а той приїде своє. Отака думка всіх».

  Лідія та Світлана, жительки с. Пшеничники: «ГАЕС - це буде дорога у нас, електроенергія, будуть робочі місця. Хочемо, щоб село відродилося, бо занепадає дуже село. Ми надіємося, що це допоможе. Я їздила на екскурсію на Новодністровську ГАЕС, я побачила, що ніякої там загрози немає, що там все добре. люди живуть за 100 метрів поруч із ГАЕС і ведуть господарство».

  Намагаємося почути думку сільського голови Пшеничників. Сергій Мотриченко каже, що від ГАЕС селу буде великий плюс. Почути від нього, який саме плюс буде його селу віл ГАЕС, крім спонсорської допомоги «Укргідроенерго» у проведенні дня села, нам не вдалося, хоча ми 2 рази приїжджали в Пшеничники, щоб поспілкуватися із Сергієм Мотриченком.

  Якщо є загроза довкіллю від ГАЕС, то чи можна обійтися без неї?
  Ми запитали у одного зі спеціалістів, що працює в недержавній енергетичній компанії, чи існує яка-небудь альтернатива ГАЕС?

  Юрій Подоляк, комерційний директор енергетичної компанії «Ik Net:

  «Альтернативна енергетика (вітрові, сонячні електростанції) в дуже обмеженому вигляді на теперішньому етапі. За законодавством диспетчер не має права їх регулювати. Тобто якщо вітер не дує, вітрові станції не працюють. Вночі, коли всі лягли спати, раптом сотні мегават видаются в мережу, які нікому непотрібні. Те ж саме сонячні станції. У вранішні та вечірні піки, сонячні станції не працюють, бо немає сонця. Тому альтернативна енергетика може працювати лише в парі з надійною традиційною енергетикою. Якщо ми проти ГАЕС, то за що ми за? Що може вирішити питання дефіциту, особливо якщо відсутнє вугілля? Тільки ГАЕС. Варіанта просто немає».

  І якщо навіть погодитися з цим твердженням, каже археолог Тимур Бобровський, що за нинішніх умов спорудження ГАЕС потрібне державі й інших альтернатив ГАЕС наразі немає, то як бути із тим, що ми можемо втратити? Пам’ятки національного чи навіть світового значення? Тому він пропонує підшукати інше місце для цієї ГАЕС.

  GAES5[1].jpg

  ТИМУР БОБРОВСЬКИЙ, археолог: «Цей ландшафт… Ті, хто там бував, порівнюють це з Альпами. Це побачити у середньому Подніпров’ї практично неможливо. Там справжні гори. Це абсолютна естетична цінність і вона має ще такий мистецький багаж із розвитком українського кінематографу. Том з цією проблемою буде набагато складніше вирішувати забудовникам, тому що вони планують будувати велику дамбу, яка просто зрівняє всі ці гори. І ми втратимо те, що надихало великих митців минулого».

  Виходом, як врятувати ці живописні місця, могло б стати створення на цій території національного природного парку.

  ВІКТОР МЕЛЬНИЧУК: «Є рішення про те, щоб на цих територіях зробити Національний природний парк. На основі Канівського заповідника і Трахтемирівського регіонального ландшафтного парку. Ми пропонуємо хорошу альтернативу, щоб Канівський район перетворився на курортний регіон, а не на промислову агломерацію».

  Джерело: http://hromadske.cherkasy.ua/novyny/suspilstvo/item/815-kanivska-haes-zaboronyty-ne-mozhna-buduvaty
 6. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Гидроэнергетики начали выращивать рыбу

  Успешно завершился первый этап экологического проекта «Чистая энергия жизни» ПАО «Укргидроэнерго» по выращиванию рыбы в верхнем водоеме Днестровской гидроаккумулирующей электростанции на Буковине.

  Год назад в верхний водоем Днестровской ГАЭС выпустили 300 килограммов серебристой форели. Во время контрольной проверки 5 ноября выяснили, что масса рыбы за это время достигла 3 тонн.

  [​IMG]

  Выращенную таким образом рыбу можно использовать для зарыбления искусственных водоемов Украины, таких как Каневское водохранилище. В основе лежит европейский опыт, ведь гидроэнергетика является наиболее распространенным видом альтернативной энергетики в мире.

  «ГАЭС органично вписывается в экосистему и даже оказывает на нее положительное влияние. В частности, улучшаются условия водной фауны. Насыщается кислородом вода, более активно самоочищается. Это создает возможности для экологических проектов, как этот», — отметил Василий Субота, председатель правления ОАО «Днестровская ГАЭС».

  Экопроект ПАО «Укргидроэнерго» всячески поддерживает местная власть Сокирянского района, на территории которого находится Днестровская ГАЭС. Это предприятие — крупнейший налогоплательщик и работодатель в районе. Внедрение таких проектов открывает новые возможности для частных предприятий района.

  [​IMG]

  «Есть мировая практика выращивания рыбы, она более производительная. Здесь мы увидели перспективу внедрения новой технологии выращивания», — говорит Андрей Атоженко, директор компании «Рибанов».

  Местные власти рассчитывают на продолжение проекта. «Будем садиться за стол переговоров с ребятами, районными властями и „Укргидроэнерго“, создавать им условия, чтобы они сделали производство, которое бы выращивало хотя бы 200−300 тонн рыбы», — говорит Василий Козак, председатель Сокирянского райсовета.

  Подобный экологический проект пригодится и на ГАЭС, которую планируют построить возле Канева Черкасской области. Ежегодно энергетики планируют выпускать в Каневское водохранилище 3 тонны мальков толстолобика.

  Как сообщалось, строительство Каневской ГАЭС актуализировалось после событий 2014 года. ГАЭС позволит сократить ежемесячное потребление импортного природного газа на 10 млн кубометров, а угля — на 45 тыс тонн.

  Обновленный проект Каневской ГАЭС полностью соответствует современным требованиям безопасности, защиты от оползней и воздействия на окружающую среду. Обновленный проект не затрагивает ни одну природоохранную территорию и предусматривает сохранение всех культурных памятников.

  Сейчас ГАЭС активно строятся в Европе, в частности станции Linth-Limmern и Nant de Drance в Швейцарии, Venda Nova в Португалии.

  Общая смета природоохранных мероприятий при строительстве Каневской ГАЭС превышает 200 млн грн. Еще более 300 млн грн предусмотрено на развитие социальной инфраструктуры.

  [​IMG]

  Источник: http://fakty.ua/225191-gidroenergetiki-nachali-vyracshivat-rybu
 7. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Бучак - зупинимо катастрофу

  институт гидробиологии.jpg институт-гидробиологии.jpg
 8. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  «Будівництво Канівської ГАЕС є технічно і економічно безперспективним», — йдеться в експертній оцінці академіка УАН

  Науковці кажуть, що будівництво Канівської ГАЕС не може вирішити проблему покриття дефіциту маневрової потужності ОЕС України, а тому є технічно і економічно безсперспективним. Про це йдеться у експертній оцінці стосовно спорудження Канівської ГАЕС, пише «Kanos» із посиланням на інформацію в соціальних мережах.

  Зокрема, вчора у столиці відбулось засідання відділення енергетики, радіо-електроніки і машинобудування Української академії наук, на якому були присутні ряд відомих науковці, депутатів та представників громадськості Черкащини і Канівщини.

  В ході власної роботи, присутні заслухали доповідь «Про технико-економічну безсперспективність будівництва Канівської ГАЕС, обговорили питання про технічний стан ПЕК (паливного енергетичного комплексу) України, оцінку впливу роботи Канівської ГАЕС на задоволення потреби ОЕС в оперативному регулюванні і ї маневрової потужності, а також підняли питання світового досвіду будівництва маневрових потужностей.

  Як наслідок, по результатам обговорення, були сформульовані висновки, що будівництво Канівської ГАЕС не може вирішити проблему покриття дефіциту маневрової потужності ОЕС України, а тому є технично і економічно безсперспективним.

  Крім того, на думку науковців, Міненерго вугілля доцільно залучити іноземних фахівців та вітчизняних фахівців, які обґрунтують найбільш перспективні варіанти вирішення проблеми дефіциту маневрової потужності ОЕС в Україні.

  За їхніми даними, накопичення енергії ББЖ (блок безперебійного живлення) має потенціал, який найбільшою мірою дозволяє досягти прориву в модернізації ОЕС України. Одночасно ними було запропоновано оцінити можливості спорудження і експлуатації Пневмо-акумуляторної електростанції та використання ПАЕС виробництва компанії SustainХ.

  експертна оцінка недоцільності канвської гаес.jpg експертна оцінка недоцільності канвської гаес 2.jpg
  Последнее редактирование: 23 ноя 2016
 9. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Канівська ГАЕС: бути чи не бути?
  У програмі розвитку гідроенергетики України на наступні 10 років передбачено спорудження такої станції. Але є чимало противників цього

  В один із осінніх днів у центрі Канева люди зібралися на флешмоб. Його учасники, серед яких було багато молоді, представники громадської організації «Простір єдності» та Черкаського екологічного руху «Національна екологічна безпека», висловили свою незгоду з планами будівництва Канівської ГАЕС через небезпеки, які, на їхню думку, несе спорудження такого об’єкта. Активісти переконані, що нова будова знищить унікальний природний ландшафт та може спричинити екологічну катастрофу, отруїти мільйони українців. У ПАТ «Укргідроенерго», навпаки, вважають, що Канівська гідроакумулююча станція дуже потрібна Україні. Вона допоможе забезпечити енергетичну незалежність і євроінтеграцію.

  GAES%20-9%20%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82[1].jpg
  В Укргідроенерго стверджують: нинішній проект ГАЕС не має нічого спільного з тим велетнем, який хотіли побудувати за радянських часів.

  Зміна планів

  — Завдяки Канівській ГАЕС наша держава щорічно заощаджуватиме 100 мільйонів доларів. Економія щомісячно становитиме 10 мільйонів кубометрів газу і 44 тисячі тонн вугілля, — каже заступник гендиректора компанії з перспективного розвитку Юрій Литвиненко на засіданні робочої групи Черкаської облдержадміністрації, створеної для вивчення цього питання. Вартість проекту — майже 12 мільярдів гривень. Завдяки його реалізації буде створено більш як 2 тисячі робочих місць, а після введення в експлуатацію на станції працюватимуть 236 працівників. На соціальну інфраструктуру планують витратити 302 мільйони гривень.

  Цю гідроакумулюючу станцію почали будувати ще 30 років тому. Однак не добудували. Після розпаду СРСР український уряд вирішив припинити роботи. Але потім урядовці повернулися до цього питання.

  Село Бучак, поряд з яким заплановано будівництво, розташоване за 13 кілометрів від Канева. Тут ще у 80-х спорудили бетонний майданчик, приміщення управління майбутньої станції, цементний завод та інші будівлі. Як розповідають, тоді, за грубими підрахунками, на будівництво було витрачено майже 20 мільйонів доларів.

  Мальовничий Бучак приваблював колись відомих українських митців. Знамениті кінорежисери Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, Андрій Тарковський, дружина Олександра Довженка Юлія Солнцева знімали тут свої кінострічки. Зйомки в селі припинили на початку 70-х, коли запрацювала Канівська ГЕС, а Бучак частково було затоплено штучним Канівським морем. Наприкінці 80-х село почали виселяти. Людей змушували виїжджати звідси, їм давали компенсації, і вони, де могли, будувалися самі. Наприкінці 90-х український уряд скасував заборону на будівництво Канівської ГАЕС. Однак знову про це заговорили за прем’єрства Віктора Януковича. У 2007-му він підписав розпорядження про відновлення спорудження ГАЕС. Відтоді компанія «Укргідроенерго» почала розробляти проект будівництва. У липні нинішнього року вже уряд Володимира Гройсмана затвердив програму розвитку гідроенергетики на наступні 10 років. Йдеться у ній і про те, що Канівську ГАЕС мають звести до 2023 року. Побудувати станцію потужністю 1000 МВт планують протягом наступних семи років. 98 відсотків коштів для проекту візьмуть у кредит — у Світового та Європейського інвестиційного банків.

  Як інформують в Укргідроенерго, нинішній проект ГАЕС не має нічого спільного з проектом велетенської гідроакумулюючої станції, яку хотіли побудувати за радянських часів. На ньому поставлено крапку. Потужність нового об’єкта зменшено в 3,6 раза. Повністю змінено планування зони будівництва, аби не зачепити природоохоронних територій і пам’яток культурної спадщини. За результатами опитування, яке провела компанія, лише 25 відсотків жителів Канівщини вважають, що вони добре поінформовані про проект. Громада, як вважають енергетики, від проекту лише виграє. Адже на соціальну інфраструктуру Укргідроенерго планує надати понад 300 мільйонів гривень…

  Копаймо глибше

  Однак чи така уже необхідна ГАЕС? Адже без неї Україна якось обходилася. Так, але це було раніше, вважають енергетики, коли було вдосталь вугілля і газу, коли на всю потужність працювали теплові електростанції.

  Екологи ж вказують на сумнівну радіологічну ситуацію в донних відкладеннях, яка може спричинити негативні наслідки. До того ж, зауважують вони, в різні роки були різні висновки експертів щодо забруднення радіоактивними ізотопами, часом зовсім протилежні. Проблема в тому, що згідно з проектом воду двічі на добу випускатимуть у Дніпро. Внаслідок зміщення течій, збурення донних відкладень вони неодмінно потраплять у русло ріки. А це вже небезпечно, зокрема й для жителів міст, які одержують питну воду з Дніпра.

  Як вважає начальник відділу оцінки впливу на довкілля департаменту екологічної безпеки Міністерства екології та природних ресурсів України Олена Крамаренко, оскільки будівництво ГАЕС не розпочато відповідно до тих проектних рішень, які були узгоджені у 2013 році, «проект підлягає новій державній експертизі».

  Однак б’ють на сполох не тільки екологи. Археологи зауважують про величезну цінність Бучацького археологічного комплексу, який включає в себе 14 об’єктів, починаючи від скіфської доби і закінчуючи давньоруським періодом, часами козаччини.

  Геологи вказують на надзвичайно складну геологічну будову району, де планують розмістити майбутню станцію. Він відомий як Канівські дислокації. Великі об’єми води у водосховищі, вібраційні процеси, неминучі під час її спускання, вважають фахівці, спричинять додаткове навантаження на породи.

  Проте в енергетиків на всі «проти» є свої аргументи на користь будівництва. Компанія Укргідроенерго сповна використовує їх для того, щоб переконати громаду в доцільності розпочатої справи. Зокрема й жителів Бобриці, Григорівки та Пшеничників — сіл, які розташовані в зоні майбутнього будівництва. Тут не тільки бесіди з селянами, а й спонсорська допомога на ремонт доріг та інших об’єктів соціальної сфери. Що ж, тактика зрозуміла, але чи виправдана з погляду майбутнього?

  Думки селян розходяться. Хтось каже: замість ГАЕС вітряки треба будувати, хтось пропонує знайти інший майданчик для будівництва станції, а хтось радіє майбутнім робочим місцям, поліпшеному благоустрою. Реальність же, на думку директора однієї з енергетичних компаній Юрія Подоляка, поки що така: альтернативна енергетика може працювати лише в парі з надійною традиційною енергетикою. Отож потрібно дуже добре подумати, перш ніж приймати остаточне рішення, зваживши, яких ризиків більше.

  Прихильників думки про те, щоб не перетворювати цю мальовничу місцевість на промислову зону, а створити на територіях Канівського заповідника і Трахтемирівського регіонального ландшафтного парку Національний природний парк, нині багато. Думаймо…

  Джерело: http://ukurier.gov.ua/uk/articles/kanivska-gaes-buti-chi-ne-buti/
 10. rout

  rout

  Регистрация:
  6 мар 2016
  Публикации:
  169
  Симпатии:
  41
  Пол:
  Мужской
  Род занятий:
  бізнес
  Адрес:
  Україна
  Мой город:
  Канів
  Рекламний сайт kanivgaes.info
  Канівська гідроакумулююча станція (ГАЕС)

Загрузка...
Возможно имеются похожие темы
 1. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.120
 2. sanya
  Ответов:
  1
  Просмотров:
  1.784
 3. zorro
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  649
 4. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.589
 5. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  3.597
 6. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.449
 7. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  2.455
 8. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.248
 9. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.516
 10. ----------
  Ответов:
  0
  Просмотров:
  1.195